M-Audio - czy cos innego ?

pdzran

New member
Czy M-Audio to dobry wybor ?
Konkretnie to zestaw : Onkyo DV-SP405S,TX-SR508S,M-Audio HCS9900.
Dzwonilem do jednego ze sklepow i mowi mi gosc, ze maja taki zestaw ale bardziej poleca Yamahe z glosnikami Prism z tego wzgledu, ze maja duzo zwrotow M-Audio - kolumny pala sie.
Czy faktycznie tak jest czy tez Sprzedawca kreci albo moze to wina uzytkownika, osobiscie sadze, ze nie powinno sie odkrecac wzmacniacza na full ...

Cena ta sama , oba zestawy ma od reki , wiec nie sadze aby mial interes aby dezinformowac , chyba , ze ma wieksza prowizje na sprzecie Yamaha ;)

Pawel
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybrałeś zestaw marketowy .
Jaka cena taki zestaw .
Zdecydowanie zmień kolumny na Jamo 606 i będziesz niewymownie szczęśliwy.
 

timbot

New member
Bez reklam
kup quadrale, nie bedziesz sie martwil czy na pewno dobrze wybrales, a na suba uzbierasz i dokupisz szybko, bo miedzy glosnikami to max 300 zl roznicy


dodano - cos z czasem na serwerze jest problem, bo odpowiedz mi wrzucilo w srodek watku, zamiast na koniec
 

pdzran

New member
Problem w tym, ze kupuje w Euro (dogodne raty i prawdziwe 0%) a tam nie mozna zmieniac nic w zestawach.
Jesli chodzi o odsluch to mieszkam w bloku, na pewno nie bede sluchal glosno, tylko nie wiem czy M-Audio slabo graja czy sa kiepsko wykonane i nawet przy umiarkowanym odkrecaniu wzmacniacza beda sie palic ?

Juz bylem zdecydowany na Onkyo 405/508/HCS9900/SUB W750, kosztuje to jakies 3000 pln, moze stowke drozej.
Jest zestaw Yamahy w tej cenie S559/V359/NS-P125,NS-125F,YST-SW012 ale jest slabszy od Onkyo jesli chodzi np. o odczyt plyt DL (tylko plusy, Onkyo powinno plusy i minusy), nie ma HDMI, DVD nie ma USB, jesli jednak Yamaha ma lepsze glosniki, to chyba wzialbym wlasnie ten zestaw.
Cena Yamahy i Onkyo jest taka sama, wiec dylematu na tym polu nie mam.

Pawel
 

brun

Member
pdzran napisał:
Problem w tym, ze kupuje w Euro (dogodne raty i prawdziwe 0%) a tam nie mozna zmieniac nic w zestawach.
Jesli chodzi o odsluch to mieszkam w bloku, na pewno nie bede sluchal glosno, tylko nie wiem czy M-Audio slabo graja czy sa kiepsko wykonane i nawet przy umiarkowanym odkrecaniu wzmacniacza beda sie palic ?

Juz bylem zdecydowany na Onkyo 405/508/HCS9900/SUB W750, kosztuje to jakies 3000 pln, moze stowke drozej.
Jest zestaw Yamahy w tej cenie S559/V359/NS-P125,NS-125F,YST-SW012 ale jest slabszy od Onkyo jesli chodzi np. o odczyt plyt DL (tylko plusy, Onkyo powinno plusy i minusy), nie ma HDMI, DVD nie ma USB, jesli jednak Yamaha ma lepsze glosniki, to chyba wzialbym wlasnie ten zestaw.
Cena Yamahy i Onkyo jest taka sama, wiec dylematu na tym polu nie mam.

Pawel

cena za 508+405+9900 i sub to żadna rewelacja, sprzedaję te zestawy tyle że bez suba za 1900
 

pdzran

New member
brun napisał:
cena za 508+405+9900 i sub to żadna rewelacja, sprzedaję te zestawy tyle że bez suba za 1900

Jesli dajesz kredyt 0% lub taki, ktory finalnie wyjdzie tyle co ten sam zestaw w Euro to biore ... zestaw kosztuje 2400 + sub 700, razem 3100.
Mi nie zalezy, czy zaplace za zestaw 3100 z ratami 0% czy 2100 + 1000 pln rat, co finalnie da te sama kwote.
Chce zmiescic sie w 3000 i tak poczatkowo zakladalem, ze na kino wydam 1500, max. 2000.

Zalezy mi na opinii co do samych glosnikow, czy sa naprawde kiepskie ?
Wiem, ze sa lepsze ale czy te sa badziewiaste czy sa ok - mam na mysli trwalosc i jakosc wykonania, to czy ladnie graja to sprawdze w sklepie.

Ewentualnie moge wziac ale juz bez sub'a :
604/405/HTS700 ale to tez M-Audio
405/505/QQ500
ale sub'a niepredko kupie ...

