LG: telewizory OLED mogą stać się tańsze niż telewizory LCD.

collider

New member
Bez reklam
Myslę że zła droka do oceny oleda i jego przewagi...
Dla przeciętnego Kowalskiego takie firmy jak Mercedes BMW itp sa nie osiągalne( mówię o nowych samochodach) , a chyba zgodzisz się że świat bez tych dwóch marek i nie tylko tych byłby biedniejszy i mniej ciekawy... pomimo że wiele osób nie stać na kupno takiego czy innego samochodu..
Oczywiście tv oled to nie BMW ale myślę że wiele osób różnicę zauwazy, a w szczególności na większych rozmiarach :) ja większą różnicę widzę na oledach niż na tv 4k w stosunku do full led.



Dokladnie to jest podstawowa jego róznica jak dla mnie. I myslę że dzięki temu np czarny kolor to jest dosłownie smoła....choć może i inne czynniki na to mają wpływ..

Już dziś niektóre telewizory LCD mają bardzo dobrą jakość czerni. Czy ty myślisz, że przeciętny facet w sklepie wyłapie tą różnicę. Większość ludzi przy wyborze telewizora i tak zwraca uwagę na to jak trzepie po oczach kolorami i czy ma funkcje smart.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co to mówi "Kowalskiemu"? Ma on z tego jakieś korzyści? Czy wyświetlany obraz go powali? Niestety, ale to "Kowalski" jest największym odbiorcą technologii i trzeba go przekonać. Wiem, marketing i reklama zrobią swoje. Chodzi mi o rzeczywiste korzyści w bezpośrednim pojedynku. Łopatologicznie, stawiam faceta przed dwoma telewizorami i na tym samym materiale mam go przekonać o wyższości jednego nad drugim?

W przypadku typowego "Kowalskiego" być może żę nie bedzie to nic znaczącego, szczególnie jak postawimy go w sklepie, a tam faktycznie nie widać specjalnych różnic. Prędzej zauważy 4k jak bonusy w postaci czerni w Oledzie.
Jednak dla nas, a tu akurat z tym nie ma nic wspolnego marketing, wspomniana czerń (to juz potwierdzone w testach) jest ogromną zmianą na plus.
Oled ma dalej swoje wady, ale już nawet ze swoimi wadami wiem że gdybym miał wybierac obecnie tv 55", to brałbym na 100% Oleda.
Jedyna obawa, to wypalanie i trwałość. Resztę ew.wad brałbym na klate.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już dziś niektóre telewizory LCD mają bardzo dobrą jakość czerni. Czy ty myślisz, że przeciętny facet w sklepie wyłapie tą różnicę. Większość ludzi przy wyborze telewizora i tak zwraca uwagę na to jak trzepie po oczach kolorami i czy ma funkcje smart.

