Marantz sr5004 + co?

pitbullfan

New member
Witam wszystkich. Problem jak zwykle banalny-jakie głośniki wybrać do aplitunera Marantz sr5004? Pomieszczenie 4,5m/6,5m (zwykły prostokąt, bez żadnych załamań), tv będzie stał na ścianie 4,5m. Chodzi mi o dobre głośniki 5.1 w cenie do 3,5k. W moim przypadku będzie to wyglądało mniej więcej tak: muzyka - 50% (w tym również SACD. Głównie metal, hard rock i rock klasyczny), filmy - 25% (w tym duża część koncertów na BD), gry - 25% (PS3). Jestem zupełnym laikiem w związku z tym liczę na wasze podpowiedzi.

Z góry dzięki.

P.S. Jeśli chodzi o odtwarzanie płyt to nie będzie to PS3 tylko Marantz BD5004.

Pozdrawiam
 

pitbullfan

New member
Wracam do tematu z kolejnym pytaniem. Co myślicie o zestawie 5.1 JBL ES Pack? W skład wchodzą: KOLUMNY PRZEDNIE JBL ES 80, KOLUMNY EFEKTOWE PODSTAWKOWE JBL ES 20, KOLUMNA CENTRALNA JBL ES 25C, SUBWOOFER JBL ES 150P. Widziałem, że zebrały dobre oceny w testach zarówno jeśli chodzi o kino domowe jak również stereo. Co o tym myślicie? A może zamienić przody z ES 80 na ES 90?

Czekam na opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
będziesz miał sporo Basu . Kolumny są extra i wytrzymają nawet na ES 80 do tego Marantza.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. A co z odsłuchem stereo na tych kolumnach? Dają radę? No i jeszcze jedno - czy różnica między ES80 a ES90 jest znacząca?

Jeśli lubisz dużo wysokich i niskich dźwięków, to tak, ale w przypadku muzyki poważnej, czy czegoś spokojniejszego to zdecydowanie odradzam - posłuchaj przed kupnem. KONIECZNIE.
 

pitbullfan

New member
Dzięki

Jeśli lubisz dużo wysokich i niskich dźwięków, to tak, ale w przypadku muzyki poważnej, czy czegoś spokojniejszego to zdecydowanie odradzam - posłuchaj przed kupnem. KONIECZNIE.

Dzięki za opinię. Muzyki pow. nikt nie będzie na nich słuchał. Tak jak na początku pisałem - grany w 99% będzie rock klasyczny i coś w okolicach metalu. Jak sprawdzą się te głośniki w tym przypadku?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To raczej średnia przyjemność z tych głośników. Do kina super, ale do słuchania takiej muzyki średnio: mała dynamika, brakuje środka (gra tak jak kolega wyżej napisał skrajnymi częstotliwiściami z naciskiem na bas), jak dla mnie bardzo przytłumiony dźwięk. W podobnej cenie masz Klipsch F3, który w kinie będzie super i w muzyce zmiecie JBL: bardziej przestrzenny głośnik, dynamiczniejszy, bardziej selektywny, bogatsza scena. Lata świetlne przed JBL. Ale najlepiej sobie odsłuchaj, wtedy sam sobie ocenisz co Tobie bardziej pasuje.
 

pitbullfan

New member
To raczej średnia przyjemność z tych głośników. Do kina super, ale do słuchania takiej muzyki średnio: mała dynamika, brakuje środka (gra tak jak kolega wyżej napisał skrajnymi częstotliwiściami z naciskiem na bas), jak dla mnie bardzo przytłumiony dźwięk. W podobnej cenie masz Klipsch F3, który w kinie będzie super i w muzyce zmiecie JBL: bardziej przestrzenny głośnik, dynamiczniejszy, bardziej selektywny, bogatsza scena. Lata świetlne przed JBL. Ale najlepiej sobie odsłuchaj, wtedy sam sobie ocenisz co Tobie bardziej pasuje.

