Marantz 6003 czy 5004 CD + Wzmacniacz

Marcin SF

New member
Jestem na etapie odsłuchu zestawów stereo, po przesłuchaniu dwóch denonów i marantza zdecydowanie ten drugi przypadł mi do gustu. W sklepie jednak do wyboru miałem zestaw 5004 - w moim budżecie, oraz zestaw 6004 zdecydowanie po za moim budżetem. Na rynku dostępny jest jeszcze zestaw 6003 który jest trochę droższy, ale czy będzie lepszy ? Niestety nie znalazłem nigdzie w okolicy możliwości odsłuchu tego zestawu.

Przy okazji jak to się ma do HK 980 jeszcze nie miałem możliwości odsłuchania, ale może uda się w przyszłym tygodniu.
 

Marcin SF

New member
muza różna blues, jazz, chillout, lekki rock. pokój 25 m kw, co podłączone jeszcze nie wiem. Na razie z tego co odsłuchiwałem to zensor 5 mi się bardzo podobał, lub zensor 7 trochę mocniejszy i mocniejszy bass, choć akurat na basie tak mocnym mi mniej zależy. Planuję jeszcze przesłuchać MA bx5 i 6 oraz paradigm monitor 9.v6 zanim ostatecznie podejmę decyzję.
 

michal_j

New member
Jeśli chodzi o porównanie tych obu marantzów to musiałbyś posłuchać. Nowe modele z serii x004 są naprawdę bardzo fajnie zestrojone, bardzo dobra scena, sprzęt dość muzykalny (jak na ten przedział cenowy). Harman zagra cieplej, więcej miękkiego dołu, ale moim zdaniem gorsza szczegółowość brzmienia. Przy muzyce jakiej słuchasz uważam, że Marantz będzie lepszym wyborem.

Co do kolumn to wymienione modele grają kompletnie inaczej. Więc odsłuch odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Co ciekawe jesteś kolejną osobą, od której słyszę, że Zensory bardzo fajnie brzmią na Marantzu. Posłuchaj jeszcze tych MA, Paradigmy wydaje mi się będą za bardzo dudnić (mówię o v.6).
 

Trakkah

New member
Z kolumn jeżeli masz możliwość posłuchaj jeszcze Kef serii Q... Do tej muzyki i do elektroniki Marantz mogą fajnie przypasować :)
 
Do góry