MA BR2 contra KEF IQ3

robirem

New member
zastanawiam się nad tymi dwoma kolumnami na fronty. Może ktoś użytkuje je własnie jako fronty. Moje pomieszczenie ok 40m ale dodatkowe zasilanie velodyne cht-12Q. Ewentualnie jakieś inne podstawki do max 2k za parę

pzdr
 

asoz

New member
Trochę się potargujesz i może dostaniesz B&W 685. 686 mogą być trochę za słabe,
ale masz sub, i to mocny, a więc odsłuchać też warto.
A B&W to wg. mnie głośniki o klasę lepsze od KEF'a i Monitor Audio.

A z tych dwóch to raczej MA.
 

robirem

New member
B&W 685 słyszałem że ok. Ale mocowo to chyba podobna półka. Rozumiem że w stereofonii jest lepiej.

pzdr
 

AvataR

Banned
No ja bym sie akurat do konca nie zgodzil ze B&W to znowu takie ultra cuda i ze sa o klase lepsze od Monitor Audio czy KEF. Wszystko zalezy jakie modele porownujemy .... Jak na takie duze pomieszczenie to lepsze bylyby podlogowki, no chyba ze nie mozesz ;)
 

robirem

New member
Tak nawiasem skoro dobry sub dobrze uzupełnia kolumny podstawkowe to po co inwestować w drogie podłogówki?
 

AvataR

Banned
To juz zalezy jak kto ma wszystko podlaczone i jak wykorzystuje subwoofer .... Czasami tylko w kinie a w muzyce jedynie graja przednie dwie kolumny . Wtenczas basik z glownych kolumn jest dosc istotny, ale jezeli do wszystkiego stosujesz subwoofer to spokojnie podlogowki mozesz zastapic monitorami.
 

robirem

New member
dzięk AvataR, powoli sprawa się wyjasnia. Mam nadzieje że mój velodyne dobrze się sprawdzi wraz z monitorami
 
Do góry