Marantz NR1604 czy 1603

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na szczęście tego w ogóle nie widać:). Jak ktoś wciska gdzieś ampli a chce mieć czyste sumienie to można coś takiego zrobić tanim kosztem a efekt murowany, lubię mieć pewność że nie jest mu za gorąco:)
 

pawlop

New member
Ja nie mam nic przeciwko zakupowi używki ale o te nie jest łatwo i dlatego moje pytanie o 5006 zwłaszcza w porównaniu do 1603.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak bys trafil 5006 czy 5007 uzywane ale pewne w dobrym stanie to nawet nie ma sie co zastanawiac.
Ja obecnie staram sie sprzedac amplituner w stanie sklepowym ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupujac od forumowicza masz gwarancje pochodzenia, ale jak nie Twoj typ, to sprawdz na aukcji, jest tam 5007, ale skad i od kogo, to juz loteria.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niewatpliwie kupienie od jakiegos tutaj Kolegi to duzy plus i jakas gwarancja w stosunku do tego jak sie kupi np na allegro. Chyba ze z tego samego miasta ma sie szczescie od kogos cos kupic...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dziekuje Panowie za slowa wsparcia :)

Jesli chodzi o moj ampli to kupiony w MM, mam go od nowości, zadnych napraw, oryginalne pudelko i wszystko co bylo podczas zakupu. Za nowke dalem rowno 2200zl a teraz nie dostane nawet 50%, takze jakbys jednak sie zdecydowal to daje Ci gwarancje pewnosci sprzetu a to wazne podczas zakupu uzywanej elektroniki. Dostal EISE, wiec jakies tam wyroznienie jest no i 1910 byl ostatnim z Denonów nie okrojonych. Masa wejsc i wyjsc w tym analogowe wejscie 7.1.

Jesli chodzi o Stereo to wg. mnie 1910 gra bardzo dobrze. Ma raczej rowne brzmienie, po odp. konfiguracji daje rade. Sam lubie sluchac muzyki i jestem uczulony na kiepskie brzmienie a mimo to 4 lata cieszył moje uszy :)
 
Ostatnia edycja:

pawlop

New member
A jeszcze mam pytanie do znawców tematu czy modele 1603 i 1604 nie będą za słabe w porównaniu z 5007 bo mam pomieszczenie 5x5 a stary amplituner to Cambridge Audio 540v. Wcześniej o tym nawet nie pomyślałem i dopiero teraz tak jakoś mnie naszło :roll:
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe oj Werf, kolega strzeli reset i bedzie dziewica :)

Co do mocy to sadzilem ze dla Ciebie jest to logiczne ze slimka nie bedzie miala tak wydajnego zasilacza jak normalnej wielkosci amplituner. 1604 oddaje z siebie przy 8ohm 5x46w wiec troszke mniej niz np. X2000 czy inne amplitunery z tej polki innych firm. Moc nie liczy sie o tyle jesli chodzi o glosnosc bo zwiekszenie mocy dwukrotne = +3dB, bardziej chodzi tu o wysterowanie kolumn i mniejsze zniekszatalcenia przy glosnym odsluchu.
Modele takie jak 5007, X3000 itd maja zasilacze ok 600w wiec i moc w trybie wielokanalowym jest odpowiednio wieksza. Pokoj 5x5 to jest 25m2 moze przy odp. skutecznych kolumnach 1604 wystarczy, trzeba miec na uwadze ze to nie jest spora elektrownia :)

TEST: Marantz - NR1604 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio
 

pawlop

New member
Ten test oczywiście czytałem. Mam Dali Concept 6 które mają opinię wydajnych kolumn. Przy moim obecnym ampli w kinie na skali najczęściej mam ok. 50 która schodzi w dół a przy stereo sporadycznie schodzę poniżej 50 a jedynie kilka razy miałem na "liczniku 30" i wtedy było już bardzo głośno.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Concepty za 4ohm ale maja latwy przebieg. Skuetcznosc na poziomie 89dB powoduje raczej podbicie srodka. Mnie brzmienie tych kolumn w ogole nie pasuje, mialem je kupic ale po odsluchu zrezygnowalem. One graja dosc szybkim i krotkim basem a podbitym srodkiem i gora wiec ja bym tu polecal wzmaczniacz cieply i basowy, Marantz jest jasnym amplitunerm i nie wiem czy jak te dwa charaktery brzmienia sie spotkaja to nie bedziesz mial za ostrego brzmienia z mala iloscia basu. Jaki masz teraz ampli?
 

pawlop

New member
Ampli mam Cambridge Audio Azur 540v. Ja tych kolumn słuchałem na NR1604 i dla mnie grało bardzo fajnie. A basu mi dołoży sub Velodyne CHT 10Q. Brzmienie tych kolumn mi odpowiada fakt, że nie słuchałem oczywiście wielu innych.
 

pawlop

New member
No więc tak przez przypadek zadzwoniłem do sklepu który miał w ofercie SR5007 i po przedstawieniu według mnie rewelacyjnej oferty został zamówiony i ponoć już wysłany :D
 
Do góry