Marantz czy Pioneer

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to może pewien kompromis? amplituner stereo? nie zagra może tak jak typowy wzmak stereo ale za pewne lepiej niż amplituner :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mors co do mocy podawanych przez producentow to chyba mnie nie zrozumiales, zaden producent poza HK nie podaje mocy amplitunera przy wysterowaniu 7 kanalow jednoczesnie, nawet twoj przykladowy marantz w 5.1 daje 82w na kanal to w przypadku 7.1 bedzie kolo 60 wiec ni jak sie to ma do parametrow podanych przez producenta 7x100w nie?

Panowie jesli nie planujecie rozbudowy zestawu do 5.1 to nie ma sensu kupowania amplitunera 7.1 bo takowe w stereo graja duzo slabiej niz amplitunery/wzmacnicze stereo za te same pieniadze..
Sa naszpikowane bajerami i dekoderami ale to sie przydaje w kinie domowym a nie sluchaniu muzyki w stereo.

Jesli ktos poczuje sie uraznony to pardon ale po kiego grzyba pytacie nas o zestaw skoro macie swoje typy ktorych sie trzymacie czyli np. zakup amplitunera kina domowego skoro chcecie sluchac muzyki w stereo, my mowimy ze to zly wybor a wy swoje, to skoro wiecie lepiej od nas to po co wogole sie nas pytacie o zdanie?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem jakie głośniki frontowe będą dobrze grały pod Marantz 1403?

Jakiekolwiek bys nie dobral, to zadne nie zagraja lepiej (jak te same) w zestawieniu z wzmacniaczem.
Wiec nie wiem czy mimo to chcesz dobrac do tego Marantza mozliwie jak najlepsze kolumny, z pelna swiadomoscia ze kupujac wzmacniacz stereo zagraly by lepiej, czy tez nie zrozumiales co napisalismy.
Wazne abys mial pelna swiadomosc roznic przed wydaniem nie malych pieniedzy. Wiec albo komfort i nieco gorsza jakosc, albo bezkompromisowe rozwiazanie i najlepsza jakosc dzwieku stereo w planowanym budzecie.
To nie sa niuanse jak w przypadku "kabelkow" a realne roznice slyszalne golym uchem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zwlaszcza ze ten marantz ma slabiutki zasilacz i mala moc wiec co z tego ze kupisz dobre kolumny jak on ich nie wysteruje i nie wykorzystasz ich potencjalu ale widze ze panowie sa uparci wiec chyba nie bedziemy nikogo uszczesliwiac na sile..
 

hiszpan98

New member
Widzę, że temat się rozwinął....
Jeśli chodzi o mój przypadek to polecacie jednak Onkyo.... będzie to zestaw z monitorami - w przyszłości sub
Spytałem tylko dlatego, że mam jednak trochę czasu na zakup (przez wydatek na samochód) i jak zobaczyłem w zakładce nasze zestawy amplituner marantz kolegi Armaniq - jeśli pomyliłem właściciela tego sprzętu to przepraszam to aż się uśmiechnąłem z zachwytu. Poprostu cudo, a na żywo myślę że wygląda lepiej.
Dlatego powiedzcie czy warto przepłacać dla samego wyglądu, czy w KD amplituner 5007 a 616 będzie robił wielką różnicę jeśli chodzi o dźwięk?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie będzie. Wygląd to kwestia gustu, i dla samego wyglądu bym nie przepłacal, ale dla brzmienia i owszem. Ja zdecydowałem się na Marantza ze wzgledu na brzmienie, bo wygląd mi sie niepodobał zupełnie, choc dziś już wg mnie wyładniał w moich oczach.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli stac cie na Marantza 5007 to kupuj bez zastanowienia, moim zdaniem te amplitunery brzmia rewelacyjnie!
 

hiszpan98

New member
Wg mnie będzie. Wygląd to kwestia gustu, i dla samego wyglądu bym nie przepłacal, ale dla brzmienia i owszem. Ja zdecydowałem się na Marantza ze wzgledu na brzmienie, bo wygląd mi sie niepodobał zupełnie, choc dziś już wg mnie wyładniał w moich oczach.

Dzięki Krzyśku i whiplast
Napewno jak już pieniążki nazbieram na KD to wybiorę się na odsłuch o ile będą mieli monitory JBL i oba ampli tj Marantz i Onkyo w RMS w Białymstoku ponieważ innego sklepu z tego co mi wiadomo nie mamy.
A może do tego czasu koncepcja do monitoró również się zmieni :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hiszpan, jak juz poczules miete do Marantza to idz za ciosem. Roznica bedzie i o ile w kinie Onkyo daje rade, to w stereo Marantz zdeklasuje Onkyo. Swoja droga w tym konkretnym zestawieniu na kazdej plaszczyznie Marantz zagra lepiej. Co do dizajnu, to masz abolutna racje te ampli sa piekne :)
 

hiszpan98

New member
Postaram sie zakupić Marantza - o ile dozbieram :)
O wszystkim będę na bieżąco informował
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki Krzyśku i whiplast
Napewno jak już pieniążki nazbieram na KD to wybiorę się na odsłuch o ile będą mieli monitory JBL i oba ampli tj Marantz i Onkyo w RMS w Białymstoku ponieważ innego sklepu z tego co mi wiadomo nie mamy.
A może do tego czasu koncepcja do monitoró również się zmieni :)
To musisz przygotować się wiesz na co? :)
 
Do góry