Mała-wielka przygoda ze stereo :)

Mamooth

New member
Witam
Od dłuższego czasu zamierzam nabyć zestaw stereo (muzyka w 90%), rock, pokój 20 m2 (za niecały rok przeprowadzka i będzie tylko 10 m2) źródło: głównie PC audigy 2 zs oraz technics sl-ps50. Budżet zadaniowy 4-5 k.
Gdy troszkę się już oczytałem w temacie i +/- wiedziałem czego chcę posłuchać, udałem na odsłuch.... Moimi typami były: MA rx2, gs10, br5, m6, jakieś dali; wzmaki - wielka niewidoma ale chciałem usłyszeć nad'a, CA, h/k, denon.
Pierwszy odsłuch: m6 zapięte do arcam'a avr600 (bo akurat był podpięty) - zdecydowanie na nie, zbyt metalicznie za ostro, basy płytkie, ogólnie wiało "chłodem", kolejne nie ukrywam moje faworyty czyli rx2 - tutaj zdecydowana poprawa, szeroka scena, gdybym ich nie widział powiedziałbym że to grają podłogówki, ale czegoś mi jeszcze brakowało... podpinamy h/k 980- dość głęboki bas, szeroka scena, metalicznie i ostro, za wyskok na górze, miałem wrażenie że panuje lekki chaos... gość mówił ze h/k kapryśne i ciężko kable dobrać, no ok.
Drugi odsłuch, inny salon, sprzęty very hi-end, przyznam się szczerze, że o niektórych markach nie słyszałem ;)... Zaproponowano mi Dynaudio dm 2/7 i do tego micromega ai60. Coś niesamowitego, bardzo szeroka scena, ciepłe brzmienie, szybki precyzyjny bas, poukładane wszystko, nie spodziewałem się usłyszeć czegoś tak dobrego, słuchałem różnych gat muzyki nawet setów na garach, po przeszło 2 godzinach wiedziałem, że to mój nr 1! rx 2 są dobre ale to nie moja bajka.
Uffff się rozpisałem :)

Panowie i Panie co o tym sądzicie? przede wszystkim czy mam zmienić audigy 2 na xonara??? czy dołożyć ciut grosza do dm 2/8? jakieś opinie o micromega?
 

pkomp

New member
no kartę by się przydało szczególnie jak słuchasz muzyki - audigy resampluje wszystko do 48kHz...
co do ostrego brzmienia - metalowa kopułka w wysokotonowym brzmi ostrzej - jak to ciebie drażni to poszukaj kolumn z tekstylna kopułką
 

Mamooth

New member
hmm tak myślałem, że audigy dostanie zadyszki, pytanie teraz czy xonar d2, xd czy d1? Odnośnie kolumn to już postanowione ze dynaudio to brzmienie mi bardzo odpowiada, zastanawiam się tylko nad modelem: 2/7 czy 2/8. Większe mam obawy jeśli chodzi o micromege...
 

pkomp

New member
chcesz dynaudio?to bierz aktywne studyjne do tego dobierz suba i kartę proaudio...olej wogóle konsumencki sprzet bo nawet nie dostaje do piet....
 

Mamooth

New member
Będę potrzebował kabel minijack-2rca (karta -wzmak), czy to co można kupić na alledrogo np. Profigold Sky PROA3402 jest ok czy to badziewie?
 

Mamooth

New member
Stałem się w końcu szczęśliwym posiadaczem stereo, finalnie padło na music hall a25.2 + dynaudio dm 2/8 + int. Acrolink A2200II + k. głośnikowe wireworld carniwal 2. Miłym zaskoczeniem okazał się mój stary cd technics ps50, który przez 10 lat leżał zakurzony i nigdy nie był używany, miałem go na odsłuchu i daje dziadek radę :)

Słuchałem jeszcze z dynkami NAD'a c355, nie wiem jak z innymi monitorami ale w tej konfiguracji mnie strasznie rozczarował, słuchać się nie dało, strasznie wysoko, krew z uszów a przecież seria dm ma miękkie kopułki i dość łagodną lekko cofniętą górę...
CA Azur 650 jakoś tak jasno, gładko, bez wyrazu, lepiej niż nad ale to jeszcze nie to....

Micromega ai60 gdyby miała troszkę więcej pary i pilota była by numerem jeden brzmieniowo, w końcu okazało się, że music hall ma to co micromega + zapas mocy/dobre parametry no i pilota ;) z dynkami zagrał gęsto, soczyście, czuć że ma kopa :)


Teraz granie i wygrzewanie...;)
 

pkomp

New member
cóż audigy live itp nie były zbyt porządne...raz że kretyński resampling a dwa jednak słabe te przetworniki w tych kartach....
xonar też szałem nie jest jednak brzmieniowo sporo lepiej od creative - ale to nie karta do gier hehehe tylko do słuchania muzyki
 

Mamooth

New member
narazie xonar musi wystarczyć tym bardziej że nie jest to moje główne źródło, faktem jest, że gra poprawnie ale szału nie ma ;) w każdym razie audigy2 zostaje w tyle jeśli chodzi o muzykę... może pewnego pięknego dnia pomyśle o dac'u
 

pkomp

New member
e tam...starczy dobra karta o ile nie zmienisz kompa na lapka a wtedy tylko cos z spdif czy usb

a że szału nie ma?wiesz w porównaniu do audigy jest i to spory hehehe -0 ale audigy to gry i multimedia więc co sie dziwić - xfi juz lepiej wypada
 
Do góry