Hej nie będę Cie przekonywał bo nie o to chodzi, każdy może mieć swoje zdanie (demokracje mamy) i dobrze że masz swoje zdanie, mi chodzi jedynie o to że przeciętny Kowalski to dla niego może być jaki kowliek tv i będzie się z niego cieszył. Oled, teraz tv 4k czy kiedyś tv full ledy to nie były, nie są i nie będą tv dla przeciętnych ludzi - mowa o tv z odpowiedniej półki (nie obrażając tych ludzi Broń Boże) Taki świat jest, że jeden zarabia więcej, a drugi mniej i ten drugi niestety dla niego świat i nowości w nim inaczej są postrzegane w oczach niż u tego kto zarabia odpowiednie pieniądze.
Ale to niezmienia faktu żeby patrzeć na ten świat swoimi możliwościami na dzień dzisiejszy bo jakby tak było i jakby tak wszyscy podchodzili to dzisiaj dalej byśmy jeździli dużymi fiatami a bogatsi wypasionymi polonezami. Ale chyba nie o to chodzi. Świat musi się rozwijać iść do przodu bo najgorsze dla świata i dla każdego człowieka to być w tym samym miejscu co np 5 lat temu... ja tak przynajmniej podchodzę do życia.
Jeszcze jedna rzecz istotna jest taka, że człowiek nawet bogaty mający mózg na odpowiednim poziomie musi być przekonany żeby kupić taką czy inną rzecz, musi to być lepsze, wytrzymalsze itp, głupi bogaty kupi bez względu czy to będzie lepsze , wazne że będzie mógł się popisać w rodzinie czy w sród kolegów. Dlatego gorzej jest przekonać lduzi do zakupu czegoś nowego, którzy w głowie mają dobrze poukładane i wiedzą czego chcą od życia.
Dla mnie teraz najważniejsze to jest to żeby Lg potrafilo wyeliminować wszystkie wady jakie jeszcze ma ten panel.. np trwałość..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Hej nie będę Cie przekonywał bo nie o to chodzi, każdy może mieć swoje zdanie (demokracje mamy) i dobrze że masz swoje zdanie, mi chodzi jedynie o to że przeciętny Kowalski to dla niego może być jaki kowliek tv i będzie się z niego cieszył. Oled, teraz tv 4k czy kiedyś tv full ledy to nie były, nie są i nie będą tv dla przeciętnych ludzi - mowa o tv z odpowiedniej półki (nie obrażając tych ludzi Broń Boże) Taki świat jest, że jeden zarabia więcej, a drugi mniej i ten drugi niestety dla niego świat i nowości w nim inaczej są postrzegane w oczach niż u tego kto zarabia odpowiednie pieniądze.
Ale to niezmienia faktu żeby patrzeć na ten świat swoimi możliwościami na dzień dzisiejszy bo jakby tak było i jakby tak wszyscy podchodzili to dzisiaj dalej byśmy jeździli dużymi fiatami a bogatsi wypasionymi polonezami. Ale chyba nie o to chodzi. Świat musi się rozwijać iść do przodu bo najgorsze dla świata i dla każdego człowieka to być w tym samym miejscu co np 5 lat temu... ja tak przynajmniej podchodzę do życia.
Jeszcze jedna rzecz istotna jest taka, że człowiek nawet bogaty mający mózg na odpowiednim poziomie musi być przekonany żeby kupić taką czy inną rzecz, musi to być lepsze, wytrzymalsze itp, głupi bogaty kupi bez względu czy to będzie lepsze , wazne że będzie mógł się popisać w rodzinie czy w sród kolegów. Dlatego gorzej jest przekonać lduzi do zakupu czegoś nowego, którzy w głowie mają dobrze poukładane i wiedzą czego chcą od życia.
Dla mnie teraz najważniejsze to jest to żeby Lg potrafilo wyeliminować wszystkie wady jakie jeszcze ma ten panel.. np trwałość..


Masz racje gdyby nie maly szczegol. W temacie wspomniano o nadchodzacych czy raczej spodziewanych znaczacych obnizkach cen OLEDOW.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz racje gdyby nie maly szczegol. W temacie wspomniano o nadchodzacych czy raczej spodziewanych znaczacych obnizkach cen OLEDOW.

Zapewne tak będzie, tak samo że może już w przyszlym roku będzie cała masa tv 4k i w cencach bardziej ludzkich, ale wg mnie mogę sie mylić - dalej będą róznice pomiędzy oled a oled tak jak jest teraz led a led.. i te z najwyższej półki tv oled czy 4k dalej swoje będa kosztować i Ci zwykli Kowalscy dalej nie kupią takiego tv. Tylko być może będzie taka sytuacja że powiedzmy za 2lata więcej ludzi będzie miało tv 4k bo te niższe modele będa tańsze i więcej ludzi będzie mogło sobie na nie pozwolić.
Choc Tobie i sobie i wszystkim życzę żebysmy mieli kiedyś w domu za rozsądne pieniądze duże tv oled :) oczywiście już dopracowane. Także LG do dzieła :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekawy jestem jaka będzie różnica pomiędzy 55 calowym a 65 calowym tv i jaka będzie różnica pomiędzy tym modelem, a topowym modelem oled. Choć wydanie 10 tyś na realia polskie to i tak dla wielu jest marzenie poza zasięgiem. Ale cena faktycznie jest już fajniutka:)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na dzień dzisiejszy, każdy może skorzystać z jakości OLED-a u siebie w domu.
Natomiast nikt nie skorzysta na razie z dobrodziejstw TV 4K, bo nie zapowiada się żeby przez najbliższe lata ten materiał był powszechnie dostępny.
A jakość OLEDa na materiale FullHD robi wrażenie.
Niech tylko wyprostują ekran i spadną z ceną jeszcze o 50% i pozamiatają na rynku. Jeśli przez ostatni rok ceny spadły z 40tzł na 10 to dalsze 50% jest jak najbardziej prawdopodobne.
 