Dzięki. Na pewno to sprawdzę. A może jeszcze jakieś inne sugestie? Za czym się rozglądać i jakich jeszcze zestawów posłuchać jak pojadę do sklepu? Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

pitbullfan

New member
Mała zmiana. Zamiast Marantz SR5004 zdecydowałem się na SR5005 ale to chyba żadna różnica - pytanie w końcu dotyczy kolumn. Wciąż będę wdzięczny za podpowiedzi.
 

pitbullfan

New member
Witam ponownie. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Słuchałem monitor audio i nie wiem co, ale coś mi w nich nie pasuje. Ciężko mi powiedzieć co ale dźwięk mi jakoś nie leży. Jeśli chodzi o ES pack JBL to faktycznie dynamiki w nich tyle co w mojej babci. Najlepiej jak dotąd brzmiały Klipch'e jednak jakoś brakowało mi w nich trochę środka przy odsłuchu muzyki (głównie mocniejszej jak Slipknot). Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to będę wdzięczny. Amplituner pozostaje marantz sr 5005. Kwota przeznaczona na głośniki niznacznie wzrosła i oscyluje w granicach 5k. Jeśli nic lepszego nie znajdę to zdecyduję się na Klipsch'a. W tym wypadku również proszę o pomoc bo nie wiem, który zestaw byłby lepszy. Znalazłem dwa różniące się głośnikami efektowymi. Oto linki: KLIPSCH - KOLUMNY GŁOSNIKOWE, GŁOSNIKI, ZESTAWY KINA DOMOWEGO, ZESTAWY HI-FI, SERIA REFERENCE IV, SYNERGY, PALLADIUM oraz KLIPSCH - KOLUMNY GŁOSNIKOWE, GŁOSNIKI, ZESTAWY KINA DOMOWEGO, ZESTAWY HI-FI, SERIA REFERENCE IV, SYNERGY, PALLADIUM. Jakieś sugestie? Z góry dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 

don111

Banned
do ostrzejszej muzyki sprawdź Paradigm Monitor 7v6/9v6, na pewno zagrają tu lepiej od Klipscha
mają sporo basu, dobry środek i szybkie, energiczne brzmienie
 

pitbullfan

New member
do ostrzejszej muzyki sprawdź Paradigm Monitor 7v6/9v6, na pewno zagrają tu lepiej od Klipscha
mają sporo basu, dobry środek i szybkie, energiczne brzmienie

Dzięki za podpowiedź jednak cena tych głośników jest na tyle wysoka, że w przewidzianym bud. nie zmieszczę się nawet z systemem 5.0.
 

don111

Banned
9v6, cc 190v6, micro v6 u Blackninja na pewno wyjdzie sporo poniżej 5k
z 7v6 to nawet na suba z dobrej serii Paradigma jeszcze powinno mniej więcej wystarczyć (DSP 3100), ewentualnie na tańszego PDR 12 (albo z zupełnie innej firmy, sub nie musi być do kompletu)
zresztą, posłuchaj najpierw tego zestawienia...
 

rydziu81

New member
witam
mam ten sam problem co Kolega : co do marantza 5005???
tylko u mnie dochodzi problem otworu bass reflex-z racji gabarytów pomieszczenia(20m2) i wszelkich pierdół tam wstawionych musze głosniki dostawic do sciany...
ten ampli ma mozliwosc sterowania stereo w bi-ampingu ale tylko na głosnikach o impedancji 8ohm. i w tej własni konfiguracji bedą u mnie chulac! sprawdzałem wymienione nizej klipsche-bardzo fajne lecz brak srodka w gitarowym brzmieniu, ktos polecał monitor audio ale one są 6ohmowe wiec lipa... jak macie jakies propozycje i sugestje z własnego doswiadczenia to bede wdzieczny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
popieram propozycje klipsch posluchaj Rf62lub 82 ,ponadto mozesz zwrocic uwage na Canton 490 ponoc graja bez zarzutu z marantz
 

rydziu81

New member
seria RF Klipscha tez zwrocila moja uwage tylko one maja bass reflex z tylu a u mnie beda dostawione do sciany a Cantony sprawdze,zobaczymy co potrafia te kolumny!!! jesli chodzi o impedancje to rozumiem kolege-podlaczenia na kazdy z siedmiu kanalow maja tolerancje do 8ohm i 6 tez sie nadaje ale akurat w konfiguracji bi-amping ampli. 5005 i 5004(chyba tez) wymagane jest minimum 8ohm.
 
Do góry