lg seria lx2 wszystko o serii

chicago

New member
czy warto kupić ten model lcd? odległość do oglądania 2,5m, cyfra, dvd, pc. interesuje mnie tez czy ten model jest HD ready. prosze o opinie i dorade. czy za te pieniadze mozna kupic cos innego lepszego? (4000 zł).
 

KOCUDRAK

New member
Widziałem w MM lx1-matryca ta sama
dobre wyposażenie w złącza
obraz z kabla marketowego nic specjalnego jak zawsze
dvd chodziło nieżle ale nie rewelacyjnie -podłaczone przez zwyke euro za parę złotych
czas reakcji dobry- nie widać smużenia

Najgorsze jest jednak to,że podczas oglądania obrazu pod kątem i to niezbyt wielkim czarne staje siię niebieskie i w ogóle cały obraz nabiera niebieskiej poświaty , tak,że reklamowane 178 stopni kąta patrzenia to nieporozumienie -- i to jet właściwie wada,którą zauważyłem przez 10 minut szybkiego testu z nieuprzejmym panem
"jak świeci na niebiesko z boku to trzeba patrzeć z przodu" - powiedział

Pozdrawiam
 

murdock

Banned
Może gdyby był połączony przez component to wszystko byłoby ok z kolorami. Mam zamiar kupic ten tv. Lub Samsunga R51B. Ciągle się waham. Lx w komplecie ma kabel DVI, duży plus za to.
 

SSDDKK

New member
cze
moze juz kupiles ktorys z tych modeli i chcesz sie podzielic wrazeniam, bo tez sie zastanawiam miedzy tymi dwoma TV??
pozdro
 

KOCUDRAK

New member
mam 26lx1
telewizor ma same zalety naprawdę -potrafię być krytyczny
zero smużenia,szreka możliwość regulacji ustawień,wyposarzenie w złącza,bardzo dobrze działa z komputerem

a wady są dwie

1.niebieska poświata przy oglądaniu pod kątem i to niezbyt wielkim-na wprost jest dobrze (wkurzające choć żona mówi,że nie zauważa a ja owszem i to wyrażnie niebieska)

2.głupkowato rozwiązane wyświetlanie formatu 4:3 paski po bokach zamiast czarne są szare (ktoto wymyślił ????)

jednak za cenę za jaką go kupiłem jako uszkodzony(6 pikseli świeci ale nie wyświetla koloru) nie żałuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
uwzglęniając cenę do jakości - to dobry wybór.
Telewizor jest wyjątkowo dobrze wyposażony.
Smiało - do wykorzystania nawet przy komp. - extra.
pozdrawiam
 

rzw

New member
Ponieważ temat rozwija się w kierunku porównania LG 26LX1R/X2R z Samsungiem LE26R51B (przynajmniej tak mi się wydaje) to postanowiłem dołożyć troszkę ze swojej strony. Sam tez się zastanawiam nad zakupem i wstepna selekcja doprowadziła właśnie do tych modeli. Bez oglądania skłaniałem się ku LG... Ale wczoraj byłem w MM i postanowiłem przyjrzeć się. Akurat stały obok siebie i był puszczony na nie ten sam sygnał (równie słaby, więc chyba można było dokonać jakiegoś porównania)... Czerń była czarna i na jednym i na drugim, jednak to o czym już ktoś na tym forum wspominał - pod kątem ok. 10 - 15° na LG czarny staję się granatowy, w przypadku Samsunga zauważyłem to przy ok. 40°. Niestety (a może stety) dość szybko film sie skończył i zaczęły się napisy końcowe... I tu zauważyłem dość znaczną różnicę. Napisy nie "leciały" z dołu do góry (czy może odwrotnie?), ale przeskakiwały plansze (czarne tło, białe litery). I tak w momencie przeskakiwania na Samsungu nie zauważyłem nic złego natomiast LG robił to jakby dwuetapowo - najpierw napis z nowej planszy był szary o po chwili dopiero stawał się biały... Trudno określić jaki był ten czas przejścia między szarymi a białymi literami, ale było to zauważalne.
I tu nasuwa się moje pierwsze pytanie, ale zanumeruje je:
0. Czy to świadczy o czasie reakcji matrycy?
Bawiłem sie ustawieniami, ale nie znalezłem nic w menu, czym mógłbym to zniwelować.... Jeżeli to czas reakcji to Samsung ma o niebo lepszą matrycę... Podobnie DNie (dobrze zapamiętałem?) działa lepiej niż XD Engine...
W tym momencie skłaniałem się raczej ku Samsungowi, ale zacząłem przyglądać się złączom i tu... ale nie uprzedzajmy faktów...
Teraz napiszę do czego chciałbym używać telewizorka, bo chyba to ważne...
1. Cyfra+ z Pioneera 1430 - sygnał co prawda lepszy niż Cyfrowy Polsat, ale fajerwerków się nie spodziewam - czyli przez złącze AV i jeden i drugi powinien sobie radzić;
2. DVD - to przez Component, więc tez LG i Samsung sobie poradzi;
3. PC - i tu sie zaczynaja schody... Karta grafiki ma wyjścia D-Sub i DVI. LG ma wejście DVI, ale Samsung tylko D-Sub. W instrukcji Samsunga stoi, że HDMI nie obsługuje trybu PC... Jak wypada porównanie LG prze DVI i Samsunga przez VGA? Dodatkowo chciałbym pozbyc sie CRT Samsunga, bo za duzo miejsca zajmuje i aby był to jedyny monitor komputera. Użycie:
3.1. Oczywiście jakieś DivX'y...
3.2. Niestety czasami muszę wziąć pracę do domu, czyli programy CAD, ktos to testował?
3.3. I tu chyba największy problem. W komputereze siedzi karta DVB Skystar2. Taka karta przy odpowiednim sofcie radzi sobie z HDTV i wydaje mi się, że na niej będą moje pierwsze zabawy z HDTV. I tu pytanie, bo o ile LG po DVI powinien pieknie to przenięść, to jak poradzi sobie Samsung ze swoim D-Sub?

