Lg Rh299h

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ale w HD to raczej na tej nagrywarce nic nie nagrasz....
Mam RH278 i nie narzekam, chociaż z pewnością obecnie można kupić coś lepszego. Wszystko zależy od możliwości finansowych...
 

jacekkukuryka

New member
Tak HD nie nagram , ale chodził mi o źródło sygnału ,nie nagrywam z kablówki" jakość sygnału".Pada mi magnetowid,a na coś trzeba archiwizować.A więcej jak 1000-1100 nie chcę wydać.
 

jdud2

New member
:hmm: No więc tak: mam ten sprzęt ze sklepu dla idiotów za 950 zeta, sprawny już dziewiąty miesiąc. Obudowa badziewna (ok., kwestia gustu), dotykowe sensory to niepraktyczny, ale efektowny bajer. Jakość obrazu z tunera w pełni zadowalająca. Nagrywam wyłącznie w SP, co odpowiada jakością kablówce. Ponoć jest jeszcze lepsze nagrywanie w XP, ale nie używam. Szalenie przydatne jest łączenie osobnych filmów w jedną pozycję (i to nie za pomocą playlisty tylkofizycznie łączy). Świetne menu, bardzo intuicyjne i pomocne. Podgląd pliku jeszcze w minaturze na liście w menu- wyborne! Dobry menadżer wycinania reklam i innych zbędnych fragmentów- ale jest feler, w miejscu ucięcia jest jakby sekundowe zatrzymanie obrazu. Jako odtwarzacz jest jednak kiepski. Nie wypowiem się, co do nagrywania na dvd, bo tego nie praktykuję.
Pilot wielki jak rękojeść katany ze źle rozmieszczonymi przyciskami. Sprzęt namyśla się bardzo długo od momentu wydania komendy do jej wykonania (czy ja go czasem nie pomyliłem z bluray ?). Obraz z dvd bardzo ładny po drogim komponencie, ale tu nie mam za bardzo do czego porównywać. Trochę razi w oczy obraz przesuwany horyzontalnie- tak jakoś „niechlulnie”.Trochę gorzej formatuje do formatu 16:9 niż pioneer, którego też mam. Dźwiękowo do kina 5.1 ma teoretycznie przetworniki audio o wysokiej jakości, przynajmniej takie co mój pioneer- ale w odsłuchu to absolutnie nie ta liga, dźwięk pozbawiony głębi. Co do czytania formatów komputerowych to czyta xvid i divx, do rozdzielczości 720 x 576 (czy coś koło tego), często takiego pliku nie mogę przewinąć, wkurza też linijkowa przerwa w *.txt, która sprawia, że LG nie chce już dalej czytać napisów.
Wytrzymały sprzęt. Mimo, że w instrukcji pisze, że kategorycznie nie wolno ruszać nagrywarki co najmniej do ok. minuty, dwóch minut jeszcze po wyłączeniu, to ja włączony podnoszę, przesuwam, nachylam (serio- to nie żart).
Parodią i horrorem zarazem jest poziom hałasu. Mogę to dowcipnie porównać do startującego dywizjonu 303, ale wiertarki udarowej. Jest tak głośno (szum), że po 19.00 użytkowanie sprzętu jest kategorycznie niewskazane, bo zwyczajnie w świecie irytuje. Co więcej, obudowa jest źle spasowana, bo wpada w częste wibracje (ale to może od tego, że stoi mi na szczycie mebli, a poniżej mam szklanki i inne ustrojstwa) – to już wiesz, czemu w trakcie działania sprzętu, tak go przesuwam itd. Nawet postanowiłem zabić tego małego krasnoludka, który kręcił wiatraczkiem, więc rozkręciłem obudowę, a tu pic czyli nic. Wiatraczka nie ma. Zatem szumi tak głośno jedynie dysk twardy.
Ostateczna konkluzja. Może i jest to udany sprzęt, ale z powodu tego hałasu gdybym miał okazję, to bym się go pozbył.:(
 
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
No jasne, że jest alternatywa. Na tym forum każdy poleci ci Pioneera lub Panasonica, musisz sobie tylko zadać pytanie, gdzie kupisz w atrakcyjnej cenie taki sprzęt z tak wielkim dyskiem twardym. W takim przypadku LG ze swoim RH-299 naprawdę rządzi. Zważ jednak na jego mankamenty, bo coś za coś...
He, Marciniozo mnie ubiegł...
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
jdud2 jak już tak rozmawiamy to powiedz mi czy możesz przesunąć napisy w LG przy oglądaniu divix? Bo to mnie wkurza i przy zrobieniu zoomu je ucina...

A ta przy okazji to muszę pochwalić serwis LG. Moja nagrywarka uległa awarii, ale serwis spisał się na piątkę, super kontakt a naprawa trwała jeden dzień!!!!
Kurier zabrał nagrywarkę w środę o 13.00 a w piątek o 13.00 była już u mnie z powrotem...Oczywiście transport na koszt firmy!!
 

jdud2

New member
marciniozo napisał:
jdud2 jak już tak rozmawiamy to powiedz mi czy możesz przesunąć napisy w LG przy oglądaniu divix? Bo to mnie wkurza i przy zrobieniu zoomu je ucina...

Niestety na to radą jest chyba tylko ingerencja w soft. Ja nie kojarzę, co mogłoby tu innego pomóc.
 
Do góry