LM 660S i wybór dysku twardego na usb

CzarnaPłyta

New member
Witajcie.

Zastanawiam się nad kupnem dysku twardego usb do mojej 42. Wolałbym w ciemno nic nie kupować aby oszczędzić sobie nerwów. Chodzi mi głównie o kompatybilność tego tv z dyskiem usb (czy go wykryje, czy zadziała itp.). W oko wpadł mi model WD a dokładniej - My Book Essential 2TB lub ostatecznie 1TB. Moje pytanie jest następujące czy ten twardziel zadziała bez problemu z 660s, może koledzy polecają inny hdd, który pracuje dobrze z tą serią lg. Z góry dzięki za pomoc.
 

aklys

New member
Nie napisałeś do czego ma służyć ten dysk - do DVR (nagrywanie programów tv) czy też jako magazyn filmów do odtwarzania, ale sądząc po jego wielkości to chyba raczej chodzi o druga opcję?
Moim zdaniem zadziała bez problemów każdy dysk podłączany przez usb - próbowałem z kilkoma i każdy był wykrywany i nie sprawiał problemów.
 

pankorek

New member
Posiadam telewizor lm620s i dysk WESTERN DIGITAL Elements Desktop 2TB WDBAAU0020HBK jak na razie śmiga bez problemów przy odtwarzaniu rożnego rodzaju plików, nie wiem jak wygląda sprawa z dyskami bez własnego zasilania ale pewnie jest podobnie
 

rychu

New member
Jak się zachowuje TV po podłączeniu nowego dysku - chce go formatować od razu na jakiś swój system plików? Tworzy automatycznie na dysku jakieś swoje katalogi?
Czy bez problemów można od razu przeglądać foldery?
 

mityk

New member
U mnie TV zachowje się tak jak tego oczekiwałem, dysk Segate 1 TB, na PC utworzyłem 3 partycje ntfs, po podłączeniu do TV wykrywa wszystkie 3 i można je przeglądać i odtwarzać z nich.

Żadnego formatu TV nie proponuje, być może taka propozycja będzie przy próbie nagrywania z TV, ale mnie to nie dotyczy, dokupiłem sobie dla własnego komfortu tuner STB i nagrywam na pendrive, albo na ten dysk.

Zaletą takiego rozwiązania jest np. nagrywanie innego programu niż się ogląda, nie formatuje dysku czy pendrive na jakiś swój format, co skutkuje że HDD może być używany również na PC, to samo z nagranym materiałem, można oglądać na PC.

Po za tym mogę używać nośniki poniżej 40 GB, co nie jest możliwe na TV.
 

orzech85

New member
Może ktoś używa z TV dysku 2,5" (czyli zasilanego tylko przez USB) i jest w stanie powiedzieć czy na "przedłużaczu usb" do max 2 metrów jest odpowiednie zasilanie aby napędzić dysk?
Bo w komplecie z dyskami zazwyczaj są krótkie kable a wiadomo że jak tv wisi na ścianie to nie ma miejsca na dysk za tv i chce się go gdzieś dalej poprowadzić np do szafki rtv.
 

CzarnaPłyta

New member
Kupiłem jednak wd elements aczkolwiek o takiej samej pojemności jak model, który początkowo chciałem kupić, dodam tylko iż działa bardzo dobrze z tym tv jak i z kompem mimo iż ma tylko usb 2.0. Dysk sam się wyłącza po wyłączeniu tv oraz ma stosunkowo długi kabel. Pozdrawiam.
 
Do góry