Ma Brfx

robirem

New member
Witam,

Kończe właśnie wykańczanie domu i spostrzegłem ( wcześniej jakoś nie bo nie było zestawu wypoczynkowego ) że kolumny efektowe ( MA BRFX ) wiszą na wysokości 2m i to jest chyba OK ale ok 50 cm nie za tylko przed miejscem odsłuchowym czyli trochę za blisko. Mam nadzieje żę bipolarność tych kolumn trochę to nadrobi bo kable idą pod tynkiem. Niestety sprawdzę dopiero za 2 tygodnie jak się wprowadzę. Może ktoś ma tak ustawione i może coś poradzić ( kuć czy nie kuć )

pzdr
 

Prokop

New member
Bez reklam
Na wysokości 2m? To stanowczo za wysoko, powinny znajdować się mniej więcej na wysokości głowy słuchacza, a jak usiądziesz na sofę to raczej twoja głowa nie będzie na wysokości 2 m, raczej 1-1,2m. Jakoś słabo to widzę ustawienie kolumn przed słuchaczem, kolumny tylne zaczną pracować jak frontowe co oznacza ze do stereo frontów dojdzie drugie stereo surroundów a razem to nakładając nie wróżę rewelacji. Stracisz przestrzeń przy takim ustawieniu, a pojawi się dziwny obraz stereofoniczny.
 

matias2004

New member
Te glosniki wlasnie powinny byc na takiej wysokosci , jesli chodzi o ustawienie to ja mam podobne glosniki (wafle opus tri surround) i sa one na tylnej scianie i tak powiny byc zawieszone , jako alternatywne umiejscowienie instrukcja podaje , ze moga byc na bokach , lecz jest zaznaczone ,ze za sluchaczem nie przed.Mimo to robilem proby przed podwieszeniem i wlasnie wieszalem je na bokach ok 30-50 cm przed glową na bocznych scianach i efekt tez byl niezly , dzwiek bardziej szeroki i kinowy.Na tyle zas bardziej efektowny zawieszony w powietrzu nad glowa .Niektorzy lubia taki niektorzy nie ,musisz sam zdecydowac.Jesli lubisz kino akcji i zalezy ci na efektach to jednak powies z tylu , lub w osi na bokach.Przed kuciem ja bym zawiesil je tymczasowo w kilku wariantach i po kalibracji zdecydowal czy warto czy nie.
 
Do góry