Marantz przedstawia nowe komponenty Hi-Fi: PM5005 oraz CD5005, oferujące dźwięk w jakości Hi-Fi za cenę sprzętu klasy popularnej.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marantz przedstawia nowe komponenty Hi-Fi: PM5005 oraz CD5005, oferujące dźwięk w jakości Hi-Fi za cenę sprzętu klasy popularnej.

rtv_agd_13018_d.jpg

Misją marki Marantz jest oddawanie prawdziwych emocji poprzez reprodukcję utworów muzycznych tak dokładnie jak to możliwe, tak aby brzmiały jak w oryginale. Aby kontynuować tę tradycję, Marantz właśnie odświeżył swoją linię sprzętu stereo o komponenty Hi-Fi stworzone specjalnie dla wrażliwych cenowo miłośników muzyki.
Nowy, zintegrowany wzmacniacz PM5005 łamie wszystkie reguły. Jako pierwszy w swojej klasie oferuje technologię prądowego sprzężenia zwrotnego – funkcję, która zazwyczaj jest zarezerwowana dla droższych modeli. Ta technologia umożliwia bardzo szybkie i dokładne przetwarzanie sygnału, co skutkuje idealnie zbalansowanym dźwiękiem stereo, a także bardzo otwartą i precyzyjną sceną dźwiękową. Wzmacniacz został także wyposażony w dyskretne obwody audio oraz specjalnie dostrajane komponenty, które poprawiają funkcjonowanie urządzenia.
Ponadto, tegoroczny model wygląda nieco bardziej stylowo niż poprzednik-PM5004, dzięki nowemu wzornictwu pokręteł. Ponadto, wzmacniacz jest wyposażony w nowy pilot zdalnego sterowania i oszczędzający energię tryb stand-by i auto stand-by. PM5005 oferuje 55W na kanał (przy 4 ohm), oraz zawiera metalowe: obudowę i przedni panel, które zapewniają solidną i stabilną konstrukcję. Posiada także korektor Phono MM, a także funkcję Source Direct dla zachowania minimalnej ścieżki sygnału audio. Bez wątpienia PM5005 podniósł poprzeczkę w zakresie jakości dźwięku wśród sprzętu tzw. klasy popularnej.
[youtube]Lhezw5YdJ-E[/youtube]
Nowy CD5005 posiada wszystkie funkcje swojego poprzednika, CD5004, w tym obwód HDAM-SA2
zaprojektowany przez Marantz, ale w tym roku posiada także unowocześniony DAC CS4398 i nowy mechanizm CD - obydwa zapożyczone od większego brata, CD6005. Tak jak można się spodziewać, CD5005 odtwarza płyty CD, CD-R oraz CD-RW, jak także pliki MP3 i WMA. Posiada robione na zamówienie, specjalnie dobierane komponenty oraz niesamowicie trwały mechanizm napędu CD. Tryb Audio EX(clusive) jeszcze bardziej poprawia jakość odtwarzanego dźwięku poprzez wyłączanie funkcji takich, jak wyjście cyfrowe lub regulacji barwy dźwięku, gdy nie są używane. Opcja przypadkowej kolejności odtwarzania daje możliwość odkrywania muzyki w całkowicie nowy sposób. Nowymi elementami w tym roku są także: udoskonalony pilot zdalnego sterowania, a także tryby
ograniczania zużycia energii stand-by oraz auto stand-by. Dodatkowo, wysokiej klasy pozłacane analogowe wyjścia gwarantują najlepsze połączenie, a dobrze zdefiniowane wyjście słuchawkowe, i czytelny wyświetlacz tworzą wspólnie doskonały odtwarzacz.

