Logitech Harmony 525 - lista urządzeń

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Mam możliwość otrzymania darmo pilota Logitech Harmony 525 i w związku z tym mam pytanka, mianowicie:

Czy jest możliwość sterowania konsolą Sony PlayStation 3 i nowymi TV LCD Samsung 32"?

Na jakiej zasadzie w ogóle to urządzenie działa, czy ja dobrze rozumuję, proszę o sprostowanie. Rozumiem to tak, że na i-necie wybieram sobie producenta i urządzenie, które posiadam w domu i automatycznie mój nowy pilot posiada wszystkie funkcje te, co wybrane urządzenia? Czyli jak podam mu urządzenie TV LCD Samsung jakiś tam mój model, to tym nowym pilotem mam te same funkcje, co pilotem Samsunga? Analogicznie pilota konsoli PlayStation 3? Czy w ogóle to o co innego chodzi?

Proszę o podpowiedź i wytłumaczenie, przepraszam, jeżeli temat zdublowałem.
 

autorus

New member
Z tv na pewno będze działać. PS3 nie mam więc nie powiem. U mnie z xbox360 działa bardzo łądnie, mam wyższy model ale baza urządzeń przecież jest taka sama.

Autorus
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

autorus napisał:
Z tv na pewno będze działać. PS3 nie mam więc nie powiem. U mnie z xbox360 działa bardzo łądnie, mam wyższy model ale baza urządzeń przecież jest taka sama.

Autorus

Hmm, ale pilot w XBOX jest na bluetooth tak jak w PS3?
 

mariusz_maj

New member
VAMET napisał:
Witam uprzejmie

Mam możliwość otrzymania darmo pilota Logitech Harmony 525 i w związku z tym mam pytanka, mianowicie:

Czy jest możliwość sterowania konsolą Sony PlayStation 3 i nowymi TV LCD Samsung 32"?

Na jakiej zasadzie w ogóle to urządzenie działa, czy ja dobrze rozumuję, proszę o sprostowanie. Rozumiem to tak, że na i-necie wybieram sobie producenta i urządzenie, które posiadam w domu i automatycznie mój nowy pilot posiada wszystkie funkcje te, co wybrane urządzenia? Czyli jak podam mu urządzenie TV LCD Samsung jakiś tam mój model, to tym nowym pilotem mam te same funkcje, co pilotem Samsunga? Analogicznie pilota konsoli PlayStation 3? Czy w ogóle to o co innego chodzi?

Proszę o podpowiedź i wytłumaczenie, przepraszam, jeżeli temat zdublowałem.

baza danych dla konkretnego modelu obsługiwanego urządzenia jest ściągana ze strony producenta prostą obsługę można zacząć, ale przypisywanie funkcji na dane klawisze to odzielna praca,:eek:k: już na samym pilocie, dopiero zaczynam się z nim bawić i widzę że mimo tego że pilot posiada wszystkie bazy danych dla preferowanych urządzeń to bez programowania poszczególnych klawiszy się nie obejdzie, ale myślę że gdy raz to dobrze zrobię to temat będzie zamknięty.
 

jacek76

New member
Witam,

chciałbym zakupić pilota harmony 525 do obsługi sprzętu audiowizualnego.
Nie wiem jednak (nie mogę znaleźć) potwierdzenia odnośnie obsługi nboxa HDTV oraz amplitunera firmy TECHNICS (5.1) wyprodukowanego jak wiecie pewnie z 5-7 lat temu.
Czy gdzieś mogę znaleźć bazę danych urządzeń?
Czy ten pilot jest w stanie skopiować pilota z Technics'a?
Jeżeli ktoś użytkuje, wie bądź sprawdzał to proszę o potwierdzenie.
Proszę również o info jak mogę sterować oświetleniem w pokoju - czyli co muszę dokupić do sterowania?

