MA BR-FX ustawienia

robirem

New member
To chyba mój ostatni problem z ustawieniem kolumn. Wcześniej miałem je ( brfx-y) powieszone na wys.ok 2m na ścianach ale ok pół m przed miejscem odsłuchowym (źle wyliczyłem :( . Ostanio przestawiłem je tak że mam je obecnie równo po bokach miejsca odsłuchu i obniżyłem do ok 1,7m. Wszytko raczej wzorcowo ale: początkowe wrażenia iż są gorzej slyszalne niż wcześniej ( nawet po przesterowaniu db na ampli ). Ku mojemu zdziwieniu dopiero po przestawieniu na bi-pol , wcześnie di-pol zaczeło grać. Obawiam się że może jednak źle je zpozycjonowałem?. Sam już nie wiem bo teraz ma właściwie książkowo: równo po bokach odsłuchu i ok 50-60 cm powyżej głowy. Mam jeszcze drobną przestrzeń w poruszaniu głośniki góradół tj ok 10 cm ale że kable są pod tynkiem to testowanie ustawień jest nieco kłopotliwe. Napewno problem też jest taki że glośniki są powieszone w ok połowy pokoju ( ok 9m ) wiec fala z dipola ma trochę drogi do przebycia i może faktycznie lepiej jest ustawic bipol. Może ktoś posiada takie efekty i mógłby podzielić się wrażeniami oraz ustawieniami.
 
Do góry