Lg42G5000 Inteligenty czuinik/Podświetlanie/cienie

xBadBoy

New member
Witam
Sprawa jest następująca od jakiegoś czasu mam problem z Lg42G5000 mianowicie
1) Inteligenty czujnik światła raz dziala raz nie ,ale bardziej raczej nie , nawet jak zadziała to po ok 20min przestaje i podświetlanie spada do 0 .Recz ne ustawianie nie zdają rezultatu bo obraz jest albo zbyt jaskrawy albo kolory sa zbyt ostre .

2 problemem sa cienie które zaczęły sie pojawiać od tygodnia (Pozostałości po wonniejszej wyświetlonym obrazie ) np na przeglądarce widzę telewizora menu co dopiero zostało zamknięte)(albo to co ostatnim razem oglądałem, pisałem) I tak po kilku minutach zanika.

Jakieś pomysły co mogło nawalić ?
 

tdx

New member
Bez reklam
za dużo usterek na raz do diagnozowania ale spokojnie zacznij od:
resetu TV >> nie zadziała >> reset serwisowy + sprawdzenie na planszach testowych czy efekt powidoków nadal występuje >> jak nie zadziała to wgranie nowego softa,
jeśli objawy nie ustąpią to:
AD1 może to być uszkodzenie oczka >> cena 25+robocizna
Ad2 kondensatory na płycie lub uszkodzenie całej MB koszt ok 110zł+ robocizna

Oczywiście diagnoza co jest zepsute jest najtrudniejsza ale to bardzo popularny TV w PL więc dostęp do części jest :D
 

xBadBoy

New member
Wgrałem na pena , zrobiłem folder LG_DTV tak jak robilem to jakis czas temu na innym tv i nic , tv raczej nie widzi tego pendrive nie mam pojęcia dlaczego
 

tdx

New member
Bez reklam
format >> fat32 i ogień a jak nie to ręcznie czyli
Należy podłączyć usb do telewizora, wybrać MENU oraz zaznaczyć OPCJE (tylko zaznaczyć,nie wchodzić dalej!!).
Nacisnąć 7 razy przycisk FAV na pilocie.
 

tdx

New member
Bez reklam
USB nie musi być odblokowane aby zrobić update softu sprawdź jeszcze czy nie zadziała taka metoda:
przy włączonym telewizorze przytrzymać przycisk "OK" na pilocie, a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk "OK" na telewizorze. Do momentu aż pojawi się prośba o hasło.
 

tdx

New member
Bez reklam
No tylko to jakieś okrojone SM jest niestety pewnie zbyt nowy soft, straciłem już rachubę czy LG były wcześniej niż LF/LH czy później, może po prostu soft nie jest dedykowany pod Twój TV.

Nie ma więc co sobie głowy tym zawracać w takim przypadku zostaje tylko reset ustawień a jeśli t nie pomaga zabawa w wymianę podzespołów.

Zanieś do jakiegoś uczciwego serwisu naprawa nie powinna przekroczyć 200zł jeśli to MB
 

xBadBoy

New member
Chyba tak bede musiał zrobić , telewizor jak jest zimny to inteligentny czujnik działa i to bardzo dobrze , ale postaram sie dzis go podrzucić do znajomego do serwisu
 

xBadBoy

New member
Problem rozwiązany , ten LCD nie nadaje sie pod PC :/ Bo zostawia tak zwane Powidoki , wiec naprawa w tym mu nic nie da , ale bylem zaskoczony bo powidoki to przypadłość Plazmy a nie LCD o.o
 

tdx

New member
Bez reklam
To jak rozwiązany problem? :) A wcześniej nie podłączałeś tego TV do PC? podłączasz przez HDMI czy VGA?
 

xBadBoy

New member
Był podłączany ale sporadycznie , w 99% czasu byl pod innym TV (LG Service model) , pod tym tylko kiedy potrzeba bylo 2 ekrany . Z tego ci powiedział mi ze problemu nie da sie rozwiązać , bo pod tv dziala normalnie to znaczy po menu zostają ślady ale zanikają tak jak pod pc
 
Do góry