Mały wzmacniacz 5.1

vojtek11

New member
Witam,

z przyczyn obiektywnych (mebel, chłodzenie, żona) mogę kupić amplituner o wymiarach mniejszych niż standardowe (standardowe = ok. 44cm x 36cm x 15 cm). i to dużo mniejszych rozmiarów. półka w meblu RTV ma szerokość 42 cm. nawet jeśli istnieją amplitunery takiej szerokości (i jakoś na wcisk to zmieszczę) to obawiam się braku chłodzenia po bokach i w efekcie uszkodzenia. głębokości też nie mam za wiele (33cm) i też musi coś z tyłu być, żeby podłączyć kable i dać trochę "powietrza".

wymagania okazały się bardzo wygórowane. praktycznie żaden producent nie oferuje amplitunerów o rozmiarach mniejszych. pewnie konstrukcyjnie z tym problemu nie byłoby, ale wszyscy robią "od siekiery" w podobnych pudłach.

ostatecznie (po długich poszukiwaniach) wybór mam pomiędzy:

Sony DAV-IS50 (system z DVD, ale głośniki wielkości piłeczek do ping-ponga trochę mnie martwią. słuchałem w salonie Sony. nie brzmi to najlepiej. boję się też, że jeśli coś się rozpadnie, będzie problem z uzupełnieniem)

Sony HT-S100 (tutaj wszystkie kable idą do subwoofera, który ma wbudowany amplituner i rozmiar szafki w ogóle problemem nie jest. nie mniej jednak - wszystkie inne obawy są te same co w DAV-IS50 - cieniutkie mikrogłośniczki, integralność całości)

Logitech Z906 - (plusem napewno jest certyfikat THX. jak to brzmi - nie mogłem nigdzie posłuchać, ale ludzie się tym zachwycają. trudno powiedzieć czy to są osoby wykorzystujące to w kinie domowym czy do naparzania w jakieś gierki. ja nie naparzam niestety. minusem (przykrym) jest brak radia).

systemy Bose - te odpadają. są zdecydowanie za drogie. mam budżet do 3000zł na ampa i głośniki. nie jest to za wiele i dlatego chciałbym jakoś godnie to wydać.

możecie jakoś pomóc w wyborze? a może ktoś ma jakieś inne propozycje takiego zestawu o niewielkich rozmiarach?

pozdr.
Wojtek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaka powierzchnia pokoju ?
Ma być tylko do kina czy i do muzyki ?
Ma być 5,1 czy wystarczy 2,1 ?
 

vojtek11

New member
Powierzchnia przestrzeni, na której będą głośniki to ok 25m2. niestety, przy pokoju jest otwarta kuchnia i otwarty przedpokój. wiem, że to pogarsza akustykę, ale nie mam tutaj wyboru.

jeśli to może mieć znaczenie - głośniki będą mocowane do podciągów sufitowych (dużo wyżej niż wysokość ucha, kabel wychodzi ok 2.2m nad podłogą). to też minus, ale tutaj też nie mam wyboru. więc na statywach na stałe niestety być nie mogą (muszą dać się zawiesić).

wolałbym 5.1. przede wszystkim - kino. radio - tylko sporadycznie.

pozdr.
W
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś też myślałem że w kinie miejsce głośników ma znacznie ale się myliłem. Na specjalnych pokazach w Las Vegas firma Dolby prezentowała kina z głośnikami zaczeponymi pod sufitem. Zadałem im pytanie że przecież będzie gorszy dźwięk. Inżynier prowadzący spotkanie zapytał skąd mam taką wiedzę. I wyjaśnił zasadę działania. Mnie przekonał.
WIęc możesz do kina spokojnie wieszać.
Ja bym poszedł więc w kierunku AVR 255 + głośniki HKTS 16 albo
Onkyo 609 + głośniki KEF 1005
 

vojtek11

New member
Dzieki za informacje, ale obydwa wzmacniacze maja po 44cm szerokosci. jak wspomnialem na mojej polce mam 42 cm od boku do boku. pozdr. WP
 

hot

New member
Witam,

Odkopuję wątek, mam ten sam problem co kolega. Mam na szerokość 425mm i żaden "popularny" amplituner 5.1 nie mieści się w szafce.
Kto ten mebel wymyślił i nazwał szafką RTV....
Czy od tych 2 lat pojawiło się na rynku coś nowego w mniejszych wymiarach?
 

hot

New member
Dla potomności: w cenie do 3000 nic takiego nie udało mi się znaleźć. Okazało się, że taniej wymienić mebel.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BDSa spokojnie sobie do 3000 kupisz, są nawet modele z głośnikami 2,1.

Jeśli sam amplituner to masz rację.
 
Do góry