LM660s TV Kablowa + Antena

witekk

New member
Witam,

Jestem świeżym posiadaczem powyższego tv.
W tv jest jedno wejście dla tunera DVB-T i DVB-C, no i aplikacja instalacyjna kanały w ogóle też nie przewiduje takiego połączenia. Czy da się to jakoś rozwiązać, przecież to żenada żeby nie dało się jednocześnie korzystać z DVB-T i DVB-C???! tym bardziej że połączenie DVB-T lub DVB-C jest możliwe z DVB-S - który jest na oddzielnym kablu z talerza...
 

witekk

New member
Witam,

Odpowiem sobie sam, aby może inni więcej nie zadawali tego pytania.

Z tego co sie dowiedziałem - aczkolwiek na 100% nie jestem pewien, to sprawa jest skomplikowana.

Do jednego gniazda Antena LUB TV Kablowa nie można podłączyć jednego I drugiego bezpośrednio po przez sumatory itp. ponieważ jeśli byśmy tak połączyli to nawet jeśli częstotliwości na kablu i w powietrzu są inne, bo zapewne są, to do kabla pójdzie sygnał z anteny, a do anteny z kabla... może to powodować zakłócenia w TV kablowej i nawet podobno emitowanie jakiegoś sygnału do anteny w powietrze... TV kablowa może nas nawet za to wyłączyć.

Jest na połączenie sposób podobno - przełączniki (są nawet takie na dodatkowego pilota...), ale to jest nie fajne rozwiązanie bo mamy dodatkowego pilota no i poza tym sam LG chyba nie przewiduje aby wyszukać kanałów z jednego i drugiego naraz...

Oznacza to przynajmniej dla mnie jedyne wyjście czyli Satelita z modułem CI gdzie będę miał i to co mam w tej chwili w kablówce bez tunera (sygnał analogowowy + parę kanałów cyfrowych niekodowanych przez operatora) + cyfrową naziemną.

Jeśli coś nie tak napisałe, proszę poprawcie.
 

tadgra

New member
Witam,

Odpowiem sobie sam, aby może inni więcej nie zadawali tego pytania.

Z tego co sie dowiedziałem - aczkolwiek na 100% nie jestem pewien, to sprawa jest skomplikowana.

Do jednego gniazda Antena LUB TV Kablowa nie można podłączyć jednego I drugiego bezpośrednio po przez sumatory itp. ponieważ jeśli byśmy tak połączyli to nawet jeśli częstotliwości na kablu i w powietrzu są inne, bo zapewne są, to do kabla pójdzie sygnał z anteny, a do anteny z kabla... może to powodować zakłócenia w TV kablowej i nawet podobno emitowanie jakiegoś sygnału do anteny w powietrze... TV kablowa może nas nawet za to wyłączyć.

Jest na połączenie sposób podobno - przełączniki (są nawet takie na dodatkowego pilota...), ale to jest nie fajne rozwiązanie bo mamy dodatkowego pilota no i poza tym sam LG chyba nie przewiduje aby wyszukać kanałów z jednego i drugiego naraz...

Oznacza to przynajmniej dla mnie jedyne wyjście czyli Satelita z modułem CI gdzie będę miał i to co mam w tej chwili w kablówce bez tunera (sygnał analogowowy + parę kanałów cyfrowych niekodowanych przez operatora) + cyfrową naziemną.

Jeśli coś nie tak napisałe, proszę poprawcie.

Nie ma co poprawiać. Oczywiście można podłączyć kablówkę i instalację antenową koniecznie przez przełącznik aby się wzajemnie nie zakłócały, ale nie ma możliwości zainstalowania kanałów cyfrowych z obydwu źródeł. Ja zrobiłem tak: najpierw wyszukałem automatycznie wszystkie kanały (tylko cyfrowe) z naziemnej dvbt (razem z czeskimi mam ich ok 35), a później ręcznie po przełączeniu na kablówkę doinstalowałem wszystkie kanały analogowe z kablówki. Cyfrowych się nie da. Dzwoniłem do LG i mi to potwierdzili, że się nie da zainstalować kanałów cyfrowych z kablówki i z dvbt. Trochę to wnerwiające bo też mam w kablówce trochę kanałów cyfrowych. No ale cóż. Trzeba ich nękać to może poprawią oprogramowanie tak aby się dało ręcznie przeszukiwać i to i to.
 

witekk

New member
Czyli bez kombinowania się nic nie zdziała - to w sumie najlepiej jak dla mnie zakupić zestaw sat + moduł CI "n" z prepaidem za 20zł/m
 
Do góry