Lh3000,Z-5500, i co dalej? kilka opcji i dylemat..

kyzer

New member
Witam!
Jestem w posiadaniu TV LG LH3000 oraz głośników z-5500.
I tu zaczyna się dylemat, co wybrać.

Chciałbym stworzyć małe multimedialne centrum, z dyskiem sieciowym który będzie ściągał pliki bez mojego udziału,
do którego będę miał dostęp "ze świata", w którym posłucham muzyki i pooglądam zdjęcia z wakacji ze znajomymi.
Nie jestem wymagający ponieważ pieniążków też dużo nie mam a pokoik jest mały.

Ogólnie do tego bardzo pasuje mi Xtreamer. Cena jest okej i możliwości oraz wygląd mi odpowiadają.
Chciałbym również dokupić konsolę oraz kiedyś odtwarzacz Bluray ponieważ oferta filmów się zwiększa.

No i tu jest problem ponieważ jest kilka opcji:
1. Kupić ps3 i mieć teoretycznie to co oczekuje od xtreamera i konsoli oraz odtwarzacz bluray?
Nie wiem jak multimedialne centrum z pod znaku psa wygląda praktycznie, coś wyczytałem,że są problemy z mkv, trzeba streamować a nie na tym mi zależy.
No i partycje Fat, większego pliku od 4gb nie wrzucę :/
"Kino" ma być odcięte od komputera i obsługiwane za pomocą pilota, również zdjęcia i muzyka.

2. Kupić Xtreamera i dorzucić kiedyś xboxa?
Ta konsola podoba mi się bardziej. Ale co z odtwarzaczem bluray? Poczekać i kupić jakiś niedrogi model tylko do bluray bez usb itd?

Cenowo wygląda to mniej więcej tak:
1. PS3 kupie za ok 1200zl plus jakiś dysk pewnie będzie trzeba dorzucić ale lipa znowu z partycją fat :/
2. Xtreamer 500zl + Xbox ok 700zl wychodzi 1200zl no i jakiś dysk, należałoby dołożyć troszkę ale mam obsługę wszystkiego czego chcę oprócz odtwarzacza bluray na którego

spadek ceny mógłbym poczekać.. W takim przypadku wystarczy najprostszy model odtwarzacza czy będą jakieś straty na jakości, głośności sprzętu itd?

Ogólnie jestem ciekawy co szanowni forumowicze zrobili by na nim miejscu, może ktoś ma inne ciekawe pomysły?
Pozdrawiam wszystkich!
 

brandt78

New member
Te 2 opcje ktore podales to jak wybor miedzy ciemna i jasna strona mocy :)

1) PS3 - Oryginalne filmy na bluray i oryginalne gry
2) NMT+X360 - MKV i mozliwosc odpalania "kopi zapasowych gier"

Na NMT tez mozna odtwarzac obrazy iso bluray, jak juz ktos sie upiera ze z 3 metrow na tv 42" widzi roznice miedzy bluray'em, a dobrym releasem mkv.

Ja mam cos w stylu drugiej opcji - wdtv live + MyBook 1TB (tylko do mkv) + x360 (tylko do gier) i bluray jest mi calkiem zbedny...
 

lkemot

New member
A co do partycji NTFS w Xtreamerze to możesz sformatować dysk na Ext3 - podobno w wielu przypadkach chodzi to stabilniej. A ponieważ masz sambę więc nie ma problemu z udostępnieniem w sieci
 

kyzer

New member
Xtreamera już rozkminiałem, wszystko okej, wacham się tylko co z konsolą?
Konflikt między Ps a X jest odwieczny i wszystkie mają tyle zwolenników co przeciwników.
X mi wyjdzie taniej.. ale czy jest taki przyszłościowy jak Bluray w PS3?
 

lkemot

New member
Jeżeli jesteś fanem grania to możliwe, że jest PS jest lepszym wyborem. Ale jak dla mnie to ma drobny mankament bo pobiera sporo wiecej prądu, a blueray jest bez przyszłości - już teraz jest to sprawa niszowa a mp3, divx/mkv są na topie.
Jeżeli jesteś zainteresowany cichym, małym gadżetem na którym będziesz głównie ogladał filmy (divx/mkv) i słuchał muzyki (radia internetowe/mp3) i dodatkowo będziesz go używał jako dysk sieciowy (np do składania zdjęć) - to nie widzę nic lepszego jak tani playerek taki jak xtreamer (są jeszcze tańsze, ale mają więcej problemów --> np ariva). Droższych się nie bardzo opłaca kupować dzisiaj bo technika idzie tu bardzo szybko do przodu, więc value for money.
Ja się dzisiaj właśnie zdecydowałem i zakupiłem u producenta Xtreamer'a z antenką za 119 euro (z przesyłką), do tego w sklepie ItSklep kupię pasywne chłodzenie za 79zł (też z przesyłką). Całość dopełni dysk Samsunga 2,5" 500GB za 270zł w lokalnym sklepie komputerowym..... i zobaczymy
 

brandt78

New member
Ja jestem fanem grania i X360 jest dla mnie lepszym wyborem:)
Sa np. tacy co kupuja PS3 tylko jako odtwarzacz bluray i dokupuja x360 do grania...
Nie ma sensu pytac na forach ktora konsola jest lepsza, bo z tego zawsze robi sie walka funboy'ow.
Najlepiej popatrz na exclusivy na obu konsolach i zobacz ktore bardziej ci pasuja.
Oraz sprawdz ktory pad jest wygodniejszy jesli to ma dla ciebie jakies znaczenie.

Zreszta o konsolach sa osobne topiki na tym forum...
 

kyzer

New member
Dzięki, raczej zdecydowałem,że pójdę torem Xtreamera i Xboxa a kiedyś w razie potrzeby dokupię odtwarzacz bluray.
Pozdrawiam
 

lkemot

New member
Czuję się bardzo dobrze, a co do blueray to zobacz ile się sprzedaje płytek w Polsce - pojedyńcze sztuki i czasy płyt CD i DVD jeżeli chodzi o masowość sprzedaży już nie wrócą.
 
Do góry