MA rx8 vs Tannoy Signature 6?

Darmo

New member
Czy ktoś słyszał moze jak grają Tannoy Revolution Signature DC6 Set? Słyszałem tylko MA, a planuje zakup głośników 5.1. Pokój około 20m/k. Muzyka prawie każda prócz klasyki, czarnej i disco polo.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Darmo

New member
Hej. Bardzo fajnie zagraly, tylko niestety mialem okazje je posluchac na onkyo 808 bo avr 460 sprzedali, a reszta ampli byla z nizszej polki. Rx8 maja fajny bas, graja dosc dynamicznie i nie wiem czy dobrze wylapalem , ale rowniez chyba troszke ocieplaja tak mi sie wydaje. Co myslisz o Tannoy sig 6?? Bo ja nie mam ich jak odsluchac:/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli mają być dobre Tannoye to może Definition 8
img
 

Darmo

New member
Niestety, one są już poza moim zasięgiem. Znajomy ma je do sprzedania w "secie" wiec pytam czy jest warto lepiej niz RX8 z centalnym i dwoma bX-mi z tylu?
 

Max78

New member
Nie wiem jak Tannoyki, o których piszecie, ale moje maleństwa dwa też miały 'zluzowany' bas i trochę brakowały czasami góry.
Z basem poradziłem sobie testując różne przewody do nich (z zabawami w bi-wiring włącznie). Powiedzieć mogę tyle, że odp. przewody (zależy też od źródła i tego co je napędza) - daje lepsze lub gorsze rezultaty.
Z górą podobnie, ale ostatecznie w źródle (CD) bawiłem się zmianą wzmacniaczami operacyjnymi (OPA) i to dało najlepsze rezultaty.
Tyle w stereo.
W KD z Harmanem AVR 460 - zabawa zaczyna się od początku...
 

Darmo

New member
Hmmm. Szkoda tylko, ze nie mogę ich posłuchać w tym zestawie :/ Zresztą czas mam do maja :) Dziękuje wszystkim za pomoc. Z basem to i tak by nie było problemu bo suba będę kupował raczej.
 

Max78

New member
Na jakich kablach teraz to gra?

Aktualnie gra na tych, które miałem dobrane do HK PM 650 Vxi -> Jamo High Definition flat 2x2.5mm + Klotz ais Twinax 2x2.5mm (Jamo na bas+srednie, Klotz na wysokie w bi-wire).
Przy HK AVR 460 Jamo flat - leci na Tannoyki (mostek spowrotem na miejscu czyli zwrotnica robie swoje) a Klotz do Onkyo.
Nie jestem zadowolony z dźwięku aktualnie. Ale to chyba głównie wina HK AVR - moc prądowa. Jakieś toto płaskie, przytłumione.

Miałem wcześniej w stereo wypożyczone Kimber Kable 4TC... :D Były całkiem - całkem :)
Dla mnie jednak trochę za drogie (przynajmniej na razie).
Przymierzałem się także do wynalazków Audionova, ale ostatecznie nie próbowałem jeszcze.
Z Dire Straits Money For Nothing czy Brothers in Arms w DTS - kopnięcie, ale i szczegółów w stereo na HK PM 650 bardzo dużo, świetnie się to układało :)

BTW - z dzisiejszych testów:
CD Philips CDP 753 podpięty przez koaksjala daje na wyjściu digital out sygnał PCM.
Gra toto o 20-30% lepiej (transport) niż CD Onkyo po analogu (z bypass'em).
Heh...
W przypadku stereo jednak przeproszę się z ampli HK PM 650 VXi (po serwisie - pora czyszczenia/konsweracji) i CD Onkyo :)
 
Ostatnia edycja:

Max78

New member
Zgodzę się z płaskością w Tannoykach tej serii.
Dlatego HK PM z wysoką rezerwą prądową wydobywa z nich trochę życia.
HK AVR nie potrafi tego zrobić niestety :)

Otworzę bank, to dobiorę podłogowe pod HK AVR :)

...a propos: zestawiał ktoś B&W 683 i/lub B&W 684 z HK AVR 460?
Czego się spodziewać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Max78

New member
Tannoy j.w. - update: nie grają płasko :)
HK PM 650 VXi napędza je wyśmienicie! Po prostu ta seria potrzebuje dobrego kopa prądowego (z zapasem) i nie ma czegoś takiego jak 'płaski dźwięk' :)

Pozdro :)
 
Do góry