MA RX8 kolory

TomaszTor

New member
Witam na forum :)
Mam pytanie/prośbę do sprzedawców lub właścicieli kolumn MA RX8 o kilka fotek tych kolumn w kolorze Walnut i Rosenut. Przymierzam się do ich zakupu ale nie mogę zdecydować się na kolor bo na różnych zdjęciach w sieci wyglądają skrajnie różnie. Czy Walnut jest jasny i blady, czy też ciemniejszy i żywy?
 

eddielublin

New member
Jak jesteś z Torunia to znajduje się w tym mieście salon Audio Center , który handluje MA udaj się tam i obejżyj na żywo...
Poza tym to świetny wybór :), z czym będą grać?
Mam inne modele MA w kolorze walnut, zrobię fotkę przy dziennym świetle
Dla mnie walut to taki brąz a rosenut to taki raczej wpadające w czerwień
 
Ostatnia edycja:

TomaszTor

New member
Dzięki :) no właśnie muszę do nich zadzwonić w poniedziałek i zapytać czy mają na miejscu jakieś RXy do obejrzenia. Chcę je podpiąć do Marantza PM6005, z odsłuchu wydaje mi się że to dobre połączenie.
Z tymi kolorami w necie niestety jest skrajnie różnie bo producent podaje orzech jako bardzo jasny (coś jak w folia w BX6), ale znów zdjęcia użytkowników pokazują go zupełnie inaczej i się zastanawiałem czy nie są źle opisane... wszystkie poniżej to niby walnut:
RX8 | Silver RX | Monitor Audio
http://geekphotography.in/wp-content/uploads/2013/07/monitor-audio-rx6-speakers-pair.jpg
http://cdn.avsforum.com/c/cb/900x900px-LL-cb19fff3_photo3.jpeg
ale już np. tutaj dużo jaśniejsze: Monitor Audio - RX8 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
tu porównanie kolorów i znów są ciemne: http://chilloutstudio.com/wp-content/gallery/rx8/rx8-colours.jpg
Więc ciężko wyczuć.... chce żeby pasowały do mebli w kolorze czekoladowego dębu http://sklep.meble-eska.pl/img/cms/wybarw-01-dab-czekoladowy.jpg
 

MarcinGD

New member
Kolego ten wzmacniacz jest za slaby na Rx8. Wiem bo mialem PM6004, a to ten sam wzmacniacz co PM6005, tylko ze bez DAC. Jesli podoba ci sie dzwiek Marantz'a to minimum PM7004.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Walnut jest bardzij sraczkowaty, a Rosenut to ten bardziej czerwonawy ;)
I tyle. Niestety jak w Google wpiszesz dany kolor to i tak wyskaują wszystkie ;)
NA stronie producenta jest przyzwoicie.
 

TomaszTor

New member
no właśnie czarnych nie chcę, a boję się że Walnut będą "sraczkowate" ;) wolałbym żeby były jak najciemniejsze i miały cieplejszy odcień

co do wzmacniacza, pm7004 jest już chyba trudny do kupienia i nie ma wejścia coaxial, czy coś wiadomo nt. wyjścia modelu PM7005 w najbliższym czasie?

Sprawdziłem jeszcze zalecaną moc wzmacniacza przez producenta i dla RX8 powinno być to 50-175W, PM6005 daje rzeczywiście tylko 2x60W więc przydałoby się coś mocniejszego. Ale jeśli nie będę słuchał super głośno to będzie to odczuwalne? Może za jakiś czas bym wymienił 6005 na 8005 albo 7005 jak wyjdzie?

Pomieszczenie mam chyba dość spore i trudne: salon z jadalnią 34m2 (ale część z TV i kolumnami będzie wydzielona na 16m2) + otwarta kuchnia 12m2...
 
Ostatnia edycja:

TomaszTor

New member
Walnut jest bardzij sraczkowaty, a Rosenut to ten bardziej czerwonawy ;)
I tyle. Niestety jak w Google wpiszesz dany kolor to i tak wyskaują wszystkie ;)
NA stronie producenta jest przyzwoicie.

wiem, że Google wyświetla wszystkie ale te fotki co wkleiłem były z forów i ludzie w treści nad nimi pisali, że to kolor walnut, dlatego się zdziwiłem... Gdyby nie pisali nic to bym myślał, że to rosenut i wszystko byłoby jasne.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Do twoich mebli najbardziej będzie pasował orzech (Walnut Real Wood Veneer) . Żaden sraczkowaty tylko głęboki ciemnobrązowy odcień, naturalna okleina z fakturą drewna i nie tak błyszczące jak na zdjęciach
Zdjęcia producenta najlepiej oddają barwę jednak nie widać na nich struktury bo zdjęcia są płaskie.
Mam meble podobne do tych, które Ty wybrałeś i RX8 w orzechu pięknie się komponują. Lakier odradzam bo zamiast słuchania będzie latanie ze szmatą.
To zdjęcie
http://geekphotography.in/wp-content/uploads/2013/07/monitor-audio-rx6-speakers-pair.jpg
najepiej oddaje kolor tylko z mniejszym połyskiem. Połysk pochodzi chyba od flesha.
 
