Mały pokój mały projektor

terron999

New member
Od jakiegoś czasu zanosiłem się z zamiarem zakupu projektora .Tv odpada ze względu na brak miejsca w pokoju na cokolwiek większego niż 26 cali .Chciałem aby projektor był jak najmniejszy ale miał jakość wystarczającą do projekcji filmów i gier z kompa i xboxa 360(to zdecydowanie rzadziej .Wybór padł na Produkt marki Lg model hs200g .Jest to projektor ledowy w technologii dlp .Miałem zakupić benq gp1 ale jego jasność oraz jakość barw okazała się sporo gorsza od lg a cena jest niewiele mniejsza .Wiem że dla wielu urzytkowników jasność 200 lumenów to profanacja wiem ze rozdzielczość 800X600 to mało ale do filmów i jak mówiłem okazjonalnie gier przy odpowiednim zaciemnieniu nadaje się doskonale .Czemu projektor led ??Wybrałem go ze względu na mobilność oraz na długą żywotność .W teorii snutej przez producenta 30000 godzin .Spotkałem się z strasznymi postami o dlp dotyczącymi efektu tęczy .Ja takiego efektu nie zauważam .Liczba szczegułów w ciemnych partiach jest taka sama jak na tv u moich rodziców .Kolory nie wiem czy nie leprze .Wrażenie z ekranu 80cali nieporównywalnie leprze .Mam do was parę pytań a mianowicie :Czy taki ekran się nada /item836449705_nowy_ekran_projekcyjny_160x200_gw_fv. Do linku trzeba dodać adres allegro i .html na końcu .Przepraszam ale inaczej forum nie pozwala dodać mi linku ze względu na spam
obecnie wyświetlam na papierze fotograficznym b0 .Na środku jest niestety plama odbitego światła .Jak się leży na podłodze nie widać jej wcale ale nie będę filmów na leżąco oglądał.Zależy mi na ekranie który możnaby przyczepić do sufitu i rozwijać .Gain 1 starczy o ile ten ekran tyle uzyskuje .
Jeszcze jedno zagadnienie mnie martwi .Czas pracy projektora nagrzewa się on prawie do 70 stopni pod spodem .Powietrze ma którędy przelatywać .Czy taka temperatura pracy przez parę godzin mu nie zaszkodzi .W instrukcji nic o tym nie ma .Nie ma jakiegoś limitu .W serwisie jednoznacznej odpowiedzi nie dostałem .Dwóch specjalistów i dwie opinie .
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
ekran 160x200 ?
jakie wymiary ma pokój ?
z jakiej odległości chcesz oglądać ?
800x600 i xbox 360 to chyba jakaś pomyłka...
 

terron999

New member
Fanek napisał:
ekran 160x200 ?
jakie wymiary ma pokój ?
z jakiej odległości chcesz oglądać ?
800x600 i xbox 360 to chyba jakaś pomyłka...
pokój 3X4 m ale odległość od ekranu max 3m to i tak granica projektora.
Ekran max 220 szerokości kasety.
800X600 do xboxa 360 jak najbardziej to nie pomyłka.Oczywiście nie ma tej szczegółowości podziałka jak z ps2.Ale efekty wizualne robią swoje .W gears of war i gta gra się znakomicie o gridzie nie wspomnę .
 

terron999

New member
Zakupiłem ekran optomy .84 cale rozwijany w kasecie za 217 zł .Jakość ekranu jest naprawdę dobra jak za te pieniądze .Miałem możliwość przetestowania go na projektorze full hd .Nie wiem po co wydawać więcej kasy na ekran .Chyba tylko po to aby był lepiej wykonany (i tak nie mam zastrzeżeń )bo jakość wyświetlanego obrazu niczym nie odbiega od dobrego tv a pod pewnymi względami projektor jest leprzy .Widać więcej szczegułów w ciemnych miejscach .Nawet na moim ledowym cudzie widać więcej na zdjęciach i filmach .
 
Do góry