Pzdr
Jacek
 

MMrozo

New member
Harmony 525

Pilota Harmony 525 można programować oryginalnym pilotem, jednak wymaga to zarejestrowania kodu każdego przycisku oddzielnie. Pilotem tym steruję KD, magnetowidem, TV i DVD w jednym pokoju. Początkowo zaprogramowałem i 2 zestaw (TV, mini wieża i PS2) ale z praktycznego powodu nie jest to dobre rozwiązanie. Zasadniczo większość podstawowych funkcji ma się z bazy Logitech’a ale jest ona zbudowana na zasadzie kodów poszczególnych producentów więc dla konkretnego urządzenia są różne funkcje, których ono nie obsługuje. Czasami pewne specyficzne funkcje urządzenia trzeba zarejestrować – zaprogramować z oryginalnego pilota. Pierwsze programowanie zajęło mi około 4 godzin ale dopracowanie się ostatecznej funkcjonalności i usunięcie zbędnych funkcji, których się nigdy nie używa lub które nie występują w naszym modelu wymaga trochę czasu. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli pochowamy wszystkie piloty i używamy tylko tego to po 3 miesiącach możemy dopracować się ostatecznego zestawu funkcji.
Generalnie na koniec, super urządzenie i posiadając oryginalne piloty bez problemu można zaprogramować wszystkie funkcje wymaga to tylko trochę czasu i cierpliwości.
 

kmarcin

New member
Logitech 525

Witam. Użytkuje tego pilota od ponad 2 lat i bez problemowo obsługuję cały sprzęt AV łącznie z X360. Producent cały czas udoskonala soft, obecnie jest w całości w języku polskim. Jeżeli nie istnieje w bazie dane użądzenie można go łatwo "nauczyć" kodów przykładając oryginalny pilot do czytnika umieszczonego z tyłu 525. Przykładowo: wpisałem podczas programowania DVD Fergusona 880, program zapytał czy mam oryginalnego pilota, następnie musiałem wcisnąc 3 wybrane klawisze i to wszystko. Podsumowaniem całej akcji było info, że kody są identyczne z poprzednim modelem i pilot się zaprogramował. :eek:k:
 

CashMaker

New member
kmarcin mam do Ciebie prośbę jakbyś mógł opisać jakie ustwienia wybrałeś by można było kontrolować Xbox-a 360 (ja posiadam wersje Arcade).

Wybieram dodaj urządznie następnie konsole do Gier i Microsoft i wpisuje Xbox lub Xbox360 ale i tak nie mogę włączyć ani wyłączyć konsoli.

Proszę o pomoc.
 

Norman01

New member
Mam problem z ustawieniem w pilocie do końca makra. Do sterowania doszedł mi nowy telewizor Sharp 46X20E po przeprogramowaniu mu makra w stylu oglądaj telewizję, oglądaj DVD, następuje problem - nie ustawia telewizora na właściwy kanał tylko pozostawia na poprzednim w który został wyłączony lub przerzuca kolejny w sekwencji.
Przykładowo:
1. Włączam sekwencje oglądaj DVD – poprzednio wyłączony był na Oglądaj telewizję
- kolejność : włącz DVD, włącz TV, włącz AV, ustaw TV na EXT8, ustaw AV na Audio2 wszystko robi poprawnie prócz ustawienia wejścia telewizora na wejście EXT8.
2. Identyczna sytuacja jest jak chcę oglądać telewizję po wyłączeniu zestawu na trybie „Oglądaj DVD” ustawia wejście jakie było czyli EXT8 zamiast EXT5 – Dekoder TV na EXT5.

Czy ktoś u siebie miał podobny problem i poradził sobie z nim, ewentualnie jak z tym czymś się uporać. Przetestowałem już wszystkie możliwości ich z działu pomocy, chyba ze ewentualne opóźnienia działania pilota ale tu już chyba metoda prób i błędów.
 

mariuszsu

New member
Logitech Harmony 525

witam wszystkich jeśli mogę to podłącze się w dyskusje,otóż mam harmony 525 i TV Atec AV320W przy instalacji pilota robię wszystko tak jak nakazuje program instalacyjny i telewizor nie reaguje na sygnał w ustawieniach jest wszystko w trybie ;Domyślnie
Opóżnienie włączenia-3000
Opóżnienie czasu reakcji-100
Opóżnienie ignorowania sygnału-500
ogólnie pilot sprawuje sie dobrze steruje całym RTV w domu oprócz telewizora jeśli ktoś dałby mi jakąś wskazówke byłbym bardzo wdzięczny
nie posiadam pilota oryginalnego
dziekuje pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A co jest nie tak?
Ja podłączałem PS3 przez przejściówkę irda i problem objawiał się tym, że wciśnięcie przycisku na pilocie powodowało wielokrotne uruchomienie danej funkcji. Obniżenie mocy emitowanego sygnału dla PS3 rozwiązało problem. Czasami trzeba pogrzebać trochę w ustawieniach, które zostały przypisane z automatu. Może trzeba zwiększyć natężenie sygnału w porównaniu z domyślnym?
 
Do góry