Marantz 5009 czy 6009

maciekplacek

New member
Witam,
W zawiązku z moją przypadłością związaną z błędem oprogramowania w 5009 mam pytanie czy warto dopłacić te 1000 do 6009?
Czy 6009 lepiej zagra od 5009? Ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie to proszę o radę
 
Ostatnia edycja:

CzarnaPłyta

New member
Oba zagrają tak samo. Dopłaca się za złocenia, kilka dodatków (jak lepszy audyssey i beznadziejny przedwzmacniacz phono), inny panel przedni i minimalnie zwiększoną moc przy takim samym zasilaniu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja ci proponuję posłuchać i porównać.
Osobiście wybrałbym SR6009
Inna kwestia, że lada chwila za przyzwoite pieniądze dostaniesz wyższy model, na rynkach zachodnich modele z "9" już sporo potaniały, SR7009 kosztuje ok 4,5 tyś, SR6009 ok 3 tyś., a SR5009 ok 2, tyś , to tylko kwestia kilku tygodni, a i u nas w zbliżonych cenach się pojawią
 

maciekplacek

New member
skoro sie szykują jakieś zniżki a ja już kupiłem 5009 i wchodziło w grę jego wymiana to raczej pozostanę przy 5009. Od dawna mam Marantza taki czy inny model i na przestrzeni 7 lat niewiele sie zmieniło, no może poza tą funkcjonalnością strumieniowania muzyki. Nie ukrywam że jest to dość wygodne sterowanie z tabletu czy telefonu. Brakuje mi jeszcze jakiegoś oprogramowania Tidal-a tak jak to jest w przypadku Spotify
 

CzarnaPłyta

New member
Ja ci proponuję posłuchać i porównać.
Osobiście wybrałbym SR6009
Ponieważ? wyższy numerek? według mnie dopłata znaczna do kilku pierdół bez ruszenia dźwięku oczko wyżej nie ma kompletnie sensu. Seria 6xxx to od zawsze minimalnie ulepszona wersja podstawowa ;). Jak się już przesiadać z 5xxx to tylko na 7xxx. Lepsze trafo i lepsze komponenty w środku, zdecydowanie lepszy dźwięk.
 

maciekplacek

New member
Jaki miałeś problem z oprogramowaniem w modelu 5009 ?

mianowicie po ustawieniu głośników (ustawienia Audyssey)w setup/ustawienia Audyssey miałem

MultEQ - reference
Dynamic EQ - włącz
Dynamic Volume - medium

Kiedy przykładowo oglądam TV czy słucham muzyki ze spotyfy wciskając przycisk na pilocie INFO mam min takie info:
MultEQ - reference
Dynamic EQ - wył
Dynamic Volume - medium

pomimo ustawień Dynamic EQ na włącz info pokazuje Dynamic EQ: wył. ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ponieważ? wyższy numerek?
Napisałem przecież, żeby porównał, posłuchał i sam zadecydował.
Wg. mnie warto dopłacić, jak dla mnie w serii 6 jest kilka elementów, z których osobiście bym skorzystał, choćby więcej wyjść na głośniki, ja z drugiej strefy akurat korzystam, więc nie musiałbym pozbawiać siebie terminali do rozbudowy strefy głównej.
Kolejna kwestia, to wygląd 6009 wygląda znacznie lepiej, jak ampli serii 7.... i jeszcze kilka elementów mógłbym wymienić, która mają dla mnie znaczenie.

Jak się już przesiadać z 5xxx to tylko na 7xxx. Lepsze trafo i lepsze komponenty w środku, zdecydowanie lepszy dźwięk.
Tutaj się akurat zgadzam, ale wszystko zależy od zasobności portfela.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Od serii 7xxx, to może nie, ale od 5xxx na pewno, ale rozumiem, że to była literówka ;)
Nie, nie, żadna literówka ;)

odnosiłem się do porównania SR5009 vs SR6009

Kolejna kwestia, to wygląd, 6009 wygląda znacznie lepiej,
od SR5009


wygląda jak:
....., jak ampli serii 7....
po przecinku ;)
btw. szkoda tylko, że jeszcze pod ta klapką nie dali normalnego wyświetlacza
 

hrabiak

New member
podepnę się do tematu obecnie jest promocja na 5009 i mogę go kupić w cenie 1605 czy warto dopłacić i dlaczego spasowane to będzie z qadral chromium
 

Tunde

New member
podepnę się do tematu obecnie jest promocja na 5009 i mogę go kupić w cenie 1605 czy warto dopłacić i dlaczego spasowane to będzie z qadral chromium

Gdzie dostałeś taką cenę, bo też poluje na sr5009 lub x3100 i za taką cenkę bym z chęcią łyknął ...




...Pewnie chodziło Ci o niższy model Marantza, ehhh a już myślałem ....
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
hrabiak warto dopłacić do SR5009. Rozumiem, że chodzi Ci o to, że można go kupić z takiej cenie jak chodzi niższy model NR1605? tak to napisałeś, że można pomyśleć, że chodzą po 1605zł :)
 

hrabiak

New member
marantz nr1605 jest po około 3k i taki miałem zamiar kupić do zestawu. wczoraj dostałem maila od mojego sprzedawcy że marantz ma promocję i tej cenie czyli 3k mogę kupić marantza 5009
chodzi mi tylko czy tak bardzo odczuje różnicę w jakości i dodatkowych funkcjach w których jestem laikiem marantz nr1605 jest mniejszy i zewnętrznie mi się lepiej podoba
jak wcześniej pisałem ma to grać z quadral chromium 102 w 5.0 bez suba (brak funduszy)
do TUNDE ceny spadają wklep w gogle "marantz 5009 cena" i zauwarzysz je w fajnych cenach
 
Ostatnia edycja:
Do góry