LG LS570S -nowość?

jacekoz52

New member
Diseq

Czy ktoś odpowie mi jakiego przełącznika diseq używa z tym tv /jakiej firmy , typ/ , ten którego używałem do swojej satki nie jest sterowany z tv .
Jeżeli chodzi o pilota , to masz rację mysz to nie to samo . Pilota kupiłem na znanym portalu aukcyjnym .
Byłem natomiast w salonie telewizyjnym - sprzedawca nawet nie miał pojęcia , że coś takiego jak odbiornik do pilota istnieje .

Pozdrawiam
 

Nomar

New member
Witam
Czy ktoś podłączał do tego telewizora kamerę internetową? Próbowałem uruchomić Skype i zgłasza komunikat, że nie może odnaleźć kamery AN VC400. Czy ten telewizor działa tylko z tą kamerą? Niestety jest ona raczej droga, około 425 zł. Do innych telewizorów LG mozna podłączyć kamerę AN VC300, która kosztuje 199 zł. W opisie tej AN VC300 nie ma wymienionego tego telewizora. A może jakaś inna, tańsza zadziała?
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Mam zagwostke, ten tv w 42" za 2000 czy 40" philips 5007k za 2200. LG niby 2" większy i tańszy co mnie mocno do niego przekonuje, ale ten philips tez jest ciekawy. Moze mi cos poradzicie.
 

marek25aa2

New member
Witam !

Zakupiłem dwa dni temu taki telewizorek jak w temacie i mam problem z oglądaniem premium (IPLA i wszystkie z działu premium ), jak klikne w cos z premium wyswietla sie tylko plansza z helikopterem pisze ładowanie i koniec tak moze sie ładować w nieskończoność.W przeglądarce strony smigają i rzeczy poza premium też chodzą bez problemu. nie wiem co moze byc grane :(
 

mike87

New member
Hej. Chciałbym zakupić ten telewizor, przecytałem w jednej recenzji tu cytuje:"USB polega na tym, że podłączamy dysk (zalecane min 40 GB) do jednego z 3ech wejść USB. Telewizor formatuje dysk, czyli przygotowuje go współpracy. Z tego powodu dysk taki staje się dyskiem dedykowanym tylko do tego celu. Uwaga: filmy nagrane, można odtwarzać potem wyłącznie na tym telewizorze. Nie przeniesiemy ich do komputera. A nagrywanie świetnie rozwiązane – chodzimy po programie telewizyjnym i wskazujemy co chcemy mieć nagrane. Telewizor sam będzie wiedział kiedy zacząć nagrywać i kiedy skończyć". Czy prawdą jest to ostatnie zdanie w przypadku tego telewizora że: włączam program telewizyjny, ustawiam sobie jaki program chce żeby mi nagrało, a póżniej moge go odtworzyć z pendriva czy też z dysku>?>> i czy telewizor w momencie nagrywania może być wyłączony?? Proszę o odpowiedź. :)
 

leszekol

New member
włączam program telewizyjny, ustawiam sobie jaki program chce żeby mi nagrało, a póżniej moge go odtworzyć z pendriva czy też z dysku>?
Cały czas piszesz o dysku, a tu nagle łup: pendrive :) Tak, tak to właśnie działa, ale tylko z dyskiem powyżej 40GB, pendrive nie może być. Odtworzysz tylko w telewizorze, komputer nie widzi takiego dysku.
czy telewizor w momencie nagrywania może być wyłączony??
Tak. Włączy się ale bez obrazu, nagra co ma nagrać i wyłączy się.
Pamiętaj, że nie nagrasz sygnału dostarczonego do telewizora przez złącza HDMI, AV itp. Tylko z tunerów.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

paweltbg

New member
tworzył może ktoś listę ulubionych w tym tv? trochę trzeba się namęczyć :
1.jeśli zmieniamy nr programu w np w ulubionych A to zmienia się także kolejność w ulubionych B
2. trzeba pozmieniać nr programów np 1,2,3,4 itp żeby przełączać pilotem (przyciskiem do programów) kanały gdyż pilot przełącza za koleją, np jeśli ma ktoś w ulubionych pozycje 1,2,5 to pilot nie przeskoczy z 2 na 5 tylko najpierw 3,4
trochę to denerwujące, może można to zmienić?
 

