Listwa zasilająca

Drunk

New member
Bez reklam
Witam, planuje zakup do nowego mieszkania listwy antyprzepięciowej do podłączenia TV i komputera.

TV: Listwa łączona do CBT-TV-SAT PHOENIX CONTACT ( conrad pl )

PC: Listwa zasilająca przeciwprzepięciowa SIS-3-TUV GEMBIRD ( conrad pl )

Jak myślicie? zapewnią odpowiednią ochronę? myślę, że warto zainwestować w listwy, szczególnie teraz w letnim "burzowym" okresie. (u moich rodziców ostatnio spalił się modem i TV podczas burzy, mimo że byly odłączone z prądu to dostały po telefonicznym i kablu sat).

Mam jeszcze jedno pytanie odnoście parametru w listwach zwanego: "Prąd Ogranicznika" - lepiej jak ta wartość jest niższa czy wyższa?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Odpowiedź jest jednoznaczna - Warto ! ,oprócz tego że chroni przed przepięciami w sieci delikatnie oczyszcza prąd z brudów ,wiadomo są modele lepsze i gorsze ale generalnie to dobrze wydane pieniądze
 

verul

New member
Nie ludz sie ze to ochroni przed bezposrednim uderzeniem pioruna w siec elektryczna. Nie ochroni. Jak walnie gdzies dalej i sie jakis niezbyt duzy prad wyindukuje to moze cos da... Na pewno da na przepiecia z elektrowni.
Lepsze listwy maja tez ochrone dla anten, kabli sieciowych i od telefonu. NA ile to dziala to nie umiem powiedziec, bo na szczescie nie mialem okazji sprawdzac. Sam mam APC SurgeArrest Performance ok 160zl czy jakos tak. Od razu mozna sobie odpuscic wynalazki za 60zl...
 
Ostatnia edycja:
Do góry