LG42LE8500 - Nero Media Home + internet?

dru766

New member
Witam. Mam parę pytań związanych z użytkowaniem tego tv.

1.Potrzebuję pomocy z ustawieniem media home 4 tak, abym mógł odtwarzać filmy i muzykę z dysku pc na tv.
Zainstalowałem to media home, ale gdy chcę uruchomić server to wyskakuje to :http://img842.imageshack.us/i/asdiz.jpg/
Reinstalowałem to cholerstwo już z 5 razy i nic..

2.Czy tego LG42le8500 można podłączyć do NetCasta(np oglądanie youtube) za pomocą samego rutera ? Czy trzeba coś dokupić?

3.Co jest nie tak z kinem domowym, jeśli po podłączeniu USB nie chce odtwarzać filmy w 1080p?(dokładnie krótki teledysk)
Gdy to samo usb podłącze bezpośrednio do TV, to odtwarza bez problemu.. chodzi mi tylko o to żebym miał mega dźwięk.

4. Co trzeba zrobić, żeby podłączyć kino domowe do TV, żeby działało? Kino działa gdy włączę na nim np. radio, ale gdy podłącze USB do TV, to dźwięk leci tylko z głośników od tv - kino jest podłączone przez dość dobry kabel hdmi.

Pytania mogą się wydawać trochę zagmatwane, ale liczę na pomoc i z góry dziękuję :)
 
Ostatnia edycja:

behemot

New member
1.Upewnij się,że twój tv może obsługiwać dyski sieciowe. Samo zainstalowanie oprogramowania nie wystarczy (potrzebne ci jest połączenie sieci z twoim tv a co za tym idzie albo przy pomocy kabla albo za pomocą wi-fi ) Jeśli chodzi o wi-fi oznacza,że potrzebujesz dodatkowego urządzenia np. karty wi-fi pod usb. Jeśli jesteś pewien,że masz dostęp do sieci z pozycji tv z menu tv należy wybrać opcje odpowiedzialną za wyszukiwanie serwerów .(opcje ustawienia połączenia sieciowego lub multimediów). Upewnij się czy udostępniłeś także interesujące cię pliki w samej aplikacji (NMH)
2. Wejdź w przeglądarkę w twoim tv wpisz adres youtube'a i sprawdź.
3. Twoje dvd nie obsługuje tego formatu a tv tak.(lista obsługiwanych formatów znajduje się w instrukcji)
4. Należy "wypuścić" dziwięk z tv za pomocą gniazda audio out ( w tym przypadku tv pełni role odtwarzacza )i przy pomocy kabla (w zależności jaki rodzaj wyjścia wybierzesz) podłączyć do kina domowego (audio in) przykładem takiej konfiguracji może być np kabel optyczny. Po podłączeniu nie zapomnij o konfiguracji opcji audio w twoim tv oraz wyboru odpowideniej funkcji (opcja na pilocie )w twoim dvd (opt)
 

dru766

New member
1. To chyba myślę, że muszę zakupić takie oto urządzenie LG AN-WF100 - Adapter WiFi LG - Opinie w RTV EURO AGD i po zainstalowaniu nero oraz podłączeniu tego do TV powinno śmigać? Jeśli tak to pozostaje mi tylko sprawa rozwiązania tego erroru(dodam, że na lapku siostry bez problemu zainstalowałem nero media home)
2.Tu chyba też sprawę rozwiąże ten adapter co w ad 1?
3.Moje kino domowe świetnie odtwarza muzykę, ale ma bardzo mało formatów video i nie pooglądam sobie tam hd (tu nadzieją jest podpunkt 1 i odpalanie filmów hp z kompa)
4. A dałoby radę, jeśli dokupie 1 kabel optyczne i poprowadzę go z TV do kina, żeby później kino działało zawsze kiedy oglądam N-ke albo gram na PS3? Czy trzeba dokupić kabli/przełączać je z tv do N/ N do PS3 itp?
 

behemot

New member
1.Jest to jeden z wielu adapterów opinie masz w podanym linku, jeśli cena ci niestraszna to kup choć na rynku znajdziesz wiele tańszych produktów spełniające to założenie.
3.możesz zrobić jak napisałeś bądź używać do tego telewizora.
4. rozumiem, że masz kilka urządzeń . Aby wyprowadzić dziwięk na kino z PS3 trzeba podpiąć kabel optyczny i zmienić ustawienia w ps3 tak aby dziwięk wychodził przez optyczne wyjście a nie hdmi.
Telewizor podpinasz pod inne audio out i podłączasz pod kino ( w ten sposób wybierając odpowiednie gniazdo w twoim kinie, dziwięk zarówno z dekodera jak i innego urządzenia podpiętego pod tv będzie słyszalny z kina.) Przełączać będziesz tyko w kinie za pomocą pilota aby wybrać odpowiednią opcje.
 

Tomek.K.

New member
Witam.
Jak sobie poradziłeś z tym błędem Nero? Ja mam tak samo i wszelkie próby reinstalacji z czyszczeniem rejestrów przez CCleaner i Revo Uninstaller nie przyniosły pozytywnych rezultatów.
 
Do góry