Marantz NR1501 lub inne malenstwo i glosniki

BrinX

New member
Witam,

jestem na etapie poszukiwań kina domowego do siebie do pokoju. Pokój około 20m2, trochę mebelków i nie jest to idealny kwadrat ani prostokąt. Sprzęt używany byłby do filmów z HTPC 40% | TV UPC HD 45 % | Muzyki w sensie radio może płyty lub mp3 na razie w znikomych ilościach niech będzie 15%. Głównym problemem co do wzmacniacza to jest jego wysokość. Mam powiedzmy 11cm wneke w szafce RTV i tylko tam może wejść. Znalazłem amplituner Marantz'a NR1501 wkrótce wymienia go NR1402. I teraz pytanie czy do moich zastosowań NR1501 nie starczy?

Chcę podpiąć HTPC (Beatstream po HDMI) + UPC Mediabox po HDMI i na chwile obecna to tyle. Od czasu do czasu może iPoda lub iPada ale to via minijack lub kupie z czasem sobie Apple TV, jednak nei koniecznie.

To wszystko szło by do SONY KDF-E42A11E który będzie wymieniany ale pewnie dopiero za 2-3 lata. Po wymianie lampy z rok temu dziarsko radzi sobie ze wszystkim.

Do tego myślałem o jakiś nie najgorszych głośnikach może HK HKTS16BQ albo JBL Cinema 500 ale to jakoś później bo budżet mocno zaboli po tym. Myślałem by na początek doraźnie użyć satelitek z X-540 w którym padł mi SUB. Co ciekawe zestaw ten pod katem głośności mi odpowiadał lecz bas był dość slaby. Zatem nie wiem czy w moich warunkach tak naprawdę jest sens na Amplituner i dobre głośniki a czy przypadkiem nie wystarcza np. z906 Logitecha.

Prosilbym o porady :)
 
Ostatnia edycja:

BrinX

New member
Zastanawiam się czy nie warto poczekać na NR1402 mają wprowadzić w Maju. Co do zestawów to patrzyłem i podobają mi się JBL'e ale kwestia ceny i pytanie czy można je powiesić na ścianie i to trochę skośnie tak by ukierunkować je na słuchacza?
 
Do góry