LG uruchomi do sprzedaży w przyszłym miesiącu niedrogie telewizory UB830V 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG uruchomi do sprzedaży w przyszłym miesiącu niedrogie telewizory UB830V 4K.
LG wyda nowy telewizor Ultra HD w sierpniu. UB830V - bo tak się będzie nazywać seria wejdzie w kilku rozmiarach ekranu i obejmuje zarówno HDMI 2.0 i dekodowanie HEVC.

Bardziej przystępne UHD TV od LG.

LG jest ma obecnie w sprzedaży trzy modele Ultra HD w całej Europie i Stanach Zjednoczonych, ale seria UB830V wkrótce zostanie dodana do portfolio w przystępnej cenie. Będzie również najtańsze Ultra HD TV LG.

W zależności od regionu, będzie on dostępny w kilku różnych rozmiarach, w tym 49 "(49UB830V), 50" (50UB830V), 55 "(55UB830B) i 58" (55UB830V). Ceny detaliczne nie zostały ogłoszone.

W przeciwieństwie do innych tanich Ultra telewizorów HD, modeli firmy LG oferują port HDMI 2.0, które pozwala na podłączenie zewnętrznych playerów 4K, jak również posiada HEVC (tylko 4K/30p według specyfikacji). Pozwala na dekodowanie treści 4K z usługi transmisji strumieniowej . Jednak nie zostało potwierdzone czy będzie nadawać się do pracy z Netflix w 4K.

Nie jest również jasne, czy telewizor UB830V oferuje nową platformę firmy LG - webOS.
flatpanelshd
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Z całym szacunkiem do tej firmy bo nacisk jaki kładą na OLED jest godny pochwały, to testowałem niedawno jakiś nowy dość tani model 4k w 49" na odpowiednio przyciętych fotkach i muszę przyznać, że mocno się zawiodłem bo szybkość z jaką działał była dla mnie nieakceptowalna (ok 5 sekund na pojawienie się kolejnej fotki przy wybieraniu ręcznym).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Poczekajmy niech ta seria wejdzie do sprzedaży ,sprawdzimy , ocenimy ;) , a moim zdaniem najważniejsze jest że ceny zaczynają spadać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie może w ogóle nie czytać zdjęć, co za czasy żeby testy tv zaczynać od funkcji multimedialnych.
 

mydefinition

New member
jest ok

Rzeczywiście nacisk jaki kładą na OLED jest godny pochwały, potwierdzam. Ciekawe co to za tani model 4k w 49" ale szybkości telewizorom LG to nie można zarzucić że jej nie ma. Wierzcie mi że zawsze o to pytam użytkowników róznych marek i obsługa w LG jest bez zarzutu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Może dlatego, że nie korzystają z funkcji wymagających dobrej wydajności. 4k ma własne prawa. Swoją drogą Thomson 50" 4k zjechał do 3650 zł...
 

bluray

Banned
Ofensywa LG OLED trwa.
We wrześniu na półkach model 55EC9300.
Cena już znośna.
Ciekawe porównania:
LG's OLED TV wins 2014 TV shootout [Update] - FlatpanelsHD

Expert Robert Zohn pisze: "OLED LG 55EC9300 wygrał większość kategorii i w najważniejszych kategoriach, ale jeśli średnio wszystkie cechy razem, F8500 plazmowy Samsung ma najwyższy wynik ogólny".
"Tak więc po raz pierwszy w historii ogłaszamy remis w głosowaniu pomiędzy EC9300 OLED LG i plazmą Samsunga F8500".

Do poprawienia w OLED jest jeszcze głównie ostrość w ruchu.

W zasadzie widać wyraźnie, że OLED w wersji od LG (WRGB) rozjeżdża powoli rynek topowych modeli.

Sytuacja pasjonująca bo zupełnie nie widać konkurencji w kat. TOP TV.
 
Do góry