LW570S vs LW4500

Teo_1

New member
Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o techniczne strony TV. Byłem w kinie na smerfach 3D (swoją drogą całkiem przyjemny film :D ) i pod wpływem reklamy LG (3djaksiepatrzy), postanowiłem, że warto w końcu kupić nowy telewizor (stary ma już dobre 10 lat i ma jeszcze wielki tyłek ;) ). Mam dość liczną rodzinkę dlatego kupienie TV + 7 par okularów było by wyjściem najbardziej ekonomicznym aniżeli dokupywanie. No i tu mam pytanie, jaka jest w zasadzie różnica pomiędzy LW570S, a LW4500. Na przyszłym TV planuję jedynie oglądać filmy no i pytanie czy efekt 3D jest rzeczywiście wart dopłacenia. No i jak ma się sprawa z konwersją z 2d->3d. Co do ustawienia, odległość kanapy od tv (42") równa jest około 1,5/2m także z tego co się orientuję to dobra na 3D.

Wiem, że istnieje już temat o LW570s ale przeglądałem go i poruszane są tam tematy, które raczej mnie nie interesują.

@Edit

Producent LG jako jedną z zalet tej serii stwierdza "szerszy kąt widzenia", podczas gdy widziałem parę opinii iż kąt widzenia tak naprawdę jest mniejszy...
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o techniczne strony TV. Byłem w kinie na smerfach 3D (swoją drogą całkiem przyjemny film :D ) i pod wpływem reklamy LG (3djaksiepatrzy), postanowiłem, że warto w końcu kupić nowy telewizor (stary ma już dobre 10 lat i ma jeszcze wielki tyłek ;) ). Mam dość liczną rodzinkę dlatego kupienie TV + 7 par okularów było by wyjściem najbardziej ekonomicznym aniżeli dokupywanie. No i tu mam pytanie, jaka jest w zasadzie różnica pomiędzy LW570S, a LW4500. Na przyszłym TV planuję jedynie oglądać filmy no i pytanie czy efekt 3D jest rzeczywiście wart dopłacenia. No i jak ma się sprawa z konwersją z 2d->3d. Co do ustawienia, odległość kanapy od tv (42") równa jest około 1,5/2m także z tego co się orientuję to dobra na 3D.

Wiem, że istnieje już temat o LW570s ale przeglądałem go i poruszane są tam tematy, które raczej mnie nie interesują.

@Edit

Producent LG jako jedną z zalet tej serii stwierdza "szerszy kąt widzenia", podczas gdy widziałem parę opinii iż kąt widzenia tak naprawdę jest mniejszy...

Różnica między modelami - obraz jest o klasę gorszy na 4500 niż na 570s, to tak najbardziej ogólnie. Wg mnie efekt 3D jest wart dopłacenia, konwersja z 2D do 3D ale trzeba naprawdę wytężyć wzrok żeby dostrzec prawidłowość głębi - trójwymiar jest, ale taki.... .
Kąt widzenia - horyzontalnie kąt jest szerszy , wertykalnie taki sam ze wskazaniem na mniejszy, jeśli chodzi o pasywne 3D. Choć tolerancja 15-20' jest wystarczająca.
 

Teo_1

New member
Czyli ogólnie mówiąc konwersja 2d -> 3 d to poprostu taki mały dodatek ale bez większych rewelacji. Mam jeszcze pytanie dotyczące filmów. Bo jeżeli będę kupował ten TV to mimo wszystko liczę na jakieś dobry 3D w filmach. I pytanie, gdzie można dostać filmy przystosowane do wyświetlania w 3D? Ewentualnie czy idzie filmy jakoś konwertować, ponieważ sprawdzałem na przykład w sklepie empik.com i oferta, krótko mówiąc jest naprawdę uboga.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Czyli ogólnie mówiąc konwersja 2d -> 3 d to po prostu taki mały dodatek ale bez większych rewelacji. Mam jeszcze pytanie dotyczące filmów. Bo jeżeli będę kupował ten TV to mimo wszystko liczę na jakieś dobry 3D w filmach. I pytanie, gdzie można dostać filmy przystosowane do wyświetlania w 3D? Ewentualnie czy idzie filmy jakoś konwertować, ponieważ sprawdzałem na przykład w sklepie empik.com i oferta, krótko mówiąc jest naprawdę uboga.

