Malo oryginalne pytanie, ale co kupic?

rastasoul

New member
Zwracam sie z tym pytaniem do znawcow tematu, nosze sie z zamiarem kupna tv, do niedawna bylem pewny ze to bedzie lcd ale po konsultacjach i lekturze tego forum mam juz watpliwosci. Otoz na tv zamierzam wydac jakies 3500-4000 zeta, raczej niech bedzie to 32 cale, bo ogladany bedzie z odleglosci 2 - 3 metry, sygnal bedzie z kablowki ale przez jakis dekoder cyfrowy ktory dostalismy jako abonenci (nie wiem jak ten tuner polepsza sygnal). A zwatpilem w lcd daltego ze wyczytalem ze sa one zbyt wymagajace jak na sygnal z naszej polskiej kablowki, ale z drugiej strony plazmy sa rzekomo mniej zywotne niz lcd oraz loga stacji lubia "zostawac na ekranie". Co wybrac, lcd czy plazme i ewentualnie jaki model w tym przedziale cenowym? Z gory dzieki za rade.
 

setunia

New member
Bez reklam
Z Twojego postu wynika, że trochę pobieżnie czytałeś forum.
Jeśli ma to być 32" ze względu na ilość miejsca to tylko LCD - plazm o takim rozmiarze nie ma.
Jeśli natomiast te 32" wynikają z odległości oglądania, czyli 2-3m, to 42" plazma będzie ok. a 37" tym bardziej spoko. Ja mam właśnie takie warunki i nawet moja ślubna mimo początkowego sprzeciwu przy kupnie teraz jest bardzo za naszymi 42". Oglądając zaś rózne modele dla mie osobiście jest Pionek i reszta i teraz z perspektywy czasu powtórzę każdemu - jeśli Cię nie stać na Pionka to kup najtańszą plazmę HD-ready i składaj na Pionka
 

pstaniszewski

New member
A warto zapłacić za Pionka 2 więcej niż za LG, DSamsunga czy Panasa? Czy rzeczywiście jakość obrazu jest o tyle lepsza? Myślę, że istotnea jest nie tylko cena ale również stosunek cena/jakość. Chyba nikt nie kwestionuje że plazmy pionka to ekstraliga tylko czy warte tych pieniędzy?

setunia napisał:
Z Twojego postu wynika, że trochę pobieżnie czytałeś forum.
Jeśli ma to być 32" ze względu na ilość miejsca to tylko LCD - plazm o takim rozmiarze nie ma.
Jeśli natomiast te 32" wynikają z odległości oglądania, czyli 2-3m, to 42" plazma będzie ok. a 37" tym bardziej spoko. Ja mam właśnie takie warunki i nawet moja ślubna mimo początkowego sprzeciwu przy kupnie teraz jest bardzo za naszymi 42". Oglądając zaś rózne modele dla mie osobiście jest Pionek i reszta i teraz z perspektywy czasu powtórzę każdemu - jeśli Cię nie stać na Pionka to kup najtańszą plazmę HD-ready i składaj na Pionka
 

rastasoul

New member
Z tego linku wyczytalem ze zywotnosc tv jest juz taka sama i ze loga nie beda zostawac. Niby 37cali na taka odleglosc jest wporzadku wedlug "reguly kciuka". Ale dalej nie wiem jak sie ma jakosc sygnalu do jakosci obrazu na lcd i plazmach. Filipku, a Ty co wybrales? I konkretnie jaki masz model?
 

Filipek2821

New member
rastasoul napisał:
Filipku, a Ty co wybrales? I konkretnie jaki masz model?

Ja narazie też się zastanawiam - tutaj wątek: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16835
Ale jak na dzisiaj to Panasonic TH-37PV70P z 37'', bo w tej kategorii jest mały wybór. Ale jeżeli chodzi o trochę większy, czyli 42'' to zastanawiam się nad Panasonic TH-42PV700, lub Samsungami PS-42C91H i PS-42Q91H.

Ale to jeszcze tylko zastanawianie się, chociaż na samym początku byłem zdecydowany na 37" Panasonica, ale teraz nie wiem czy nie lepiej będzie 42''. TV będę oglądał z 2,5-3 m więc niby oki, ale moja Żona nie chce takiej dużej krowy (a ja owszem chce).:roll: :(

Jeszcze trzeba będzie pomysleć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak większość użytkowników pisze - telewizor sie "kurczy" po pewnym czasie i nie staje się żadną sensację. A że do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja - to wielkość 42 nie jest żadną sensacją.
jesli masz zostać przy 37" - to powinieneś sprawdzić :
37 Loewe Modus
37 P80 JVC
37 RD2 Sharpa
37 R3000 Toshiba
42 Pioneer - 4280SX
Tu znajdziesz dla siebie extra model.
pozdrawiam
 

kalicki

New member
A co powiesz na LG PC 51 chwalonym na tym forum?
Tylko najmniejsza wersja to 42 cale, ale moim zdaniem nie ma co kupowac mniejszej plazmy to jest odpowiedni rozmiar.
 

timbot

New member
Bez reklam
z 3 metrow to plazma 42 cale to bardzo dobry pomysl (choc pierwszy tydzien kazdy mowi ze za duzy,ale potem wszyskto mniejsze jest nie do ogladania :)
a za twoj przedzial kasy juz znajdziesz fajan plazme 1024x768 i bedziesz mial usmiech od ucha do ucha.....
ps.
ze Pioneer - jedna uniwersalna rada, niezależnie od budżetu - to taka rada z serii, nie kupuj Opla, dozbieraj 2 razy tyle do merca....
 
Do góry