marantz 5005 a 6005 roznice i problem z podlaczeniem

marcinmsm

New member
Hey wszystkim,
1. Nabylem amp marantza model 5005, narazie testuje i mam pytanie, czym rozni sie ten amp od modelu wyzej tj 6005?? mocowo 10W na kanal, a czy sa jakies inne istotne roznice i czy warto doplacic te kilka stowek ??

2. I jeszcze problem z tv, ps3 podlaczone do amp, tv takze, gry chodza na tv, dzwiek w kolumnach.
Ale samo tv juz niechce puscic dzwieku do amp, podlaczone kablem hdmi CA. tv sony brawia 37v4000. Dodam ze tv nie wykrywa zadnego urzadzenia po hdmi, zmienilem ustawienia audio w tv na zewn i tv sie wyciszylo ale dzwiek nie poszedl do amp. Trzeba go jakims innym kablem puscic ?? :roll:

3. jesli ogladam film z laptopa podlaczony kablem dvi - hdmi do tv i dzwiek do amp jack - chincze to jest ( amp ustawiony na aux ) to wszystko dziala, ale czy jest jakas inna opcja podlaczenia tego zestawu?? zebym nie musial za kazdym razem wpinac chinczy z przodu tylko raz na stale z tylu?? :hmm:

DZieki
 

kret020573

New member
Hey wszystkim,
1. Nabylem amp marantza model 5005, narazie testuje i mam pytanie, czym rozni sie ten amp od modelu wyzej tj 6005?? mocowo 10W na kanal, a czy sa jakies inne istotne roznice i czy warto doplacic te kilka stowek ??

2. I jeszcze problem z tv, ps3 podlaczone do amp, tv takze, gry chodza na tv, dzwiek w kolumnach.
Ale samo tv juz niechce puscic dzwieku do amp, podlaczone kablem hdmi CA. tv sony brawia 37v4000. Dodam ze tv nie wykrywa zadnego urzadzenia po hdmi, zmienilem ustawienia audio w tv na zewn i tv sie wyciszylo ale dzwiek nie poszedl do amp. Trzeba go jakims innym kablem puscic ?? :roll:

3. jesli ogladam film z laptopa podlaczony kablem dvi - hdmi do tv i dzwiek do amp jack - chincze to jest ( amp ustawiony na aux ) to wszystko dziala, ale czy jest jakas inna opcja podlaczenia tego zestawu?? zebym nie musial za kazdym razem wpinac chinczy z przodu tylko raz na stale z tylu?? :hmm:

DZieki

witam,
miałem ten model 5005 i w konfiguracji dekoder Polsatu do amplit i wyjscie z amplit. do TV (wszystko po HDMI) miałem tylko albo dzwięk albo obraz. Nie dało się przesłać wizji i dzwięku po jednym HDMI. Musiałem dzwięk z dekodera Polsatu przesłać po optyku do amplit. a wizję po HDMI. Nadmienię tylko że mam sony w4000. I jeszcze jedno jak przesyłałem obraz i dzwięk z PS3 do amplit i z amplit. do TV po jednym HDMI to mi gierki spowalniało. Musiałem bezpośrednio połaczyć PS3 po HDMI z TV a dzwięk przesłać po optyku do amplit. i wszystko śmigało z tym że przy oglądaniu filmów po optyku nie dało się wykorzystać wszystkich dekoderów. Jak będziesz miał jakies pytania to na pryw. Przy okazji gdzie kupowałes tego Marantz-a.
 

marcinmsm

New member
I jeszcze jedno pytanie, jaki proponujecie sub do kefow iq70?? troszke brakuje basu aczkolwiek nie musi byc go niewiadomo ile..
 

rydziu81

New member
witam
mam sr5005 i smiga doskonale z tv "N" i telewizor SONY po hdmi wszystko.
jednakze wczesniej był z tym problem gdyz zdazało sie ze dzwiek nie zgrywał sie z obrazem-było małe opóznienie(mozna korygowac w amplitunerze opóznienie) ale winą tego byl dekoder tv"N" i jego stary soft. gdy zmieniłem na nowszy problem ustał i wszystko działa jak powinno.
-czy którys z kolegów próbował podłączyc ten ampli w trybie bi-amping???
DZIEKUJE ZA WSZELKIE SUGESTIE I PORADY
 

dimo

New member
Mam Marantza SR5005 podłączonego z Monitor Audio M6 w Bi-ampingu. Zrobiłem to zgodnie z instrukcją obsługi i działa.
 
Do góry