JanVid

New member
.....To są już realne ceny !
BRAWO LG.

.... skoro już to wiesz, ... to jakie są koszty produkcji? ...ile na tym zarabia producent oraz cała armia pośredników? .... wg. mnie to nadal cena nowości a nie realizmu ... temat postu nadal jak najbardziej słuszny :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Przecież już na etapie prototypów było jasne, że OLED-y będą tańsze w masowej produkcji.
 

andreas2012

New member
Przecież już na etapie prototypów było jasne, że OLED-y będą tańsze w masowej produkcji.


Wlasnie, teraz nie wprowadza się technologii która jest droga w produkcji i kazda nastepna technologia masowa musi spelnic podstawowe kryterium: musi być tansza w produkcji, jakość już nie musi być wyzsza - jeśli tylko będzie na tyle przystepna ze masowy klient będzie kupowal to dostaje zielone swiatlo

także przyszlosc TV będzie ciekawa, tansze panele to tansze TV (a dokładniej większe przekątne w podobnych cenach reszta to zysk)
 

andreas2012

New member
Na dzień dzisiejszy, każdy może skorzystać z jakości OLED-a u siebie w domu.
Natomiast nikt nie skorzysta na razie z dobrodziejstw TV 4K, bo nie zapowiada się żeby przez najbliższe lata ten materiał był powszechnie dostępny.
A jakość OLEDa na materiale FullHD robi wrażenie.
Niech tylko wyprostują ekran i spadną z ceną jeszcze o 50% i pozamiatają na rynku. Jeśli przez ostatni rok ceny spadły z 40tzł na 10 to dalsze 50% jest jak najbardziej prawdopodobne.

4K to marketingowa manipulacja do wcisniecia LCD i nic więcej z tego nie wyjdzie (przynajmniej na razie) wiec wymiana tylko dla 4K to wyrzucenie kasy w bloto, Oled jak stanieje będzie realna konkurencja wiec wymiana LCDa mode się oplacac, ale pytanie jak z obrazem będzie poza czernia bo rzeczywiście jest bardzo dobra
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odkąd w MM (i pewnie w Saturnie też) wydłużono czas próby do 30 dni coraz częściej "kupuję" nowe produkty by sprawdzić w domowym zaciszu co są warte. Jak tylko wejdą nowe oledy to też wypożyczę na miesiąc i opiszę wrażenia.
PS Jeśli ta opcja potrwa dłużej to strach będzie coś kupować. Wszystko będzie używane...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
4K to marketingowa manipulacja do wcisniecia LCD i nic więcej z tego nie wyjdzie (przynajmniej na razie) wiec wymiana tylko dla 4K to wyrzucenie kasy w bloto, Oled jak stanieje będzie realna konkurencja wiec wymiana LCDa mode się oplacac, ale pytanie jak z obrazem będzie poza czernia bo rzeczywiście jest bardzo dobra

Dokładnie sama wymiana ze względu na 4k to szkoda gadać ale ceny myślę że będą takie że ludzie i tak będą kupować tv 4k w przyszłości bo będą bardziej przystępne niż są obecnie. Rynek to wymusi a szczególnie kiedy oledy jeszcze będą tańsze.

Odkąd w MM (i pewnie w Saturnie też) wydłużono czas próby do 30 dni coraz częściej "kupuję" nowe produkty by sprawdzić w domowym zaciszu co są warte. Jak tylko wejdą nowe oledy to też wypożyczę na miesiąc i opiszę wrażenia.
PS Jeśli ta opcja potrwa dłużej to strach będzie coś kupować. Wszystko będzie używane...