Obydwa urządzenia będą dostępne w kolorze czarnym i srebrno-złotym od lipca 2014.
Zintegrowany Wzmacniacz Sieciowy PM5005- główne funkcjonalności:
• Zintegrowany wzmacniacz z układem prądowego sprzężenia zwrotnego z 2x 55W przy 4 ohm
• Specjalnie dobierane, wysokiej jakości komponenty audio
• Pozłacane wejścia i wyjścia, w tym wejście Phono (MM)
• Autorski obwód HDAM-SA3 marki Marantz
• Wysokiej jakości złącza głośnikowe (A/B przełączalne)
• Pilot systemowy do obsługi wzmacniacza, odtwarzacza CD oraz odtwarzacza sieciowego
CD5005 Odtwarzacz CD- główne funkcjonalności:
• Odtwarzanie płyt CD, CD-R/RW
• Obsługa plików WAV, MP3, WMA
• Wysokiej jakości przetwarzanie C/A 192kHz/24bit (CS4398) oraz precyzyjny zegar systemowy
• Obwód HDAM-SA2 dla zapewnienia wysokiej jakości dźwięku
• Wejścia cyfrowe optyczne i koaksjalne
• W pełni dyskretny wzmacniacz słuchawkowy
• Tryb audio EX(clusive)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W srebrnym jak dla mnie lepiej sie prezentuje :) Ale powiem szczerze ze dla mnie osobsicie to juz troszke nudzi sie ten sam wyglad od x lat... praktycznie w marantzu do wielu wielu lat nic sie nie zmienia jelsi chodzi o wyglad urzadzen. Mogliby juz pomyslec nad nowa forma swoich klockow..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co, ja bym nic nie zmienial. Niech lepiej nic nie kombinują.
Allegro juz "udoskonalali", a co wyszlo, to kazdy widzi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pod wzgledem dokupowania klockow to fakt faktem sprawdza sie, ale nie wiem czy to juz nie przejadlo sie co niektorym... choc wiadomo ze to kwestia gustu, a o tym jak wiadomo nie dyskutuje sie... ja tylko swoja opinie wyrazilem ze mozna byloby cos juz zmienic jesli chodzi o wyglad..Mi jesli chodzi o stereo to do poziomu sredniego te klocki odpowiadaja ,a juz od poziomu tego wyzszego i najwyzszego to nie kupilbym juz marantza zadnego bo nie jest to oplacalne w stosunku do innych firm co oferuja i co sam nausznie sie przekonalem testujac sobie rozne klocki marantza w sklepach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co sie przejadlo, bo nie rozumiem? Wymiana sprzetu?

Nie cos Ty, ja nie z tych ludzi co po roku wymieniaja sprzet na nowy, za duzo sie straci na takich transakcjach :), a zycie jest za piekne zeby tylko ladowac kase w rtv, co juz nie raz pisalem... Mnie osobiscie juz troszke nudzi ten wyglad marantza, ale dla niektorych uzytkownikow jest to dobre bo co jakis czas cos moga dokupic, czy zmienic jakis klocek i wszystko do siebie pasuje. Wiec jakis plus jest...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
nie kupilbym juz marantza zadnego bo nie jest to oplacalne w stosunku do innych firm co oferuja i co sam nausznie sie przekonalem testujac sobie rozne klocki marantza w sklepach.
Zabiłeś mnie tym postem. Testować taki sprzęt w sklepie to jak robić jazdę próbna Lambo po terenach wiejskich... Też jest słabsze od Dacii, więc po co przepłacać.
Kto jak kto ale akurat Marantz ma jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości. Ale trzeba to usłyszeć w domowym zaciszu.
Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli ma się kłopoty ze słuchem to faktycznie nie ma co przepłacać ale warto o tym wspomnieć. Ja też nie zauważyłbym różnic grając na skrzypcach Stradivariusa i takich z bazaru za 500 zł bo zwyczajnie nie umiem grać...
 

lm648

Banned
... dodam od siebie, że być może będę zainteresowany tym kompletem pod warunkiem pozytywnych testów odsłuchowych, osobistych 'badań organoleptycznych" noooo iiiiiiii ........... "wyważona" cena naszych rodzimych dystrybutorów :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zabiłeś mnie tym postem. Testować taki sprzęt w sklepie to jak robić jazdę próbna Lambo po terenach wiejskich... Też jest słabsze od Dacii, więc po co przepłacać.
Kto jak kto ale akurat Marantz ma jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości. Ale trzeba to usłyszeć w domowym zaciszu.
Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli ma się kłopoty ze słuchem to faktycznie nie ma co przepłacać ale warto o tym wspomnieć. Ja też nie zauważyłbym różnic grając na skrzypcach Stradivariusa i takich z bazaru za 500 zł bo zwyczajnie nie umiem grać...

