malowanie pokoju

geenhorn

New member
witam wszystkich,
mam pokoj 2,9m na 4m chcialbym urzadzic w nim ,,kino domowe''
w linku przesylam plan pokoju- z lewej okno, na dole drzwi, czarna przerywana linia - ekran, x - projektor (pod sufitem)
i zastanawiam sie nad malowaniem,
nie chciałbym malować wszystkiego na czarno :)

img197.imageshack.us/img197/683/pokojl.jpg

przed img trzeba wkleic ,,http dwukropek //'' (bosz obejsc zabezpieczenia antyspamowe nie jest tak prosto ;)wymyśliłem sobie, aby:
- tam gdzie zaznaczylem różową grubą kreską - sciany byly czarne ew ciemno szare na calej wysokosci,
- tam gdzie kreska rozowa jest przerywana - przebiegala by granica szarego/ciemnego od podlogi do sufitu, pod skosem - czarny rozszerzał by się idąc do góry
- natomiast cienka rozowa linia zaznaczylem obszar sufitu, ktory tez machnal bym na czarno/szaro

pomieszczenie bedzie dosyc dobrze zaciemnione - w oknach rolety a do tego jeszcze zasłony...
poki co pokoj jest w jasnym bezu, drzwi białe

projektor pewnie optoma hd20,

- ekran poki co po taniości ;) -> tikkurila.com/decorative_paints/inspirations/ideas_for_painting/paint_your_own_silver_screen
- na jakiejś plycie...

no i pytania dwa:
- szare ściany bedą wystarczajace przy dobrym zaciemnieniu, czy lepiej dać czarne? a moze czarna ta na ktorej wisi ekran a reszte na szaro? lub moze macie jakies inne sugestie dot malowania?
- przy dobrym zaciemnieniu i takim malowaniu jak powyzej - ekran dać waszym zdaniem lekko szary???
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
no i pytania dwa:
- szare ściany bedą wystarczajace przy dobrym zaciemnieniu, czy lepiej dać czarne? a moze czarna ta na ktorej wisi ekran a reszte na szaro? lub moze macie jakies inne sugestie dot malowania?
- przy dobrym zaciemnieniu i takim malowaniu jak powyzej - ekran dać waszym zdaniem lekko szary???

witam !
-szare sciany podobnie jak inne ciemne kolory bedzie dobrym kolorem, jeszcze lepszym bedzie oczywiscie czarny pod warunkiem ,ze ma sie mozliwosc zrobienia z jednego pomieszczenia "jaskini batmana"....:D duzo z nas ma pomieszczenia z projektorem w kolorze magnolia....:D (np.ja)
-kupujesz proja DLP wiec jasnosc jest raczej ich mocniejsza strona , mozna probowac podniesc kontrast i poziom czerni szarym ekranem.
 
Do góry