Lg28lb450b - czy ma TimeShift

gr57

New member
Witam się na forum :lol:.
Kupiłam dla Mamy wymieniony w tytule telewizor. Nowa linia 2014. Do zakupu akurat tego modelu przekonała mnie możliwość zatrzymywania i cofania oglądanych programów. W opisie tego modelu jest TimeShift jako funkcja dodatkowa. Niestety, nie umiem jej włączyć albo ... jej nie ma :?:.
Czy mogę liczyć na pomoc?
 

GrzegorzWo

New member
Witam,

na ogół, jeśli jest opcja TimeShift, TV wymaga podpięcia zewnętrznej pamięci masowej - duży PenDrive lub dysk USB.
Pamiętaj, że po podłączeniu dysku do TV i sformatowaniu go, jego dotychczasowa zawartość zostanie skasowana.

I jeszcze jedna kwestia - warto upewnić się, czy TimeShift (i PVR) są w ogóle wspierane w tym modelu. Specyfikacja na stronie LG nie podaje takiej informacji, ale niektóre sklepy już tak
W Euro oraz Neo, "nagrywanie na USB" jest jako TAK, a zatem chyba jest wspierane, tylko jak wyżej - trzeba podpiąć dysk zewnętrzny do portu USB telewizora.

Pozdrawiam
G.
 
Ostatnia edycja:

gr57

New member
Dziękuję za odpowiedź. Napisałam wcześniej do kilku sprzedających ten model telewizora z opisem, że jest TimeShift z zapytaniem, czy ta opcja rzeczywiście jest obecna. Odpisało czterech z czego trzech napisało, że tej opcji nie ma, jeden potwierdził, że jest :confused: Jutro sprawdzę podpinając dysk zewnętrzny. Dzięki za podpowiedź, że dysk zostanie sformatowany - uchronię tym sposobem dotychczasową zawartość. Najlepiej zafunduję Mamie nowy dysk.
 

GrzegorzWo

New member
Zanim zdecydujesz się na kupno dysku, sprawdź czy faktycznie ta opcja zadziała. Nie wiem jakie są minimalne wymagania co do pojemności, ale wydaje mi się, że PenDrive 4 GB spokojnie powinien wystarczyć do testu.

Daj znać, jakie będą wyniki.

O ile się nie mylę, po podpięciu dysku powinna pojawić się prośba o wybór: "czy wyświetlić zawartość" bądź też "przygotować do zapisu" (ewentualnie sformatować, przygotować do Time Machine, etc.)
Jeśli TV wyłącznie będzie chciał wyświetlać zawartość i nie będzie żadnej opcji w stylu "przygotowania do zapisu" będzie to znaczyło, że TV niestety nie wspiera TimeShifta i nagrywania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry