MA RX8 kolory

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dzięki za opinie :) co do kolorów zerknijcie tutaj Zestaw stereo Arcam FMJ A28 (A-28), CD17 (CD-17) oraz kolumny stereo Monitor Audio Silver RX8 (RX 8) :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
zupełnie inaczej są pokazane i zgadzałoby się to co pisał Ranczo.
Jeśli chodzi o wzmaka to kurde zaczynam myśleć o A28 jak w linku powyżej, kwestia czy cena mnie nie zabije... :/ (do blackninji zapytanie wysłałem wcześniej, czekam na odp) :)

Chyba robisz z igly widły. Te z tego linka to Natural Oak Real Wood Veneer. Z kolei odcien z fotki, o ktorych pisał rancho jest zbyt ciemny i nie wyglada tak naturalnie.

Tez mam czarny fortepianowy. Tylko, ze zona juz na poczatku zaczela je traktowac zwykla szmatka i niestety ale pojawiaja sie mikro ryski. Nie wiem czy mikrofibra zalatwia tutaj sprawe.

Niestety, nie załatwia, mikrofibra daje mikroryski. Ja swojej zabraniam odkurzac sprzet, bo dla niej mikrofibra jest przedłuzeniem ręki, ma ją wszczepioną na stalę i nigdy sie z nią nie rozstaje ;)
Najlepiej robic to bez kontaktowo, zdmuchnac, albo jak robi armanig - spręzonym powietrzem ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba kupic preparat w sprayu, delikatnie przetrzec lekko nawilzona mikrofibra (ale taka gladka, dobrej jakosci, tak aby nie zrobic mikrorysek) i nic nie bedzie osiadac, przeciez mam to wiem co mowie. Kurz osiada na gornej powierzchni, to prawda, ale to jest kawalek kolumny, za to boczne idealne, nie pamietam kiedy przecieralem (moze 2, 3 razy w zyciu). Mam tez stoly lakierowane czarne i jest podobnie, na nich osiada kurz, tyle ze to duza pozioma powierzchnia, w przeciwienstwie do kolumn. Nie dramatyzujmy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam czarne kolumny i ścieram tylko kurz z góry tak 2 razy w tygodniu mikrofibrą tyle że nie muszę martwić się o mikroryski, ale moim zdaniem to też nie jest wielki problem:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
fortepianowy lakier pomijając cenę nie będzie mi pasował do wystroju. okna, drzwi mam w kolorze orzecha tyle że odcieni orzecha jest mnóstwo, meble są ciemniejsze, ale kolumny mogą być bardziej zbliżone do drzwi/okien stąd rozważam właśnie walnut albo rosenut.

Pamietaj, ze moze byc zbyt mdło jesli finalnie zdecydujesz się na identyczny kolor. Kolumny to tez kawałek mebla. Zawsze mozesz celowo cos dla kontrastu pojechac, czarny lub biel - zawsze to elegancko.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czarne kolumny dobrze komponują się ze sprzetem który zazwyczaj jest też czarny jak ampli, wzmak, TV. U siebie mam orzechowy mebel a sprzęt wraz z kolumnami czarny i na pewno wygląda to znacznie lepiej niż jak by kolumny były w brązie:). Sprzęty czarne meble brązowe:)
 

TomaszTor

New member
Chyba robisz z igly widły. Te z tego linka to Natural Oak Real Wood Veneer. Z kolei odcien z fotki, o ktorych pisał rancho jest zbyt ciemny i nie wyglada tak naturalnie.
Krzysztof źle mnie zrozumiałeś, nie chodziło mi o kolor kolumn na zdjęciu ale próbki kolorów na samym dole tej strony ;) Orzech wygląda tam na ciemniejszy niż różany, a na stronie MA orzech jest jasny jak w serii BX.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czarne kolumny dobrze komponuja sie z kazdy sprzetem, wystarczy zobaczyc co ma kolega Dennoner, tam czarny sprzet do czarnych kolumn nie pasowalby tak idealnie, a wszystko zalezy od dodatkow w mieszkaniu, czyli biele, srebro, podloga, dywany itp.itd. To musza byc konkretne kolory, bez zadnych udziwnionych wzorkow itp. bo zrobi sie misz masz. Gorzej jest z "drewnianymi" odcieniami, te w kolumnach musza byc dopasowane do mebli i wystroju w mieszkaniu. Drewno (kolumn) nie bedzie pasowac do modernistycznych wnetrz, ale juz czernie, biele, srebro w sprzecie, do drewnianych dodatkow w mieszkaniu tak. A tak w ogole, to wszystko zalezy od tego co chcemy uzyskac, czy to ma byc groznie (wszystko w czerni), czy ma byc splendor :D
 