Sorry, że przydługo...

rzw
 

murdock

Banned
matrix , lords of the rings, terminator w HDTV???

KOCUDRAK napisał:
mam 26lx1
telewizor ma same zalety naprawdę -potrafię być krytyczny
zero smużenia,szreka możliwość regulacji ustawień,wyposarzenie w złącza,bardzo dobrze działa z komputerem

a wady są dwie

1.niebieska poświata przy oglądaniu pod kątem i to niezbyt wielkim-na wprost jest dobrze (wkurzające choć żona mówi,że nie zauważa a ja owszem i to wyrażnie niebieska)

2.głupkowato rozwiązane wyświetlanie formatu 4:3 paski po bokach zamiast czarne są szare (ktoto wymyślił ????)

jednak za cenę za jaką go kupiłem jako uszkodzony(6 pikseli świeci ale nie wyświetla koloru) nie żałuję

A czy w wyposażeniu jest podstawka do położenia na biurku?
 

master64

New member
KOCUDRAK napisał:
mam 26lx1
telewizor ma same zalety naprawdę -potrafię być krytyczny
zero smużenia,szreka możliwość regulacji ustawień,wyposarzenie w złącza,bardzo dobrze działa z komputerem

a wady są dwie

1.niebieska poświata przy oglądaniu pod kątem i to niezbyt wielkim-na wprost jest dobrze (wkurzające choć żona mówi,że nie zauważa a ja owszem i to wyrażnie niebieska)

2.głupkowato rozwiązane wyświetlanie formatu 4:3 paski po bokach zamiast czarne są szare (ktoto wymyślił ????)

jednak za cenę za jaką go kupiłem jako uszkodzony(6 pikseli świeci ale nie wyświetla koloru) nie żałuję

Jak wygląda obraz przy podłączeniu kablem DVI (telewizor LG) - D-Sub (komputer)?

Pozdrawiam
 

master64

New member
Właśnie kupiłem LG 26LX2R i go testuję. Coraz bardziej jestem przekonany co do właściwego wyboru. Obraz z kablówki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Filmy DVD 16:9 przez component - rewelacja. Dźwiek super.
Menu bardzo czytelne i przyjazne. Matryca bardzo szybka i przy dynamicznych scenach nie widać żadnego smużenia. Obraz można sobie ustawić wedle gustu, kolory są żywe i naturalne, czarne jest czarne, biel czysta. Żeby na upartego zobaczyć lekko fioletowy odcień trzeba patrzeć pod znacznym kątem, ale przecież kto miałby ochotę oglądać super obraz z boku telewizora.
Co do ustawień obrazu to na uwagę zasługuje duża liczba opcji (dla koneserów), podobnie z dźwiękiem.
Design obudowy jest bardzo przyjemny dla oka (ale to już rzecz gustu).
 

