Mam Marantz SR5007 i chcę dodać PM5003

1FRESH1

New member
Witam, jak w tytule, mam ampli Marantz SR5007 + monitor audio BX2 5.0. Chcialbym dorzucic wzmacniacz PM5003 + gramofon. Pytanie brzmi jak wzmacniacz wplynie na jakosc odsluchu? Czy bedzie mocna zmiana? Doczytalem gdzies ze TAK, nawet ponoc przy odsluchu surround bedzie polepszenie jakosci ze wzgledu na odciazenie procesora ampli przez wzmacniacz?! Nie znam sie, prosze o podpowiedzi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP

dimo

New member
Jakość dźwięku będzie na pewno lepsza ale licz się z pewnymi problemami. PM5003 nie ma wejścia main-in i będziesz podłączał wyjścia pre-out ampli z wejściem liniowym wzmacniacza. To spowoduje że trzeba będzie na wzmacniaczu ręcznie ustawiać głośność. Dodatkowo wzmacniacz reaguje na pilota ampli ( przynajmniej u mnie tak było) i przy zgłaśnianiu obie gałki się kręciły. Jak dla mnie to było niekomfortowe.
Wzmacniacz serii 7xxx ma wejście main in i w to bym celował. Poza tym na pewno lepszy dźwięk niż wzmacniacza serii 5xxx.
 

1FRESH1

New member
Rozumiem, dziekuje za opinie. Zalezy mi na tym aby sprzet byl z jednej stajni.
Chcialbym rowniez aby ampli ze wzmacniaczem byl zintegrowany bez zadnych komplikacji, podlaczony jednym kablem. Bez koniecznoscci przepinania kolumn z ampli. Z tego co sie orietuje to do tego wykorzystam wyjscie pre-out?! Czy da sie aby caly zestaw byl sterowany jednym pilotem?
Co jeszcze ewentualnie w przyszlosci warto dodac do zestawu?
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim wypadku atakuj PM7xxx, a co chciałbyś jeszcze dodac?
Następny etap to CD, ew. zamiast PM, możesz wykorzystać końcówke mocy, ale to już dużo droższa zabawa.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jest, main-in jest dopiero w 8005,
swoją drogą trochę dziwna ta polityka, że main-in dają dopiero w wyższych modelach :confused:
 

1FRESH1

New member
Czyli rozumiem ze w tym pm 7003 bedzie main in ? Wszystko czego bede potrzebowal to ten wzmacniacz ma? Jeszcze jedno pytanko, czy wzmacniacz wplynie na poprawe tylko stereo, czy na surrund rowniez sie zmieni? Pytam bo ok kilku dni zbieram info i juz mi sie w glowie kreci od nadmiaru inforacji... :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, PM7003 ma wszystko czego potrzebujesz.
W przypadku stereo, fronty będą zasilane przez wzmacniacz a nie ampli, do niego podlączasz CD, natomiast w przypadku kina przednie kanały bedą odciązone więc więcej pary pójdzie na reszte kolumn, a fronty będzie zasilał w kinie wzmacniacz. Same pozytywy, a ten PM7003 to bardzo fajna cena.

Tu sobie poczytaj, pisaliśmy o tym obszernie 2 lata temu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html#post804639
 

1FRESH1

New member
Dziekuje, za wyjasnienie. To w takim razie wzmacniacz mam juz wybrany. Do tego jakis gramofon i sub i bedzie gicior :) Podobaja mi sie te stare gramofony marantza, ktore mozna kupic na allegro. Sa w niskiej cenie a kiedys byly topowymi sprzetami. Pytanie czy warto ladowac sie w taki wiekowy sprzet? Ale mecze bułe, przepraszam panowie :)
 
Do góry