LG model 34UM95 - 21: 9 o rozdzielczości QHD UltraWide

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG model 34UM95 - 21: 9 o rozdzielczości QHD UltraWide.
LG 34UM95 oferuje panel w technologii IPS w proporcji 21:9 [UltraWide] i z rozdzielczością QuadHD (3440 x 1440).

Wykonuje kalibrację w czasie rzeczywistym bez konieczności korzystania z urządzeń.
Kolorowy ekran 10-bitowy dostarcza 99% przestrzeni kolorów sRGB.
34UM95 Monitor LG posiada porty HDMI, USB i wspiera Thunderbolt2 dla 4K.
648325_4_f.jpg

Pozwala w tym samym czasie przesyłać dane do innych urządzeń za pomocą jednego portu.
Może być podłączony do sześciu urządzeń i może łańcuchowo stworzyć zaskakująco skuteczną sieć.
Wyświetlacz 34UM95 współpracuje również z serią Mac Pro.

Posiada funkcję "DualLink-up" dla jednoczesnego wyświetlania treści z dwóch urządzeń na ekran. "Tryb Reader" z kolei chroni oczy użytkownika podczas czytania przed migotaniem ekranu.
LG-34UM95-front.jpg

fullhd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig już widzę jak Ci się oczy cieszą :) pewnie kiedyś taki monitorek stanie na biureczku :)
Ale faktyczmnie kiedyś to może i ja zachoruję na monitor 21;9
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie kumam tych "newsów",bo z tego co pamiętam Armanig ma ten monitor już od jakiegoś roku....;)
 

Kung Fury

New member
Wszystko fajnie, tylko zamiast matrycy IPS, poproszę OLED :) W końcu kto jak kto ale LG nie powinno mieć z tym problemu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
I ta rozdziałka dość słaba jak na ten rozmiar. 5k to minimum. Przy tak szerokim widziałbym też zakrzywienie. o oledzie oczywiście też marzę...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I ta rozdziałka dość słaba jak na ten rozmiar. 5k to minimum. Przy tak szerokim widziałbym też zakrzywienie. o oledzie oczywiście też marzę...

Brodacz, powiem Ci, że w tym momencie tracę wiarę w fora i opinie głoszone przez "typowych" użytkowników.
Czyli tych, co do których powinniśmy mieć największe zaufanie.
Właśnie dlatego nie wierzę w większości opiniom na forach, zazwyczaj są to fantaści.
Ludzie którzy nie mają zapału, czasu czy chęci, na coś więcej, jak pisanie farmazonów na forach.

Siedzą całymi dniami przed ekranem i mędrkują, ale żeby ruszyć zad, pojechać do salonu, poświęcić te kilka godzin, czy to co czynię od lat z większością sprzętów - kupić, wypożyczyć i naocznie się przekonać, to już mało komu się chcę.
Najgorsze, jednak jest to, że ludzie to czytają i po takim "lużnym" wpisie mogą sobie odpuścić zakup, a to byłaby ogromna strata dla każdego zainteresowanego.
Jest cała masa testów w sieci, są wątki które mają po kilkaset stron, jest masa filmów czy porównań, tyle, że nie każdy zna angielski i jedyną bazą informacji są nasze fora i serwisy, a to jest bardzo mało i jak widać, w większości są to "fantazje", lub opinie nerdów które żyją benchmarkami.

Mam ten monitor, kupiłem go zaraz jak pojawił się na rynku (zdjęcia w profilu), wcześniej miałem mniejszy 21:9, z niższą rozdzielczością (również zdjęcia w profilu) i gwarantuje Ci, że pleciesz bzdury.
Pierwszy kupiłem zaraz po wpisie, zaraz jak pojawił się na rynku (mniejszy model, z niższa rozdziałką).
Chciałem się przekonać w PRAKTYCE, co jest wart w codziennym użytkowaniu format 21:9 w porównaniu do tych, które użytkujemy wszyscy od lat. Nie mędrkowałem, pojechałem do sklepu i kupiłem. Wrażenia są na forum.
Następnie (po roku) pojawił się ww. model, tutaj już nie było żadnych wątpliwości, a zakup był tylko formalnością.

