LG55LX9500 czy Sharp LC-52LE830E

azzarinio

New member
Witam,

jestem na etapie kupowanie TV i w sumie wybrałem już Sharpa ale w sklepie Pan sprzedawca przekonywał mnie do LG. LG full LED a nie jest podswietlany krawędziowo ja już teraz wszystkie TV. LG jest już starym modelem i dlatego mam dylemat. Dużo plusów ma LG ale słyszałem, telewizor produkowany 1.5 nie dorówna dzisiejszej technologi. Proszę o za i przeciw obu. Dzięki z góry.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ten LG to może i "stary", ale przez ostatnie 1,5 roku technologia edge led raczej nie poszła tak bardzo do przodu, a lx9500 to wręcz majstersztyk ledowy.
 

azzarinio

New member
Myślałem jeszcze nad LG 55LW570S i teraz mam już bałagan w głowie.
Pokój ma 6x7 metrów i okno z boku tv ok 4-5 metrów jest. Boje się, że szkło w LG będzie bardzo odbijać.
 

don111

Banned
różnica jest taka że nowe mają sporo lepsze 3d - pasywne ale jakości 2d nie ma co porównywać, różnica to przede wszystkim local dimming w LX9500 i brak cloudingu
co to oznacza chyba nie muszę pisać, czerń jest taka że nie widać telewizora w pokoju, nie ma też żadnego cloudingu czyli zmory edge ledów, z tym że deklasacja jest w nocy, w dzień przeszkadza szyba jak słusznie zauważyłeś :)
następcą LX9500 jest model 980S, tyle płacąc masz to samo co LX9500 z lepszym 3d
inne podobnej jakości modele w 2d to Sony hx920, Philips 9706
sprawdź ile kosztują :)
 

azzarinio

New member
1. Odległość od ekranu: 3,5-4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowo-zachodni, okno od zachodu ok 5m od TV i daleko ok 9m od południa. Są rolety.
3. Jak duży jest pokój: 7x6m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: LED 32' Philips 5605'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, wiadomości, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło po bokach TV lampki czarne oświetlają tylko góra dół, nie świecą na TV.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem ale nie chce się przeglądać w TV w dzień. Nie mam doświadczenia ale słońce mocno w pokoju nie świeci.
11. Preferowana wielkość telewizora: 52-55"
12. Preferowana marka: LG, sharp
13. Czego nie lubisz w telewizorach: jak się zacina, smużenia oraz jak jest nierówno podświetlony.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+, kino bose.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% Cyfra+, 10% filmy HD.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: niewielkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: narazie nie może kiedyś.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, DVB-S2
26. Jaki masz sygnał: Cyfra+
27. Ile programów HD: Cyfra+ full pakiet
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość sygnału SD - skalowanie
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8h
33.Ile osób ogląda: 1-3
34.Jaka klasa cenowa? ok 6000zł

LG55LX9500 - 5999zł
Sharp LC-52LE830E - 5999zł
LG 55LW570S - 5980zł

Nad tymi modelami się zastanawiam ale nie wykluczam innych. Proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki.
 

don111

Banned
jak oglądasz w nocy przy świetle lampki obok telewizora lub w jasny dzień to zbyt widocznego zysku z lepszej jakości LX9500 nie będzie, w dzień mogą być też widoczne odbicia jak na kineskopie
z kolei przy takich warunkach clouding ani gorsza czerń aż tak uciążliwe nie będą
 
Do góry