Ostatnia edycja:

TomaszTor

New member
Dzięki rancho! To dużo wyjaśnia! Spróbuję jutro namierzyć jakieś RXy w Toruniu żeby mieć 100% pewności.
Teraz tylko mam problem z doborem wzmaka bo byłem już zdecydowany na PM6005 ale może rzeczywiście nie da rady? Patrząc na moc w parametrach to lepsze byłyby ampli np. SR6008 ale piszecie, że do muzy ampli będzie gorszy więc nie wiem co teraz wybrać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ranczo

New member
Bez reklam
Nie do końca się zgodzę z FFooXX5. Moje RX8 napędza AVR460. Jest dobrze,jedynie czego brakuje to przy niskich poziomach głośności brakuje dynamiki ale z tego co sam słyszałem i czytałem to przypadłość wszystkich amplitunerów bez względu na klasę i cenę. Muzyki i radia słucham tylko w stereo. CD mam podpięty analogiem bo dźwięk jest pełniejszy. W stereo nie korzystam z suba we frontach jest wystarczająco dynamiki. Głośniki trzeba wygrzać, głęboki bas pojawił się dopiero po pół roku a dużo słucham.
Oczywiście zawsze może być lepiej kwestia kasy i miejsca w pokoju (akustyka).
Twój SR6008 ma wyjście PRE OUT więc zawsze możesz rozbudować system o końcówkę mocy.
 

MarcinGD

New member
no właśnie czarnych nie chcę, a boję się że Walnut będą "sraczkowate" ;) wolałbym żeby były jak najciemniejsze i miały cieplejszy odcień

co do wzmacniacza, pm7004 jest już chyba trudny do kupienia i nie ma wejścia coaxial, czy coś wiadomo nt. wyjścia modelu PM7005 w najbliższym czasie?

Sprawdziłem jeszcze zalecaną moc wzmacniacza przez producenta i dla RX8 powinno być to 50-175W, PM6005 daje rzeczywiście tylko 2x60W więc przydałoby się coś mocniejszego. Ale jeśli nie będę słuchał super głośno to będzie to odczuwalne? Może za jakiś czas bym wymienił 6005 na 8005 albo 7005 jak wyjdzie?

Pomieszczenie mam chyba dość spore i trudne: salon z jadalnią 34m2 (ale część z TV i kolumnami będzie wydzielona na 16m2) + otwarta kuchnia 12m2...

Jako przejsciowy wzmacniacz PM6005 sie nada. Ale tak jak ja bedziesz musial przyjac strate wartosci nowego urzadzenia. Ja niestety nie mialem kasy na cos lepszego od razu i gralem na PM6004. Nie bylo tragedii, ale jak zarzucilem odpowiedni wzmacniacz to dopiero kolumny pokazaly na co je stac. Posluchaj dobrej rady i dozbieraj do mocniejszego wzmaka stereo, zadnych amplitunerow. Zapytaj blackninje o cene na Rx8 napewno zostanie ci wiecej na wzmaka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lakier odradzam bo zamiast słuchania będzie latanie ze szmatą.

Nic podobnego, mam lakier i mam tez nielakierowane. W takim samym stopniu przecieram jedne jak i drugie, jedynie na gornej czesci osiad kurz (ale to w jednych jak i drugich), natomiast boki, czyli najwieksza powierzchnia, niemal idealna zawsze. To nie jest problem, jak go opisuja, tym bym sie nie kierowal jako minus przy wyborze.
 

TomaszTor

New member

MarcinGD

New member
Nic podobnego, mam lakier i mam tez nielakierowane. W takim samym stopniu przecieram jedne jak i drugie, jedynie na gornej czesci osiad kurz (ale to w jednych jak i drugich), natomiast boki, czyli najwieksza powierzchnia, niemal idealna zawsze. To nie jest problem, jak go opisuja, tym bym sie nie kierowal jako minus przy wyborze.

Tez mam czarny fortepianowy. Tylko, ze zona juz na poczatku zaczela je traktowac zwykla szmatka i niestety ale pojawiaja sie mikro ryski. Nie wiem czy mikrofibra zalatwia tutaj sprawe. Ale jesli chodzi o Rx to lakier fortepianowy jest sporo drozszy od normalnego i jesli nie masz lakierowanych mebli w salonie to nie ma po co doplacac.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ampli nigdy nie da tego w stereo co wzmak i to bezdyskusyjnie:). Podłącz wzmak średniej klasy to zobaczysz że jest różnica w stereo:)
 

werf

Active member
Bez reklam
Miałem białe RX nic na nich nie widać polecam ten kolor na MA bardzo ładnie się prezentuję zwłaszcza bez maskownic Co innego czarne dramat na kołach ile razy byś ich nie wytarł wraz zakurzone
 

TomaszTor

New member
fortepianowy lakier pomijając cenę nie będzie mi pasował do wystroju. okna, drzwi mam w kolorze orzecha tyle że odcieni orzecha jest mnóstwo, meble są ciemniejsze, ale kolumny mogą być bardziej zbliżone do drzwi/okien stąd rozważam właśnie walnut albo rosenut.
 
Do góry