LH3000 Niemiła niespodzianka ... panele AUO zamiast S-IPS

VANT

New member
Wygląda na to, że od tego roku firma LG zmieniła w serii LH3000 swoje panele S-IPS na panele firmy AUO, co owocuje zwiększonym input lagiem i rozmyciem ruchu.
Panele firmy AUO są znacznie tańsze w produkcji niż S-IPS i tu leży główny powód zmiany matryc w budżetowej serii LH3000. Niestety w parze z ceną idą też parametry matrycy.
 

gwrob

New member
Wygląda na to, że od tego roku firma LG zmieniła w serii LH3000 swoje panele S-IPS na panele firmy AUO, co owocuje zwiększonym input lagiem i rozmyciem ruchu.
Panele firmy AUO są znacznie tańsze w produkcji niż S-IPS i tu leży główny powód zmiany matryc w budżetowej serii LH3000. Niestety w parze z ceną idą też parametry matrycy.

A jak odróżnić w sklepie obydwa rodzaje panelów?

gwrob
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zaraz zaraz, ktoś zapomniał wspomnieć (jeżeli są to panele amva lub pmva) że matryce auo mają co prawda gorsze kąty i czas reakcji od ips to mają za to lepsze kolory oraz czerń (czyli też kontrast).
 

Bucek

Banned
maja, jesli niesa wybrakowane, czyli po prostu gorszej jakosci ...

jakis powod zmiany matryc musial byc, prawdopodobnie od AUO sa tansze ...

zazwyczaj jak cos tansze to nie koniecznie rownie dobre ...
 

VANT

New member
matryce s-ips miały modele od LH3000 wzwyż. Zmiana matrycy ma miejsce tylko w modelach LH3000, wyższe zostają z S-IPS, a to o czymś świadczy.
 

VANT

New member
Prawdopodobnie można rozpoznać typ matrycy. Wystarczy zajrzeć przez otwory wentylacyjne z tyłu obudowy.
Oznaczenia AUO znajdują się w prawym górnym rogu
Oznaczenia LGD na dole po środku.
 

VANT

New member
Kolejne ionfo odnośnie matryc stosowanych w LH3000
LH3000- 32"/37"/42" - (LGD/ AUO), 47" LGD Only //LGD(10Bit) (AUO-8Bit) // 47 "CCFL ,32”/37”/42 – EEFL
Z tego wynika że w 47LH3000 matryca jest zawsze LG S-IPS, reszta to loteria. model 47" ma też inne podświetlanie niż reszta modeli i pewnie dla tego u mnie było bardzo równomiernE. No i najważniejsze...AUO to matryce 8bit :(
Co więcej różnic między 47LH3000 a resztą modeli LH3000 jest nieco więcej, np.
HDMI/HDCP Input
47" (Ver. 1.3 + Deep Color)
42/37/32" (Not supported Deep color)
 
Ostatnia edycja:

maciulla

New member
Witam

Jestem zainteresowany kupnem tego modelu a dokładniej 32 calowego. Trochę czytałem i zaniepokoiła mnie informacja, że można spotkać różne matryce. Na innym forum znalazłem taką informację :

na kartonie/naklejce znamionowej jest model i suffix -> 32LH3000-ZA.xxxMxx <- 4. miejsce odpowiada za uzyty modul -> odpowiednie litery oznaczaja odpowiednich producentow modulow:
- M ->Sharp (IPS)
- K ->LG Display (IPS)
- D ->AU Optronics (raczej TN albo VA, nie jestem 100% pewny)

Info jest z pewnego źródła i może się komuś przyda w wyborze odpowiedniego modelu, a ja mam jeszcze jedno pytanie co do tych matryc. Czy rzeczywiście jest duża różnica między AUO a IPS ?
 

jsbuba

New member
Witam

Jestem zainteresowany kupnem tego modelu a dokładniej 32 calowego. Trochę czytałem i zaniepokoiła mnie informacja, że można spotkać różne matryce. Na innym forum znalazłem taką informację :

na kartonie/naklejce znamionowej jest model i suffix -> 32LH3000-ZA.xxxMxx <- 4. miejsce odpowiada za uzyty modul -> odpowiednie litery oznaczaja odpowiednich producentow modulow:
- M ->Sharp (IPS)
- K ->LG Display (IPS)
- D ->AU Optronics (raczej TN albo VA, nie jestem 100% pewny)


Info jest z pewnego źródła i może się komuś przyda w wyborze odpowiedniego modelu, a ja mam jeszcze jedno pytanie co do tych matryc. Czy rzeczywiście jest duża różnica między AUO a IPS ?

A co z modelami LH7000 ? wiesz coś może bo ja u siebie znalazłem na tabliczce znamionowej taki kod 32LH7000-ZA.AEUVLVG wyprodukowany Listopad 2009 i nie pasuje on do oznaczeń serii LH3000
 

maciulla

New member
A co z modelami LH7000 ? wiesz coś może bo ja u siebie znalazłem na tabliczce znamionowej taki kod 32LH7000-ZA.AEUVLVG wyprodukowany Listopad 2009 i nie pasuje on do oznaczeń serii LH3000

Niestety nic mi nie wiadomo na ten temat.
 

VANT

New member
A co z modelami LH7000 ? wiesz coś może bo ja u siebie znalazłem na tabliczce znamionowej taki kod 32LH7000-ZA.AEUVLVG wyprodukowany Listopad 2009 i nie pasuje on do oznaczeń serii LH3000

Gdzieś miałem tabelkę ze specyfikacjami poszczególnych serii i z tego, co pamiętam LH7000 jest na IPS.
 

wakol

New member
Kolejne ionfo odnośnie matryc stosowanych w LH3000

Z tego wynika że w 47LH3000 matryca jest zawsze LG S-IPS, reszta to loteria. model 47" ma też inne podświetlanie niż reszta modeli i pewnie dla tego u mnie było bardzo równomiernE. No i najważniejsze...AUO to matryce 8bit :(
Co więcej różnic między 47LH3000 a resztą modeli LH3000 jest nieco więcej, np.
HDMI/HDCP Input
47" (Ver. 1.3 + Deep Color)
42/37/32" (Not supported Deep color)

czyli 47LH3010 jest z IPS czy może też być różnie.
Planuję podpiąć TV pod PS3 i informacja o zmianie matrycy mnie zniechęciła. Obecnie ten model można dostać za ok 2800 zł
 

marcinmg1

New member
Firma AUO produkuje też matryce 10 bitowe, montuje je np. w nowym modelu sony 37ex500. W tym modelu można to zobaczyć w menu serwisowym a potem porównać na stronie AUO.
 

VANT

New member
czyli 47LH3010 jest z IPS czy może też być różnie.
Planuję podpiąć TV pod PS3 i informacja o zmianie matrycy mnie zniechęciła. Obecnie ten model można dostać za ok 2800 zł
wg. informacji jakie posiadam w 47LH3000 powinny być matryce LG IPS, tyle że to informacje z zeszłego roku....
Ale łatwo sprawdzić jaka jest matryca bo widać to przez kratki wentylacyjne...u mnie z dołu na środku jest naklejka LG Displays, więc w sklepie łatwo to sprawdzić.....
Jak jest z 3010 nie wiem , ale to to samo co LH3000 tylko inną ma obudowę, więc powinno być podobnie z matrycami.


Co do matryc AOU w LH3000 to niestety są one 8bitowe.
 

wakol

New member
sprawdziłem w MM 47LH3000 matryca LG Display, mniejsze mają matrycę AUO made in Turcja.
Tak więc chyba kupię ten model bo w tej cenie nic konkurencyjnego nie ma.
 
Do góry