Najgorzej będzie z takimi rzeczami jak aparat czy kamera - będzie masakra szczególnie w sklepach internetowych, bo ludzie na 100% będą kombinować. Wyjazd za granicę kupią aparat czy kamerę pojadą na tydzień, dwa i zwrócą aparacik. Elegancko rozpakują żeby nic nie zniszczyć, będą szanować taki aparat i oddadzą bo im się nie spodobał . A inny Kowalski kupi.. choć w większości wypadków i tak myślę że nowy użytkownik będzie w stanie poznać używaną rzecz nawet przez tydzień czy dwa, ale już jest problem bo trzeba odsyłać i traci się czas..
 

psiaja

Member
Odkąd w MM (i pewnie w Saturnie też) wydłużono czas próby do 30 dni coraz częściej "kupuję" nowe produkty by sprawdzić w domowym zaciszu co są warte. Jak tylko wejdą nowe oledy to też wypożyczę na miesiąc i opiszę wrażenia.
PS Jeśli ta opcja potrwa dłużej to strach będzie coś kupować. Wszystko będzie używane...

Jak każdy będzie postępował jak Ty, to z pewnością tak będzie.. Skoro takie cwaniaczki "kupują" tylko po to, by się pobawić, to wybacz, ale oczekiwanie, że będziesz brał wyłącznie NOWY sprzęt, to gdzie "podzieje" się sprzęt, który był "kupiony" wyłącznie zabawy..
 

JanVid

New member
....coraz częściej "kupuję" nowe produkty by sprawdzić w domowym zaciszu co są warte. Jak tylko wejdą nowe oledy to też wypożyczę na miesiąc i opiszę wrażenia.
PS Jeśli ta opcja potrwa dłużej to strach będzie coś kupować. Wszystko będzie używane...

:fool:
"na warsiawiaka nie ma cwaniaka"

.. jednak przemyśl to sam jakim jesteś "światłym europejczykiem" z poczuciem "PRL-owskiego humoru" :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Od dłuższego czasu o tym piszę. Jak kupujemy coś nowego, z ceną jak nowe, to należy zwrócić uwagę sprzedawcy, że interesuje nas tylko towar w dziewiczym, nigdy nie otwieranym pudełku.
Jak taki ma, to niech wysyła, jak nie to szkoda wysyłki bo towar dostanie z powrotem jako niezgodny z umową. Wszelkie jego sztuczki, że oni tylko wyjęli w celu sprawdzenia czy jest O.K. itd. niech sobie darują.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Widzę, że niektórym żal pośladki ściska, że nie mieszkają jak ja przy samym MM i nie mają tyle gotówki by "testować" na mój wzór i podobieństwo. Jak mawiał wieszcz "tylko głupiec płaci gdy dają darmo"...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że niektórym żal pośladki ściska, że nie mieszkają jak ja przy samym MM i nie mają tyle gotówki by "testować" na mój wzór i podobieństwo. Jak mawiał wieszcz "tylko głupiec płaci gdy dają darmo"...

Wiesz ja myślę, że Kolegom o co innego chodzi, bo np ja mieszkam też w Warszawie (do Saturna mam 15 km do MM 20) i mam pieniądze żeby coś takiego zrobić ale nie zrobiłbym tego z powodu czysto moralnego gdyż uważam że jest to nie uczciwe wobec sklepu jak i wobec później kogoś kto kupi taki tv. Być może będzie ta sztuka sprzedana jako używany tv ale jednak... kto to wie...
Dla mnie osobiście nie jest to moralne jeśli kupuje się z nastawieniem na oddanie. Ale każdy ma prawo robić to co uważa.

Ps. ... nie oceniam Ciebie tylko napisałem mój punkt widzenia.
 
D

Deleted member 121090

Guest
brodacz
No, nie popisałeś się tym tekstem.
Jeśli przychodzisz do MM i otwarcie im mówisz, że chciałbyś tylko wypożyczyć ich towar do testów i do miesiąca im go oddasz, a oni się na to zgadzają, to ja nie widzę problemu. Ich sprawa i ich polityka.
Natomiast jeśli ty udajesz, że kupujesz sprzęt, a dobrze wiesz, że jednak go tylko wypożyczasz, no to już tak uczciwie to z Twojej strony nie wygląda.
 
Do góry