Kaloteck

New member
zgadz sie, ja tez w ten sposob tworzylem liste programow i owszem jest to wkurzajace, ale chyba nie ma innej metody

a tak w ogole to nietrafiony pomysl z tymi zlaczami po boku obudowy jesli tv wisi na scianie to dostep jest kiepski, no w sumie jak stoi to tez tak dziwnie trzeba grzebac z boku, nie mogli z przodu pod jakas klapka umiescic tych wszystkich usb itd.

szukam i szukam i nie moge znalezc zwyklego wyjscia na sluchawki , a moze teraz juz sie takich nie stosuje ?

wybaczcie glupie pytanie , przesiadlem sie niedawno z crt sony i tam owszem byla fajna otwierana szufladka ze zlaczami i bylo tez wyjscie na sluchawki , no i stad moje zdziwienie
 

leszekol

New member
a tak w ogole to nietrafiony pomysl z tymi zlaczami po boku obudowy jesli tv wisi na scianie to dostep jest kiepski
Taaaa... Z tyłu powinni je dać, żeby telewizor odstawał od ściany ;)
nie mogli z przodu pod jakas klapka umiescic tych wszystkich usb itd.
Po to robią coraz cieńsze telewizory, żeby komponowały się za ścianą i udawały okno i miałyby z nich wystawać jakieś kable? No dajże spokój. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie tych kabli trochę jest - 9 sztuk:
HDMI do dekodera UPC
HDMI do PC
HDMI do BR
USB do dysku DVR
USB do dongla magic pilota
USB do HUBa
SCART do DVD
antena od DVB
rj45 do LANu
I wszystko to miałoby wystawać do przodu przed telewizor? :)
 

Kaloteck

New member
Nie, no wiadomo, ze wiekszosc kabli z tylu zeby nie psuc wygladu itd. ale zlacze sluchawkowe (ktorego niestety nie ma) i powiedzmy 1 szt. USB powinna byc gdzies z przodu, zeby bylo latwo dostepne. A tak to musialem kupic przedluzacz USB 0.5 m zeby za kazdym razem jak chce cos obejrzec z pendrive'a nie trzeba bylo przytulac sie do sciany i grzebac.
 

thug10

New member
Nie, no wiadomo, ze wiekszosc kabli z tylu zeby nie psuc wygladu itd. ale zlacze sluchawkowe (ktorego niestety nie ma) i powiedzmy 1 szt. USB powinna byc gdzies z przodu, zeby bylo latwo dostepne. A tak to musialem kupic przedluzacz USB 0.5 m zeby za kazdym razem jak chce cos obejrzec z pendrive'a nie trzeba bylo przytulac sie do sciany i grzebac.

hm....... jest złącze słuchawkowe z tyłu. Mam do niego podłączone głośniki 2+1
 

thug10

New member
pierwsze złącze z prawej strony - jack

swoja droga próbował ktoś robić stream pulpitu po lanie ?? mi się nie udało ani udostępnienie jako http ani jako udp :/


pliki chodzą idealnie ale samego pulpitu nie mogę wysłac
 

Attachments

  • DSC07027.JPG
    DSC07027.JPG
    402,4 KB · Wyś: 1739

patrolpl

New member
Jestem w posiadaniu tego tv 42". To co mi sie dotychczas nie podoba, to to że z dysku sieciowego (zyxel nsa310) poprzez dlna nie mogę oglądać filmów - odtwarza 1080p x264 dts i dzwiek puszcza dalej do amplitunera, ale co chwila pojawiają się artefakty i niemożna wybrać scieżki dźwiekowej oraz napisów. Z zewnętrznej pamieci (w moim przypadku pendrive 16gb usb 2.0) bez problemu odtwarza 1080p dts z napisami .srt z możliwością wyboru scieżek. (napisów txt nie sprawdzałem ale raczej by nie działały) Jesli napisy sa w kontenerze i "obok" pliku w formacie srt do wyboru sa wszystkie opcje.

