logitech z 5500- jakie kable?

aslema

New member
czesc:)

potrzebuje waszej porady w sprawie zakupu kabli do glosnikow multimedialnych Logitech z 5500, poniewaz te w zestawie sa slabej jakosci.
wyczytalem na forum,ze powinienem zamienic na miedziowe beztlenowe(OFC).

na przody: potrzebuje 4m lewy i prawy
na tyly: okolo 10m lewy i prawy, poniewaz musze je puscic wokol pokoju.
do suba: okolo 2m
do centrala: okolo3m
PYTANIE: jakiej grubosci powinny byc te kable???

p.s.
chcialbym, poprawic jakosc dzwieku do tego skromnego zestawu ,,kina domowego''. na razie stac mnie tylko na logitech,
z gory dziekuje za okazane zainteresowanie
POZDRAWIAM:)
 

setunia

New member
Bez reklam
Nie jestem specjalistą, ale w/g mojej wiedzy:
-przód 2,5mm2 -mała długość, mała moc przenoszona
-centralny to samo
-sub 4-6mm2 mała odległość, ale duże obciążenie prądowe
-tyły 4-6mm2 małe obciążenie, ale duża odległość i opór kabla więc raczej większa średnica
 

darkmajin

Member
Bez reklam
setunia dobor kabli moze i sluszny ale to plastiki odradzam jaka kolwiek wymiane bo w jakosci róznica bedzie nie zauwazalna.

aslema jezeli naprawde chcesz to walni góra 2mm

pozdrawiam.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
setunia napisał:
Nie jestem specjalistą, ale w/g mojej wiedzy:
-przód 2,5mm2 -mała długość, mała moc przenoszona
-centralny to samo
-sub 4-6mm2 mała odległość, ale duże obciążenie prądowe
-tyły 4-6mm2 małe obciążenie, ale duża odległość i opór kabla więc raczej większa średnica
Do TYCH głośników kable o tym przekroju? To jak strzelanie do wróbla z armaty... A co do tyłów: teoria może i ciekawa, acz nieprawdziwa. W przewodach najważniejszy jest przekrój, który musi być odpowiedni do mocy, długość nie ma wielkiego znaczenia (czysta elektryka - nie przy tej długości)...
Na te głośniczki szkoda dawać coś więcej niż 1,5mm^2 - wystarczy aż nadto...
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
A co to za bzdury ?

Do suba nic nie potrzebujesz , żadnego kabla - przecież on ma wszystko w sobie ....

Zmiana kabli nic nie wniesie oprócz poprawy samopoczucia właściciela.
Jeśli już , to max. OFC 1 mm2 i kropka .
 

huba91

New member
p.s.
chcialbym, poprawic jakosc dzwieku do tego skromnego zestawu ,,kina domowego''. na razie stac mnie tylko na logitech,
z gory dziekuje za okazane zainteresowanie
POZDRAWIAM:)

Oj ja bym nie nazwał tego zestawu skromnym :) Sam niedawno byłem na etapie zakupu kina domowego i szczerze mówiąc, według mnie do 3k lepszych głośniczków się nie dostanie :p
pozdro
 

pkomp

New member
do 3 K to kupisz jakieś onkyo plus HKTS więc nie sądzę by nie dało rady kupić czegoś lepszego - do 2k może tak ale nie 3 :)

Kable wniosą o ile oryginalne są naprawdę marne ale tak jak pisał bodex - 1mm2 góra 1.5mm2

setunia niezłe bajki

Procab audio cables

to tyle na temat oporu ale jeszcze jest druga wartość o której zapomniałes a ma znacznie większy wpływ na brzmienie
 

pkomp

New member
opłacalne :) - zawsze to lepsze od tych firmowych sznurków....do jbl SC178 dają takie ze jak je zobaczyłem to 15 minut leżałem na ziemi ze śmiechu :) - to już w starym dwukasetowcu sony miałem lepsze
 
Do góry