Marantz SR5004+ DV4003 jakie głośniki?

jacing

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Jestem zdecydowany na ten zestaw ampli + DVD, pomieszczenie około 15 - 17 m2, 50% muzyka - 50% TV/filmy, muzyka bardzo różna - rock, jazz itp ( nie dance, techno itp ). Mam możliwość kupienia tego zestawu z głośnikami QUADRAL QUINTAS 5000, prosiłbym o opinie o tych głośnikach ewentualnie inne propozycje zestawu głośników w podobnym przedziale cenowym...
pozdrawiam
jacing
 

marecki6

New member
Bez reklam
.... szukaj kolumn adekwatnych klasa do ampli a jezeli budzet masz sztywny to powinienes wybrac tanszy ampli a lepsze kolumny bo to one w glownej mierze sa odpowiedzialne za brzmienie zestawu ... na taka powierzchnie powinienes celowac w jamo s606 albo klipsch f1 (w przypadku jamo to jedyne 300-400zl wiecej od qq wiec warto to przemyslec)
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
Hmmm..... pomieszczenie nie za duże , muzyka 50 % i do tego NIE dance , techno .... Ja bym się od 606 trzymał z daleka .
M
 

piotr818

New member
Bez reklam
Popieram powyższe obie odpowiedzi z tańszych proponuję Mission z droższych KEF o model pytaj sprzedających bo to kwestia ceny i koniecznie odsłuchaj.
 

jacing

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, też powoli wyleczyłem się z QQ pozostaje na polu jamo 606 ( 608 ? ) lub niestety droższe klipsh f1 ( f2? ), pytanie które z tych dwóch zestawów zabrzmi bardziej naturalnie przy odsłuchu muzyki, bez dudniącego basu i przesadzonej góry? czy w ktoś wie gdzie w Łodzi można posłuchac tych zestawów?
 

kret020573

New member
Witam!
Jestem zdecydowany na ten zestaw ampli + DVD, pomieszczenie około 15 - 17 m2, 50% muzyka - 50% TV/filmy, muzyka bardzo różna - rock, jazz itp ( nie dance, techno itp ). Mam możliwość kupienia tego zestawu z głośnikami QUADRAL QUINTAS 5000, prosiłbym o opinie o tych głośnikach ewentualnie inne propozycje zestawu głośników w podobnym przedziale cenowym...
pozdrawiam
jacing

witam,
z marantz-em to fajnie gra Monitor Audio.
 

jacing

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgodnie z obietnicą zamieszczam krótką informację na temat tego sprzętu :) Z Marantzem miałem już styczność wcześniej i dlatego nie miałem wątpliwości co do wyboru sprzętu - no i na tym modelu tez się nie zawiodłem. Z głośnikami Klipsch zetknąłem sie po raz pierwszy ( przed zakupem miałem możliwość odsłuchu zestawu F1 ). Set F2 jak dla mnie jest REWELACYJNY ! Cały sprzęt ( Marantz + Klipsch ) gra bardzo czysto z dużą dynamiką i bardzo naturalnie. Bas jest bardzo selektywny i co dla mnie najważniejsze nie mulu. Przy odpowiednim ustawieniu w pomieszczeniu tej wielkości co moje nie odczuwa się braku suba podczas oglądania filmów. Jeżeli ktoś potrzebuje bardziej szczegółowych informacji to oczywiście zapraszam do zadawania pytań.
 

rydziu81

New member
Marantz +klipsh

pytanie do przedmówcy- jak te Klipsh-e f2 (bo z tego co wyczytałem-te wybrałes) sie sprawują i czy ten ampli nie jest za mocny??? pytam bo zastanawiam sie nad 5005+f2 lecz obawiam sie o głosniki bo stosunek mocy rms wychodzi 1:1 tak jak w 5004...
 
Do góry