Pawel
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
kolega ma racje, że odsluch sobie zostawia, bo to najwazniejsze

mam drugi zestaw glosnikow m-audio, mialem 9900, uwazam, ze byly porzadnie wykonane, teraz mam hts700, jednak 9900 wygladaly solidniej i wedlug mnie 9900 sa lepsze do kina (ale ja sie nie znam :)
mialem krotko suba m-audio, niestety byl uszkodzony, wiec przerzucilem sie na magnata, ale przy marce kolumn zostalem (tyle o zaufaniu do marki i solidnosci)

co do jakosci zadzwon do EIC - dystrybutora i serwisu onkyo/m-audio/quadral
http://www.eic.pl/
i spytaj, co czesto serwisuja, a jak sie dowiesz (z poprawka, czego wiecej sprzedaja), to daj znac :)
 

pdzran

New member
Dzieki serdeczne za info :)
Zadzwonie i spytam.
Wlasnie chodzi mi o jedynie o awaryjnosc i solidnosc, bo z danych technicznych wynika, ze Onkyo ma 130W mocy a Yamaha 100W , wiec byc moze ludzie odkrecaja na full Onkyo i pala glosniki.
Jak juz zaznaczalem, chodzi mi o sluchanie muzyki, ogladanie filmow a nie robienie w domu dyskoteki.

Jeszcze raz dziekuje Wszystkim za pomoc, jak bede cos wiedzial z serwisu to dam znac.
Oczywiscie, jesli ktos ma jakies opinie na temat glosnikow to serdecznie prosze o info, kazda opinia cos wniesie do ogolnej oceny.

No i zadzwonilem do EIC , potwierdza sie to, ze :
M-Audio HCS9900 to podstawowy model i czesciej ulega awarii.
Polecono mi serie Trend lub QQ.

Mam kolejny dylemat
DV-SP405S/TX-SR604S/HTS 700 Trend
DV-SP405B/TX-SR505B/QQ500

sadze, ze juz teraz poradze sobie z wyborem :)

Pawel

Jednak mam dylemat.
Ze sprzetu audio mialem jedynie Aiwa NSX-V90 + 5 glosnikow, jednak gralo to srednio a i plytki jakie mialem wtedy to bylo stereo, nie mam porownania.

Co Waszym zdaniem jest lepsze przy zalozeniu, ze nie dokupie sobie nic wiecej przez roczek lub dwa :

DV-SP405B/TX-SR505B/QQ500
czy
DV-SP405S/TX-SR604S/HTS 700 Trend + bede mogl sobie pozwolic na M-Audio SUB W750

Glownie chodzi mi o to czy lepiej QQ500 czy HTS700 Trend i SUB

Jak juz kiedys pisalem, mniej/wiecej :
60% muzyka elektroniczna, Jarre,Vangelis,Oldfield - mam plytki DD , DTS
30% kino
10% na komputer, moze konsola
Pokoj ma 12.5 m2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pdzran

New member
A gdybym jednak mogl przeznaczyc wiecej kasy (wszystko sie okaze ile pojdzie na remont pokoju i jak bedzie z gotowka) to jaki sub polecielibyscie do takich zestawow :

1. DV-SP405S/TX-SR604S/HTS 700 Trend
2. DV-SP405B/TX-SR505B/QQ500
3. DV-SP405S/TX-SR508S/Jamo S606 HCS3

Moze ktos zna roznice miedzy DV-SP405S a DV-SP405B ?
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
pdzran - każde ucho słyszy inaczej. Możesz strasznia się przejechać na kupowaniu głośników z polecenia.
Kiedyś też kupiłem zestaw Onkyo z głośnikami MAudio. Kupiłem je dlatego, że były w zestawie i miałem od razu na nie chętnego, a już wcześniej zakupiłem o wiele droższe Acoustic Energy. Miałem trochę czasu żeby się z nimi oswoić. Ku mojemu zdziwieniu kilku osobom łącznie z kupcem MAudio bardziej przypadły do gustu HTS 700 aniżeli audiofilskie Aelite.
Wiem, że to może być trudne ale głośników trzeba posłuchać z konkretnym wzmacniaczem. Jest dużo salonów z pokojami odsłuchowymi. Nawet MM dysponuje czymś na wzór pokju odsłuchowego i tam trzeba dokonać wyboru.
 

Siwy007

New member
Dla pocieszenia jednak powiem, że mam M-Audio już dość długo i puki co grają lepiej niż grały na początu (wygrzały się kolumny i kable). Dość często słucham głośno muzyki w stereo, i naprawdę działa bez zarzutu.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj PDZRAN! Przy Twoich 12m kw. ja widzę TYLKO małe monitorki.Kup sobie z drugiej ręki np.Tannoy mercury M2(4szt.) centralny do kpl.Tannoy ,jakiś subwooferek,ale koniecznie w obudowie zamkniętej.Ustaw go tak,aby tylko lekko "mruczał".Elektronika,moze być ONKYO,solidna firma,(u mnie TX SV545 już 8 lat!!!).Będziesz miał system,który jakością dzwięku,w Twoich warunkach, zdecydowanie zadowoli,nawet wytrawnego sluchacza.Pozdrawiam.
 

pdzran

New member
Faktycznie, z tym kolorem dalem ciala :) nie zauwazylem

Co do sprzetu, to na 100% Onkyo, cenowo wychodzi dobrze i w porownaniu do innych producentow oferuje w tej samej cenie najwiecej, przynajmniej jesli chodzi o funkcje a jak gra to juz inna subiektywna pewnie ocena.

Ponawiam wiec pytanie odnosnie zestawow :

1. DV-SP405S/TX-SR604S/HTS 700 Trend
2. DV-SP405B/TX-SR505B/QQ500
3. DV-SP405S/TX-SR508S/Jamo S606 HCS3

Jakie suby polecilibyscie, moze ktos ma taki zestaw z jakims subem.
Nie chce isc do sklepu i zonglowac glosnikami i subami itp. a tylko poprosic o odsluch 2-3 konkretnych zestawow.
 
Do góry