Ma Rs8 + Ca

elG

New member
Witam.
Mój znajomy ma do odsprzedania Monitor Audio RS8 w miarę rozsądnej cenie. Zastanawiam się nad kupnem tych kolumn i połączeniem ich z CA 540R v.3 (wyższy model z braku funduszy nie wchodzi na razie w grę). Zastanawia mnie czy te MA mają szanse sensownie zagrać z tym CA (wystarczy mu mocy?). Domyślam się, że te kolumny są nieco bardziej wymagające niż MA BR6 czy RS6. Nie słucham jakoś specjalnie głośno muzyki, ale lubię dynamiczny i mocny dźwięk. Pytanie czy mimo wszystko zagrają one całkiem przyzwoicie?
Druga sprawa to wielkość mojego pokoju. Mam 16m2. Czy przy takiej powierzchni są szanse na to, że te głośniki nie „uduszą się” całkowicie? Zdaje sobie sprawę, że to dość niewielka przestrzeń. Z drugiej strony RS8 są wielkością porównywalne do RS6. Mają tylko o jeden głośnik niskotonowy więcej. Nawet na tak skromnej powierzchni niektórzy używają całkiem potężnych subwooferów do KD.
Proszę więc o opinie, że to ma szanse fajnie zagrać (lepiej niż RS6).

Ponieważ z braku funduszy CA640R nie wchodzi w grę, chciałbym się upewnić czy nie będzie jakiegoś strasznego dramatu przy połączeniu 540R + RS8.
Muzyka od rock poprzez jazz, klasykę i pop.

Ps. Ostatnio słuchałem Dali Ikon 7. Dźwięk bardzo przypadł mi do gustu, choć cena jest znacznie poza moim budżetem. Czy MA RS8 jest w stanie zapewnić dźwięk porównywalny do icon7?
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Chlopie nie wiem czy wiesz do konca co piszesz czy ten gosc co ma MA RS8 zrobil Tobie jakas ultrapromocje bo Dali Ikon 7 kosztuja 3800 zl a MA RS8 okolo 4700. Nie wiem jak tu mozna mowic ze Dali sa drogie skoro czaisz sie na RS8 :)

Ale jezeli ktos naprawde ma tanio Monitor Audio RS8 to lykaj to bez zastanowienia - ta sa swietne glosniki - moim zdaniem lepsze od Dali Ikon 7. Gdyby nie KEFy to napewno bralbym wlasnie Monitor Audio - doskonala firma :) i do tego wykonczenie najwyzszej klasy.
 
Ostatnia edycja:

elG

New member
Chyba to faktycznie mega promocja:)
Dzięki AvataR za komentarz.
Powiedź mi tylko czy one dobrze zagrają z CA540R i czy nie rozniosą mi chałupy przy moich 16m2:)
 

AvataR

Banned
Looozik - zgraja sie genialnie CA to moim zdaniem muzycznie najlepsza firma jezeli chodzi o amplitunery - niestety maja slabo wyposazone na razie. A co do pokoju stary ja mam 10m2 :) i jak widac nadal zyje :p
 

elG

New member
Dzięki.
Mam tylko nadzieję, że będę w stanie słuchać tak głośno muzyki w moim bloku.
Mam tak cienkie ściany, że czasami słyszę jak sąsiedzi oglądają telewizję :)

Jak rozumię CA trzeba trochę podkręcić żeby to lepiej zagrało. Czy to znaczy, że ciche słuchanie odpada?

Czy RS8 generują lepszy dźwięk niż RS6? Warto do nich dopłacać przy 16m2?
Jakie są Wasze opinie?

Ps. W pokoju gdzie miałyby stać głośniki posiadam gołe panele podłogowe (brak dywanu). Czy może to spowodować jakieś problemy w odsłuchu (np. nadmierne dudnienie basu)?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po cichu też można słuchać, tylko CA rozkręca się przy średnim poziomie :)

Do 16m2 odpowiednie są RS6, jeżeli będziesz kupował RS8 od znajomego w super cenie to warto się nad nimi zastanowić.

Panele wzmocnią wyższe średnie i wysokie, zakłóci to barwę głosów i scenę.
 

elG

New member
Witam.

Chciałbym odświeżyć wątek i dać znać, że stałym się szczęśliwym posiadaczem zestawu RS8 + RSLCR + RSFX:) Głośniki są piękne i bardzo starannie wykonane. Na razie czekają w kartonach. Po wakacjach będę się przymierzał do zakupu amplitunera. Szczerze mówiąc po cichu liczę na nowy model CA 740R lub 840R. Na razie brak jakichkolwiek informacji o nich w sieci, ale pisałem do firmy CA i dowiedziałem się, że pracują nad jakimś ampli na bazie wzmacniacza 740A lub 840A. Bardzo mi zależy na nowych dekoderach, więc pewnie przyjdzie mi niestety jeszcze trochę poczekać... Ale złotówka się umacnia do funta, więc może nowe ampli będą w bardziej korzystnej cenie...
 
Do góry