Filmy takie znajdziesz, a jak, w internecie :D Szukaj formatów obrazów SBS, gdzie w jednej klatce wyświetlane są dwa podobne obrazy obok siebie.
 

Lysuu

New member
Różnica między modelami - obraz jest o klasę gorszy na 4500 niż na 570s, to tak najbardziej ogólnie. Wg mnie efekt 3D jest wart dopłacenia, konwersja z 2D do 3D ale trzeba naprawdę wytężyć wzrok żeby dostrzec prawidłowość głębi - trójwymiar jest, ale taki.... .
Kąt widzenia - horyzontalnie kąt jest szerszy , wertykalnie taki sam ze wskazaniem na mniejszy, jeśli chodzi o pasywne 3D. Choć tolerancja 15-20' jest wystarczająca.

i przez takich ludzi inni podejmują decyzję o zakupie.... bawiłem się 2 godziny 570 i 4500 i wziełem 4500 bo nie ma klasy różnicy... dopłaca się za internet a nie za jakość matrycy... o dziwo 4500 ma minimalnie parametrami lepszą matrycę niż 5500.... a szczerze? to wszystko subiektywne oceny moja i kolegi.

Trzeba się przejść do sklepu... wziąć pilota podpiąć filmy po USB i porównać a nie słuchać opinii z forum. Ktoś kupił 570 czy 4500 i jego model jest najlepszy PFFFFF xDD
 

luk4sek

New member
4500 ma gorszą matrycę, nie wiem na jakie ty parametry patrzałeś...czas reakcji też jest gorszy, większa wartość jest gorsza;p
z moich ocen 5500/570s wyświetlają obraz ładniej
 

Lysuu

New member
Kontrast 55LW4500 to 7 000 000 a 55LW5500 to 5 000 000
kąty widzenia te same, rzeczywiście 2,4 ms ma 5500 a 4500 2,6 ms.

Mój post miał przekazać tylko tyle, że wszystkok to subiektywne oceny, moje też. A specyfikacja i tak nie odzwierciedla wrażeń poszczególnego użytkownika.

Natomiast specyfikacja jest jaka jest. I chyba już wiem w czym problem. 55LW5500 ma mniejszy kontrast niż 42LW5500 - ja oceniam TV 55 cali a nie 42
 

luk4sek

New member
z tym 5.000.000 to myślę, że pomyłka, na stronach lg jest tak namieszane, czemu większy model miałby mieć gorszy kontrast? bez sensu, tym bardziej, że 570s to ta sama matryca i ma 8.000.000...zresztą to i tak wartości z kosmosu, na które na pewno nie ma co patrzeć:D równie dobrze mogli by napisać 20.000.000
 

Lysuu

New member
z tym 5.000.000 to myślę, że pomyłka, na stronach lg jest tak namieszane, czemu większy model miałby mieć gorszy kontrast? bez sensu, tym bardziej, że 570s to ta sama matryca i ma 8.000.000...zresztą to i tak wartości z kosmosu, na które na pewno nie ma co patrzeć:D równie dobrze mogli by napisać 20.000.000

Bo ma Internet. Na wszystkich stronach również zagranicznych podają 5 000 000. A akurat kontrast jest dla mnie ważniejszy niż 0,2 ms :) . No dobra kolega pójdzie i sam oceni - ja jak porównywałem 55LW5500 i 570S nie stwierdziłem by grały identycznie ...
 

luk4sek

New member
Byłem oceniłem i wziąłem 5500;P w wersji 47 cali
z tymi danymi to wszędzie jest inaczej i lg samo nie wie na ile się zdecydować:D na stronie francuskiej wszystkie modele: 4500,5500,570s mają 5000000 podane, na czeskiej 5500 ma 8000000, 4500 7000000
ale mniejsza z tym, Ty obstajesz przy swoim ja przy swoim, każdy jest zadowolony z tego co ma i to najważniejsze:) chociaż osobiście żałuję że nie mam 650s, ale to już nie mój budżet był w tamtych czasach;/
 
Do góry