Nie bardzo rozumiem dlaczego musisz mnie obrazac nie znajac mnie, jak rowniez nie znajac tego gdzie to sluchalem... Nie wspominajac juz o tym ze kazdy moze miec swoje zdanie na kazdy temat...
Ale dla Twojej informacji napisze Ci ze nie odsluchiwalem np marantza 15, 14 czy 11 w MM czy saturnie tylko w salonach , gdzie pokoje sa znacznie lepiej przygotowane jak w wiekszosci salonow gdzie my posiadamy sprzet rtv.
W jednym temacie na tym forum opisywalem jak odsluchiwalem marantza 14 kontra denon 2020 z kolumnami dali nie pamietam modelu ale tak jak mowie mozna to poszukac i sprawdzic... marantz 14 za 11 tys nie byl w stanie pociagnac tych kolumn - kolumny plumkaly a nie graly, nawet wlasciciel w sklepie byl w szoku ze ten wzmak nie nie daje rady tym kolumnom. Dla Twojej wiedzy napisze Ci ze w jednym ze sklepow horna w Warszawie wychwalali po niebiosa 15 gdzie praktycznie w zadnym tescie jakos super nie wyszedl ten komplet i np w jednym z testow bylo napisane w podsumowaniu ze lepiej jest kupic marantza zestaw Ki pearl lite, a za reszte pojechac na wycieczke. Bo po pierwsze dzwiek bedzie nie gorszy , cena znacznie nizsza, a dwa to sie odpocznie przebywajac gdzies w cieplych krajach I w tym samym sklepie Horna po wejsciu 14 sprzedawca powiedzial ze faktycznie 15 to taki sredni zestaw ( gdzie wczesniej chwalili) ale 14 to juz jest szok...poprawione zasilanie i w wogole nie ma co porownywac.. faktycznie nie ma co poronywac bo tak naprawde jest jeszcze drozszy od 15, a taki sam slaby mocowo jak i jego poprzednik.. Po podlaczeniu denona kolumny zaczely grac, bylo w koncu to co powinno byc... A denon 2020 kosztuje 8500 zl..
Ale to nic jak bedziesz mial mozliwosc posluchania wzmak atolla 200 ktory jak sie nie myle kosztuje 7 tys. i odsluchiwalem go z kolumnami MA platinum 200 ktore rowniez lubia prad i nie sa zbytnio mniejszymi kolumnami od tych dalii co odsluchiwalem marantza i denona i na spokojnie sobie dal wzmak rade...
Inny wzmak rowniez tanszy od 14 to MF M6i, ktorego cena wtedy byla okolo 9500 zl i ten wzmak jest tak mysle o jakies niemalze 100% mocniejszy niz 14 ktora tak jak pisze jest drozsza... I dla mnie duzo fajniej gra, ale to juz inna kwestia.
Kolejny przyklad rowniez tutaj na forum pisalem raz odsluchiwalem sam marantza 11 ( 18 tys), kontra MF M6 500 i( za 19 tys- ale jak juz by sie kupowalo taniej wychodzi niz marantz, nie znacznie ale taniej) i tutaj to jest taka przepasc pod wzgledem mocy ze to glowa boli. Drugi raz bylem swiadkiem jak jakis klient odsluchiwal wlasnie 11 z B&W i wzmak za 18 tys rowniez nie dawal rady tym kolumnom, gdzie wymieniony wyzej MF za te same pieniadze dal sobie rade bez problemu. A zeby bylo smieszniej jakis gosc przyszedl na odsluch B&W ze swoim wzmakiem z USA i tak gabarytowo to jakies 50% 11 marantza i sprzedawca sie usmial ze to nie ma szans napedzic tych kolumn ze to tylko MF da rade z tego co oni maja teraz na polce w sklepie... co sie okazalo gosc podlaczyl usiadl na kanapie i zapuscil piosenke, sprzedawca az sobie usiadl z wrazenia bo nie byl w stanie uwierzyc w to co uslyszal - gosc mu powiedzial ze jakies 10 tys ten wzmak go kosztowal w USA plus przerobka zasilania.
Wiec ja sie pytam gdzie ta dobra cena w stosunku do jakosci jakie oferuja wzmaki marantza nadmieniam te z wyzszej polki bo nie mowie o sredniej i nizszej polce tu jest ok...
Nie jestem muzykiem i nie mam zdolnosci opisywania dzwieku jaki slysze itp, po prostu wlczam dany zestaw i slucham, ale Kolego jestem w stanie rozroznic czy dany wzmak gra czy tez plumka.... Wiec mozesz miec swoje zdanie ale nie wmawiaj mi czegos czego ja nie uslyszalem. Dlatego bede twierdzil ze wzmaki te z wyzszej polki marantza nie sa warte tej ceny ktore kosztuja, zreszta nie tylko ja tak sadze, nawet w sklepach gdzie maja mozliwosc sprzedazy wlasnie marantza i innych firm wzmaki rowniez proponuja inne firmy...
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
...w PL-u bez wątpienia może wyjść nawet i ponad 3 k PLN za kpl, co tylko wynika z pazerności "naszych sprzedawców" ... natomiast "niemiaszki" zapowiedziały ceny na poziomie: PM5005 - 329 E , CD 5005 - 229 E, co łącznie daje 560E w przeliczeniu ok.2250 PLN ..... czyli nie jest źle :) ... a jest to cena nowości, później może być jeszcze taniej :) ..... czas wkrótce pokaże :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...w PL-u bez wątpienia może wyjść nawet i ponad 3 k PLN za kpl, co tylko wynika z pazerności "naszych sprzedawców" ... natomiast "niemiaszki" zapowiedziały ceny na poziomie: PM5005 - 329 E , CD 5005 - 229 E, co łącznie daje 560E w przeliczeniu ok.2250 PLN ..... czyli nie jest źle :) ... a jest to cena nowości, później może być jeszcze taniej :) ..... czas wkrótce pokaże :)