bionix

New member
Witam. A ja kupilem 32LX1R. Zadowolenie prawie 100%. Testuje ciagle - szczegolnie z xboxem 360 w rozdzielczosci 720P i 1080i obraz zyleta. Jestem zaskoczony jakoscia obrazu telewizji naziemnej - nie mam zadnych zastrzezen. I tu zazdroszcze czechom - jakosc ich telewizji jest masakrujaca, ostrosc obrazu i nasycenie kolorow jest rewelacyjna. Zaden polski kanal tak nie wyglada. Pecet - obraz rewelacyjny testowalem z laptopem. d-sub w lapku do dvi w TV za pomoca kabla dostarczonego razem z LG. W zalaczniku zdjecie. Z pecetem tylko chwile sie bawilem i obraz ktory uzyskalem byl prawie idealny 99,9%. Musze obalic opowiesci dziwnej tresci o jakims fioletowym obrazie gdy patrzy sie na ekran pod katem - naprawde, nawet przy patrzeniu na obraz z boku nic takiego nie zauwazylem. Matryca jest bardzo jasna az w oczy szczypie biel na ekranie, zadnego smuzenia nie zauwazylem kolory bardzo zywe, bogate menu pozwala na ustawienie najlepszego obrazu dla ogladajacego. W TV zamontowany jest czujnik (inteligent eye) ktory dobiera kontrast, jasnosc, kolory do warunkow panujacych w pomieszczeniu - ilosc swiatla itd...
Filmy dvd puszczane z x360 po componencie dobrze sie prezentuja - oczywiscie nie jest to obraz najwyzszych lotow ale jakosc jest zadowalajaca. W porownaniu z trailerem Mission Imposible 3 w 720p zassanego z xbox live filmy dvd wymiekaja... Przy ogladaniu tego trailera kopara mi opada - jak tak beda filmy wygladaly w przyszlosci (blue ray, HDDVD) to bedzie prawdziwa masakra. Jedyne co mnie zawiodlo to DIVX'y. To co na CRT wygladalo naprawde na super jaksoc (film dwuplytowy z ac3 itd) na LCD wyglada gorzej niz kupa. Divixy ogladam z xboxa 1 kabel RGB. Ostatnio testuje obraz z xboxa 1 na roznych kablach - composite, RGB, component, vga (proba nie udana do konca). I chyba na comoponencie wyglada to najlepiej - z tego co wyczytalem na innym forum zla jakosc divx spowodowana jest wysoka rozdzielczoscia matrycy gdzie TV musi divixa w niskiej rozdzielczosci przeskalowac do swojej i wtedy wyskakuje pikseloza itd. Ponoc zakup TV plazma z matryca 860x480 (?) rozwiazuje problem divixow i obraz jest wtedy naprawde dobry... Ale jakby nie bylo trzeba isc na przod i wejsc w ere HIGH DEFINITION....
Co do szarych pasow przy formacie 4/3 odrazu sie ich pozbylem poprzez menu serwisowe (dostep do menu serwisowego opisywane wiele razy na forum - manu na pilocie i menu w tv trzeba przycisnac razem tak zeby okno menu nie wyskoczylo na ektranie po czym puscic po okolo 6 sekundach w odpowiednim momencie, jak zrobimy to za pozno wyskoczy prosba o haslo). I to chyba wszystko. Jak cos przyjdzie mi do glowy to jeszcze napisze.

Niestety forum ma bardzo ograniczone zalaczniki wiec fotka bardzo mala. Pozdrawiam.
 

Attachments

  • DSCN5340.jpg
    DSCN5340.jpg
    29,9 KB · Wyś: 301

master64

New member
Witam

U mnie dobrze nagrane divx-y wyglądają bardzo ładnie, najlepiej gdy ustawię format obrazu w TV na original, 16:9 lub 14:9.

Pytanie do bionix:
Czy próbował Pan podłączyć Xboxa360 z LG kablem VGA(D-sub) - DVI(TV) załączonym do telewizora (przy zastosowaniu odpowiedniej przejściówki do kabla VGA Xbox360)?
Jak wtedy wygląda obraz?