Dlaczego o tym piszę? Bo szczerze życzyłbym sobie, żeby każdy gracz/użytkownik PC mógł sobie chociażby w ramach testu postawić taki ekran na biurku i sam się przekonać o czym mowa.
Na mnie już mało co robi wrażenie i gdybym miał wskazać produkt nr. 1 (w moim rankingu), to byłby to właśnie ten monitor, lub każdy inny o podobnych parametrach. Nie TV 80", nie kino 11.1 z atmosem na czele, nie projektor, czy tablety i telefony, a właśnie ten monitor. Ten wynalazek, to absolutny nr.1. Robi o wiele większe wrażenie od monitora 4K, którego tez miałem na biurku.
Utwierdzam się w tym każdego dnia, za każdym razem jak odpalam grę, korzystam z internetu, czy pracuje na dokumentach, więc bardzo proszę, z korzyścią dla wszystkich nie pisać farmazonów: "ta rozdziałka dość słaba. 5k to miniumum", bo zwyczajnie ręce opadają.

Co do zakrzywionego ekranu w tej konkretnej przekątnej, to nie zamierzam komentować.
Widziałem i wymieniłbym pierwszy, ale jak wspomniałem wielokrotnie, zakrzywiony ekran w monitorze to PORAŻKA.
Zalety to zaledwie kropelka w morzu wad. Oled? Oczywiście, marzenie. 5k? hmm, najpierw postaw 4K (16:9) obok tego LG QHD (21:9) to pogadamy o 5k, bo to temat na osobną dyskusję.

[youtube]KnrxNfxRK_4[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Pancuras

New member
Czemu zakrzywiony ekran w monitorze to porażka? Mnie się wydawało, że właśnie w monitorach lepiej się to sprawdzi niż w telewizorach, gdzie jest to krytykowane kiedy siedzimy pod kątem, a w przypadku monitora mamy go przecież na wprost i chociażby kąty widzenia powinno to poprawiać. Jak jest w praktyce?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Też jestem ciekawy.Jeżeli (przykładowo) na monitorze widzimy z bliska więcej detali niż na telewizorze...,to te zagięcie powinno na nim dawać więcej (nie chodzi mi w tym wypadku o pracę na monitorze)...:wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czemu zakrzywiony ekran w monitorze to porażka? Mnie się wydawało, że właśnie w monitorach lepiej się to sprawdzi niż w telewizorach, gdzie jest to krytykowane kiedy siedzimy pod kątem, a w przypadku monitora mamy go przecież na wprost i chociażby kąty widzenia powinno to poprawiać. Jak jest w praktyce?

Też mi się tak wydawało, jednak dla mnie nie do zaakceptowania jest fakt krzywych linii, które z natury powinny być proste. Trudno też przyjąć taką pozycję przed ekranem, żeby faktycznie te (wszystkie) linie były zawsze proste. Jak będzie prosta na dole, to już będzie się zakrzywiać na górze i vice versa.
Korzyści (wątpliwe), z opatulenia tym ekranem, czyli tak jak to opisują marketingowcy (z czym nie do końca się zgadzam), są o wiele mniejsze, a wady (które mnie osobiście drażnią) są zdecydowanie bardziej irytujące. Jak komuś nie przeszkadzają lekkie łuki (linii prostych) a te mamy w zasadzie wszędzie korzystając z pc, to nie ma się czym przejmować.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
armanig całkowicie rozumiem twoje potrzeby i oczekiwania a co za tym idzie zadowolenie z tego monitora, jednak ja mam zupełnie inne wymagania i dlatego go nie akceptuję. Siedząc obecnie przed FHD 22" mam go na tyle blisko, że widzę poszczególne piksele. W związku z faktem, że zajmuję się głównie fotografią nie akceptuję poszarpanych owali i schodków na krzywiznach. Przy zamianie go na ten 34" piksele byłyby jeszcze większe... Nie wiem jak wyglądają w nim kolory i kontrast po wnikliwym ustawieniu czy kalibracji ale to co widziałem w Saturnie musiało być nastawami dalece fabrycznymi.
Zatem dla mnie ideałem byłby monitor 22" (bo przy większym skręciłbym sobie kark rozglądając się na boki) w rozdzielczości wyraźnie wyższej niż FHD i czernią z OLEDa a odwzorowaniem kolorów z Tv philipsa serii 98xx.
 
Do góry