marantz sr5007 czy yamaha 775

milewski81

New member
Witam,

Posiadam zestaw kolumn Acoustic Enery Aelite 5.1 i szukam ampitunera do aby rozszerzyć moj zestaw stereo Yamaha 596 lub Cambridge Audio 500. Zastanawiam się miedzy Marantz sr5007 a yamaha775 - ktory sie lepiej sprawdzi w kinie? bo do przodów mam stereo. Zależy mi też na obsłudze iphone.

Sprawa trochę pilna :) jutro muszę kupic (promocja)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście Ci powiem, że gdybym sam miał wybierać to też bym nie wiedział. Amplitunery są dobre i posiadają sporo bajerów. Zarówno jeden jak i drugi posiada pre-out pod wzmak stereo. Nie spotyka się często aby nękały je jakieś awarie. Marantz jest trochę lepszy w stereo, ale i tak to nie ma znaczenia bo masz osobny wzmacniacz. Bierz po prostu ten co się bardziej podoba, bo pewnie jak jutro masz kupić to odsłuch nie wejdzie w grę? Do kina będą super. Opinie Ci się tutaj na niewiele zdadzą, bo są zwolennicy zarówno jednej jak i drugiej marki i każdy Ci zachwali to co aktualnie posiada. Yamaha i Marantz z tego co kojarzę mają pasywne chłodzenie ( brak wentylatorków wewnątrz obudowy). Yamaha mało się grzeje. Ma też mały pobór prądu w trybie pass through. Nie wiem jak w Marantzu z tym poborem prądu w tym trybie? Myślę że z obu będziesz zadowolony:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie jak krzysiek prawi :). Było by łatwej jak by miało być lepsze stereo wtedy bez wahania Marantz. Ale skoro do kina tylko to walka jest wyrównana. Yamaha słynie z bardzo dobrze rozbudowanych funkcji kinowych ma dobrze wyposażone DSP. Oba w kinie grają na tym samym poziomie i tu nie wychwycił byś różnic. Więc możesz postawić na wygląd, bądź logo firmy które Ci się bardziej podoba:)
 

piotrperk

New member
Na taki temat wątku czekałem. Od kilku mies. czytam forum i wyrabiam sobie opinię o sprzęcie. Na poczatku miala byc Yamaha ale jak zobaczylem Marantza z tym okrągłym wyświetlaczem to kopara mi opadła i też sam nie wiem co kupic . :)
Może sugerować sie cena? Yamaha jest chyba sporo tansza...
Czekam z nicierpliwoscia na opinie za I przeciw.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
marantz się trochę ceni, tak to już jest a tym bardziej w Polsce. Z tym za i przeciw w tym zestawieniu zwłaszcza że stereo nie wchodzi w rachubę jest bardzo ciężkie. Tu będą ważyły się szczegóły:). Tak moim zdaniem jak bardzo Ci się podoba marantz to go bierz, jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to yamahe. Ogólnie są to podobne amplitunery pod wieloma względami. Pasywne chłodzenie, znikoma awaryjność, ostrzejsze granie. Na Twoim miejscu brał bym pod uwagę cenę, wygląd, wyposażenie i bajery oraz funkcje kinowe. Zastanowić się nad tymi kwestiami i wybrać:). Co byś nie wybrał i tak będziesz zadowolony:)
 

CORTEZ

New member
marantz ostrzejsze granie

w stosunku do czego? Chyba HK :)

Skoro kolega na wstępie określił, że ma stereo zapewnione i szuka czegoś do KD, to choć kwestia wyboru jest sprawą subiektywną, nie ma sensu polecać Marantza, który jest droższy, a w KD wcale nie lepszy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
yamaha i marantz grają ostrzej od reszty konkurencji, i nie tylko w stosunku do H/K :p. Tą ostrość słychać w stereo bo w kinie już nie:p ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Marantz 5007 to jest poprzedni model, bo teraz jest 5008. Ten starszy 5007 oscyluje w granicach 2700zł-3000zł. Yamaha 775 to też podobny wydatek, bo ok. 2600zł-2500zł. Sugeruję się tutaj cenami internetowymi. Więc porównując te dwa ampli, ceny są zblizone. Inna bajka gdyby porównać Yamahę 775 do Marantza 5008, to tu już Marantz jest sporo droższy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
775 to najnowszy model tak jak 5008. Do 5007 przyrównał bym 773:) wtedy nadal jest parę stówek różnicy:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, a jaką ma moc Yamaha 773/775 przy obciążeniu 5 kolumnami? Bo nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś testu z pomiarem mocy.
 

milewski81

New member
Kupiłem za 2100zł SR5007 z 2 rysami w salonie z pełną gwarancją polską :) - dziękuję wszystkim - mam nadzieję że nie będę żałował :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie, a jaką ma moc Yamaha 773/775 przy obciążeniu 5 kolumnami? Bo nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś testu z pomiarem mocy.

Zapewne taka jak podobne amplitunery w tych pieniadzach. Kolo 5x 50-60w. Ja powiem jeszcze inaczej, skoro kolega chce amplituner tylko do Kina to dla mnie wybor jest prosty - ONKYO! :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez chciałem to zasugerować. Skoro tylko kino to może onkyo, które jest uważane za najbardziej kinowe:). Co nie oznacza że jest zdecydowanie lepsze, bo to jest ten sam poziom. Kiedyś wyczytałem że yamaha 673 ma 5x57W. Czyli seria 7xx trochę więcej
 

hans2

Banned
widze ze duzo uwagi przywiazujecie do tego ile dany producent deklaruje W.
tylko ze kazdy mierzy to troche inaczej :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wlasnie nie przywiazujemy wagi do tego co podaje producent a do tego co wychodzi w testach, producent podaje zawsze 7x500w :D
 
Do góry