Pozdrawiam
 

bionix

New member
Jeszcze nie kupilem kabla vga do x360 - dopiero czaje sie na allegro. Tym czasem robie przelotke comopnent/vga bo zalezy mi na przerzuceniu x360 na inne zlacze.
 

pepe

New member
pytanko do bionix :)

Witam,
tez sklaniam sie ku 32lx1r i mam pytanie w zwiazku z tym - czy przy wyborze brales pod uwage 32lx2r ? czy prownywales obydwa modele ? mnie osobiscie lx1r bardziej podoba sie wizualnie a roznica to podobno tylko pobor mocy no i ta nozka obrotowa (na ktorej mi nie zalezy) i jeszcze jedno dlaczego przy podpieciu do pc opisales ze obraz jest ok na 99,9 %:confused:
 

addi

New member
Witam, grupowiczów. Miałem okazję znaleźć sklep, w którym dostępne były modele lg 26lx2r, lg 32lx1r, lg 32lx2r oraz samsungi le26m51b i le32m51b, dodatkowo był tam również bardzo miły i uczynny sprzedawca, które ze spokojem znosił moje fanaberie dotyczące zmiany sygnałów i ustawień wszystkich tych telewizów. W rezultacie udało mi się porównać ich działanie przy sygnale z kablówki (dość kiepskim), dvd przez komponenta oraz z komputera (w przypadku lg przez DVI a samsungów przez DSUB). Oto wnioski (subiektyne ale może komuś pomogą podjąć decyzję):
- wszystkie w/w telewizory miały naprawdę dobry obraz z kablówki (obok stały panasoniki i philipsy i na nich obraz był conajwyżej średni);
- film dvd - również obraz bardzo dobrej jakości na wszystkich w/w modelach ale to chyba standard;
- patrząc na panele z przodu jakość lg i samsugów porównywalna, samsungi mają jednak lepszą czerń ale juz kolory i ostrość obrazu, wegług mnie na plus dla lg. Jeżeli chodzi o kąty patrzenia to już sprawa wygląda inaczej. W tym przypadku in puls dla samsungów ale z jednym wyjątkiem o czym dalej;
- jak już pisałem sprzedawca był na tyle miły, że udało mi się go przekonać do podłączenia pc'ta do testowanych telewizorów (karta to jakaś niskobudżetowa ATI ale z wyjściem DVI). W tym przypadku duży plus dla LG! Obraz jest naprawę ostry i "soczysty", żadnych artefaktów i zakłóceń. Samsungi z ich DSUB wypadają blado - obraz nie jest tak znasycony i ostry , pojawiły się też nieznaczne zakłócenia.
- naczytałem się na tym forum o pewnej "przypadłości" LG objawiającej się "przechodzeniem" czerni w niebieski wraz ze zmianą kąta patrzenia. Występuje ona przy kątach powyżej 20 - 30 st (10 st - jak niektórzy pisali to IMHO przesada). Co więcej problem ten występował tylko w 2 z testowanych LG (mianowicie 26lx2r i 32lx1r!) - LG 32lx2r był tej wady pozbawiony! (wiem, że krąży opinia o tym, że jedyną różnicą miedzy 32lx1r i 32lx2r jest tylko design ale najwyraźniej zmiany są również w samym panelu). Obraz w lg 32lx2r nie traci czarnego i jego jakość przy dużych kątach jest porównywalna z samsungiem le32m51b (subiektywnie bardziej odpowiada mi LG).

Krótkie posumowanie:
Jeżeli chodzi o panele 26" tych dwóch producentów to skłaniam się ku samsungowi le26m51b. Natomiast 32" to już lg 32lx2r.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
taki sam test mozna przeprowadzić w swoim domu i to ze swoich sygnałów.Moja opinia o LG LX 2 - jest podobna .
W porównaniu z Samsungiem zostawia wieksze wrażenie.
pozdrawiam
 

ludi

New member
witam
szykuje sie do kupna lcd 26'' i waham sie pomiędzy Samsungiem a LG. W sklepie stały obok siebie sam r41b i lg lz55 i leciał na nich jakiś serial na "jedynce" oglóne wrażenie bylo podobne w lg kolory byly intensywniejsze
ale jak serial sie skończył i pojawily sie białe napisy końcowe na czarnym tle to doznalem szoku bo na r41b obraz był klarown i czytelny a na lg napisów nie dalo sie odczytać, byly zamazane. i mam pytanie do użytkowników serii lx1r/2r czy zauważyliście coś podobnego na swoich LCD-kach
 

rzw

New member
ludi napisał:
witam
...ale jak serial sie skończył i pojawily sie białe napisy końcowe na czarnym tle to doznalem szoku bo na r41b obraz był klarown i czytelny a na lg napisów nie dalo sie odczytać, byly zamazane. i mam pytanie do użytkowników serii lx1r/2r czy zauważyliście coś podobnego na swoich LCD-kach

Witam,
tez juz o tym pisalem tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=3855
niestety nikt nie podjal watku, a szkoda...

Pozdrawiam,
rzw
 
Do góry