Dokladnie u nas moze byc powyzej 3 tys za zestaw, patrzac na ceny marantza u nas, a w Niemczech to czlowiek sie zastanawia czy ma sie smiac czy plakac, bo nie jest to do zrozumienia dla bialego czlowieka... choc Horn twierdzi ze to Marantz podnosi tak ceny, dziwne tylko ze podnosi tylko w Polsce bo na ostanie trzy podwyzki jakie byly w Polsce to w Niemczech byla jedna:)
 
Ostatnia edycja:

bartaspoz

New member
Słowo klucz - podatki, polityka Rzadu. Min samochody luksusowe mamy prawie najdroższe w Europie i nie jest to pazerność sprzedawców, tak jak pewnie jest i w tym wypadku. Tracą sprzedawcy, tracą klienci... Muszą kupować u Niemca czy chociażby Słowaka.. Ale u nas sie utarło, ze to pazerne gady sprzedawcy zawyżają ceny...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słowo klucz - podatki, polityka Rzadu. Min samochody luksusowe mamy prawie najdroższe w Europie i nie jest to pazerność sprzedawców, tak jak pewnie jest i w tym wypadku. Tracą sprzedawcy, tracą klienci... Muszą kupować u Niemca czy chociażby Słowaka.. Ale u nas sie utarło, ze to pazerne gady sprzedawcy zawyżają ceny...

Jesli chodzi o Marantza to wg mnie i nie tylko mnie jest to pazernosc dystrybutora, bo nie moze byc tak , ze ( luty ubieglego roku ) cena za Ki peral lite byla niemalze ta sama w Niemczech co w Polsce w sklepie gdzie byla najnizsza cena w Polsce przynajmniej to co ja znalazlem... A juz nie wspomne o sklepach Hornowskich...bo tam to juz ceny kosmos..
 
Do góry