Loewe i upadłość?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe i upadłość ?

Loewe przeżywa trudne czasy, ponieważ rynek TV zatonął.

Czy ostatni europejskiego producent który sprzedaje tylko drogie telewizory przetrwa?
Rynek jest bardzo konkurencyjny i Loewe pilnie szuka oszczędności
Firma świętuje 90 lat ...i może znaleźć się w posiadaniu Azjatów lub Apple (jak już wspomniano w zeszłym roku).

Jeśli widzisz przyszłość Loewe ???
fulhd
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To widzę że inny bankrut - Sharp nie pomógł :p
Jak dla mnie, to przejęcie przez Apple wyszło by firmie na dobre - gigantyczny budżet i reklama.
Natomiast pójście na wschód - TPV, Vestel czy inne dziwadła nie potraktują tego poważnie, i będziemy mieć za kilka lat telewizory za 999.- w tesco :p
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Takiej marki nie przejmuje się by trafiła do Tesco lecz by pokazać jak wspaniałe produkty potrafi się zrobić a przy okazji poznać troszkę tajników.
Pamiętacie jak Philips przejął Marantza ? W ciągu kilku tygodni pod własną nazwą wypuścił (znacznie taniej od oryginału) klona amplitunera do kina domowego. Przez jakiś czas pojawiło się kilka perełek audio z napisem Philips i podbudowało to ich pozycję.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ja to mowie pozyjemy zobaczymy , czas pokaze czy uda sie um czy tez nie, ja osobiscie zycze im jak najlepiej...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Znajomy ze skandynawi mowil mi kilka lat temu, że tam Loewe mają normalne ceny i nie sa drosze od pozostałych marek. Bardzo dziwil się cenami u Nas i tym, ze Loewe jest postrzegne w naszym dziwnym kraju jako Hi End.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Znajomy ze skandynawi mowil mi kilka lat temu, że tam Loewe mają normalne ceny i nie sa drosze od pozostałych marek. Bardzo dziwil się cenami u Nas i tym, ze Loewe jest postrzegne w naszym dziwnym kraju jako Hi End.
Ja to powtarzam już od jakiegoś czasu, Polska to dziki kraj pod tym względem.
A z NAD'em to jak jest? Identyczna sytuacja. Tam produkt w tej samej klasie co Marantz/Denon etc. i w tej samej klasie $$, a u nas very very HighEnd i very very $$ pan zapłacić mi by go dostać. Ehh... wciąż wierzę, że kiedyś się to zmieni..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zawsze mieli wysokie ceny ale tym razem to już chore ceny. Szczególnie ten 85" za 250k zł czyli 2x taki sam Sam tyle, że 4k...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Był czas że Loewe miało naprawdę dobre ceny, wyższe ale też dużą renomą na rynku. Teraz dystrybutorzy przynajmniej w Polsce tak wysoko trzymali głowę ze nie widzieli nawet klientów.
O dbałości informacji prasowej, testach czy opiniach nie wspomnę.
Na świecie firma która nie ma informacji internetowej produktowej musi
trafić w czeluści niebytu.
Ankieta najwyraźniej to potwierdza.
I nikt najśmieszniejsze nie wyciąga z tego żadnych wniosków - a to najlepsza droga do samozagłady.
 

brabo

Member
Cztery, więc nie rozumiem Twojej sarkastycznej wypowiedzi.

sarkazm dotyczył czasu kiedy Twój znajomy ze skandynawii opowiadał Ci jak to Loewe kosztuje tu tyle samo co inne marki telewizorów.(musiało to byc daaawno temu)Loewe było i jest drozsze od panasonica,sony,samsunga czy philipsa.Z tym drugim miał racje nie jest to żaden Hi End.Mam nadzieje że teraz zrozumiesz moja sarkastyczną wypowiedź.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Napisałem, ze 4, jakie były wtedy ceny? Nie wiem i nie mi to sprawdzać. Kompletnie mnie to nie interesuje. Wiem to co mówił mi znajomy, a do biednych nie należy i trochę sprzętów audio video posiada (nie z supermarketów), więc chyba nie ściemniał, bo żadnego w tym celu nie miał.
Jeśli chcesz możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić małe śledztwo. Jeśli wiesz jakie były 4 lata temu ceny tej marki w Norwegii to OK. Ja nie wiem. Wiem, że w naszym dziwnym kraju są - delikatnie mówiąc - przesadzone.
Nie kupiłbym telewizora Loewe z powodu ceny, z powodu jakości obrazu (nie lepszej od konkurencji). Design i pomysły mają fajne. Nazwa Loewe kojarzy się jeszcze wielu z najwyższą topową marką. Trochę to tak jak z Dodą. Jest znana z tego, że jest znana ;) Liczy się znaczek i oprawa.
Pozdrawiam
 

brabo

Member
krzysztofradio@nie wiem jakie ceny byly w norwegi ,mieszkam w szwecji od 10 lat i wiem jakie byly i sa tutaj ,mysle ze podobne .Ale co kraj to obyczaj .Loewe mnie nie rajcuje.Ani design,ani obraz tym bardziej ze cena z kosmosu.Olac ich

zycze milego wieczoru
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mnie tak samo. A skoro Ty tez z tamtych rejonów, to z ciekawości, czy 4-5 lat temu "Was" ceny była takie jak dziś i dalej są z kosmosu?
 
Do góry