MarcinGD

New member
Mysle ze ten arcam za cene nowego to zadna okazja. Najlepiej posluchac kilka wzmacniaczy z Rx8 i wybrac taki, ktory bedzie poniewieral glosniki jak trzeba. Ten Arcam wcale duzo mocniejszy nie jest od PM6005, a cena jest przesadzona.

Jak wymienialem wzmaka, to do domu wzialem Nad 356, Atoll IN100 i Denon PMA-1510. Zostal w domu Atoll. Ale wybor jest ogromny i bez odsluchow sie nie obedzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TomaszTor

New member
Mysle ze ten arcam za cene nowego to zadna okazja. Najlepiej posluchac kilka wzmacniaczy z Rx8 i wybrac taki, ktory bedzie poniewieral glosniki jak trzeba. Ten Arcam wcale duzo mocniejszy nie jest od PM6005, a cena jest przesadzona.

Jak wymienialem wzmaka, to do domu wzialem Nad 356, Atoll IN100 i Denon PMA-1510. Zostal w domu Atoll. Ale wybor jest ogromny i bez odsluchow sie nie obedzie.
No tyle,że ceny tych wzmaków przekraczają mój budżet :( To może lepiej zejść z kolumnami do RX6?
Chciałem w ogóle BX6/Zensor7 z PM6005, ale jak usłyszałem Paradigm 11, a później RX8 to zdecydowałem że wezmę lepsze kolumny bo brzmiały dużo lepiej niż te mniejsze modele...
 

TomaszTor

New member
Pomieszczenie mam chyba dość spore i trudne: salon z jadalnią 34m2 (ale część z TV i kolumnami będzie wydzielona na 16m2) + otwarta kuchnia 12m2...
Budżet planowałem ok.7tys zł, początkowo chciałem się zmieścić w 6tys za ampli + 5.0, ostatnio zmieniłem koncepcję na stereo a teraz się okazuje, że i to będzie za mało... :-?
Płyty chcę odtwarzać na razie z bluray'a Panasonic dmp-bd80 więc to i tak będzie pewnie słaby punkt całości...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TomaszTor

New member
kolumny w sklepie mam tańsze nowe ;) słuchałem ich z PM6005 i wydawało mi się super, ale pewnie jak piszesz z mocniejszym wzmakiem będzie jeszcze lepiej... może Denon PMA-1510, używek raczej nie chcę...
 

TomaszTor

New member
niby tak ale wcale tych wzmaków sensownych w ok.3k nie ma dużo...
znalazłem Pioneera A-70 ale chyba szału nie robi, NADa C356, ale słuchałem C326 i trochę przekolorowany mi się wydawał na BX6 przy ostrzejszej muzie(ktoś też pisał że zniekształcał wokale bodajże w Comie) więc na RX8 będzie pewnie jeszcze bardziej to widoczne... Zostaje chyba tylko ten Denon ale nie wiem jak z ceną i nie będę miał go gdzie odsłuchać :/
Są jeszcze Yamahynp. A-S700, ale słuchałem BX6 z ampli Yamahy i mi wybitnie nie pasowało, więc trudno mi uwierzyć, że ze wzmakiem będzie znacząco lepiej, tym bardziej że z ampli Marantza było w miarę OK.

Co do PM6005 to zasugerowałem się testem PM6004 Marantz PM6004 review from the experts at whathifi.com - polecali do niego Tannoy'e DC6T, które w specyfikacji mają podobne wymagania odnośnie wzmacniacza...
 
Ostatnia edycja:
Ja z zakupu A-70 do moich MA RS8 jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie z moimi kolumnami szału nie robił marantz. PM7004 grał jak marantz na tym pułapie cenowym, bez energii, bez niczego.
 
Do góry