W dniu pisania posta, w aktualizacjach wciąż nie ma tvn player oraz tvp vod. jest ipla, hbo go... Jest skype, ale nie mam zestawu 'skajpajowego'.

HubTv jeszcze nie sprawdzone

Irytuje mnie też fakt, że do każdego źródła musiałem ustawiać opcje obrazu:
np. Dla HDMI mam 2 opcje ekspert gdzie recznie wybieram poszczegolne ustawienia. Natomiast dla youtuba, media playera nie mam do wyboru wczesniejszych ustawień. Mam tylko dostep do zmiany ustawień wbudowanych opcji (np moge modyfikowac opcje ustawienia
"Standardowe", "Żywe" itp. ...)

co do jakości obrazu nie mogę się wypowiadać ze względu na niski poziom
doświadczenia. w porownaniu do starego samsunga 37'' a552 na pewno jest lepsza czerń i kontrast. Niestety muszę przyznać ze z dekodera UPC gorzej się ogląda kanaly SD ale to skaluje dekoder (cisco). Natomiast kanaly hd nadające jakiś nowy serial/film - bajka. Są to jednak odczucia indywidualne...

Myszka bezprzewodowa "microszitu" działa bez problemów. Próbowałem podłączyć moduł WiFi dołączony do routera (Thomson) przez UPC, ale chyba jednak musi być oryginał eLGika.

Jeśli bd wstanie, chetnie odpowiem na wasze pytania co do tego tv. Jeśli będę jeszcze w domu mogę zrobić jakieś zdjęcia czarnej matrycy celem sprawdzenia rownomierności podswietlenia. tylko prosiłbym o przesłanie materialow na PW...
 
Ostatnia edycja:

bazyl12

New member
co do jakości obrazu nie mogę się wypowiadać ze względu na niski poziom
doświadczenia. w porownaniu do starego samsunga 37'' a552 na pewno jest lepsza czerń i kontrast. Niestety muszę przyznać ze z dekodera UPC gorzej się ogląda kanaly SD ale to skaluje dekoder (cisco). Natomiast kanaly hd nadające jakiś nowy serial/film - bajka. Są to jednak odczucia indywidualne...
Kiedyś miałem Aster, później przejęło je UPC, czyli miałem UPC ale jakość obrazu była bez zmian. Miałem dekoder HD i sygnał po HDMI, i tylko kanały HD były w dobrej jakośći, a wszystkie SD to była lipa. Było widać mocną kompresje obrazu, tak jakby obraz nie był cyfrowy.
Jak podłączyłem zwykłą antenę i LG dekoduje DVB-T to obraz bajka.
 

djmothek

New member
Witam tak zapytam czy może ktoś testował z Kolegów kamerke vc300? czy koniecznie musi byc vc400 tak jak wyswietla sie podczas proby skejpowania?
 

Sew12

New member
Witam,
Wczoraj kupiłem ten tv i zastanawiam sie czy go nie oddać:/
Pierwsze moje pytanie dotyczy grania na ps 3 głownie chodzi mi o fife 12 i lekkie przycinanie sie i "smugę" która pojawia sie za piłka. Czy da radę coś z tym zrobić w ustawieniach tv?
Drugie pytanie dotyczy odbioru sygnału sd np TVN 24. Podczas oglądania obraz jest słaby a pasek info na dole sie trzęsie . Czy coś można z tym zrobić ?
Ostatnie pyt jakie są optymalne ust tego tv ?
Dziękuje.
 
Do góry