LG LH-T751TB problem z usb

wesio

New member
Witam
Kupilem sobie dzisiaj przenosny dysk twardy toshiba z nadzieja ze wrzuce na niego mp3 podlacze do kina i bede sie cieszyl wygoda a tu ;<rozczarownie pisze mi no usb pomozcie cio mam zrobic z gory dzieki za pomoc :eek:k:
 

badar

New member
usb

Jeśli masz dysk zasilany tylko przez usb to kino nie ruszy takigo dysku, musisz miec dysk zasilany z odzielnego zasilacza.
 

wesio

New member
aha wlasnie a jak bym se kupil odtw np wiwa 128u to ruszy z gory dzieki za pomoc odnosnie tego pytania i tego wczesniejszego;>
 

kemir71

New member
Witam

Posiadam DVD LG HT552TH i zewnętrzny twardy dysk 100Gb, 2,5" zasilany tylko przez USB. Zasilanie zewnętrzne jest nie potrzebne, no chyba że sie ma taki zewnętrzny dysk na USB z zewnętrznym zasilaniem.

Nie wiem jaki dysk posiadasz dokładnie (pojemność, ilość partycji, rodzaj partycji - musi być FAT32), ale prawdopodobnie problem jest w tym że masz za dużą partycję na dysku (możliwe ze tylko jedną). Podziel sobie na próbę dysk na 2 partycje. z tym że 1 zrób jakąś małą np ok 10-15 Gb. Sformatuj na FAT32 nagraj coś i sprawdź czy działa.

Mój dysk mam NTSF (kiedyś przeformatowałem dla własnych potrzeb z FAT32) wiec wydzieliłem sobie 2 partycje po ok < 20Gb i sformatowałem je na FAT32.

Dlaczego tak?

Bo właśnie obawiałem sie ze może nie ruszyć na większych partycjach. Miałem przetestować go jako 1 partycję 100Gb ale jakoś nie ma czasu nigdy, tym bardziej że mam zawsze zapełniony ten dysk.
Dysk widzi wszystkie partycje NTSF i FAT32 ale działają tylko FAT32.

Minęło pół roku i dysk cały czas współpracuje bardzo dobrze z moim DVD. Odtwarza wszystko to na co normalnie pozwala sam odtwarzacz DVD, tzn. filmy Divix, xvid itp. oczywiście z napisami, muzykę mp3, wma oraz zdjęcia jpeg. Jest w pełni funkcjonalny.
Na te kilkaset uruchomień trafiło mi sie kilka razy że dysk został nie rozpoznany, ale wystarczyło wyłączyć i włączyć przewód USB lub DVD i wszystko wracało do normy.
Powiem szczerze że już dawno nie oglądałem jakiegoś filmu z płyty CD, jak Divix to tylko z dysku.

Jakieś szczegóły to na gg 849277

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kemir71

New member
Jeżeli faktycznie ma wejscie na zasilacz to może i byc on wymagany.
Podaj dokładne dane tego dysku (typ, oznaczenie) to może coś wiećej rozszyfrujemy.
ja mam tekstora ale to też dysk toschiby i nie ma żadnych dodatkowych gniazdek tylko USB. No i mi działa.
Troche dziwne że dysk tak ci dziala a z DVD nie.
A wogóle sprawdzałeś te wejście USB?
Podłącz jakąś mp3 lub pendrie


Lol co z tym czasem na forum się dzieje?
 

wesio

New member
Przenośny dysk usb 160 gb CORRINO
USB 2.0 + eSata
2,5 sata hdd posiada procz usb wejscie sata
jak co to pisz mi 102860 jak bedziesz cos chcial wiedziec wiecej z gory dzieki za pomoc
 

wesio

New member
Elo elo wiesz co mam dysk z toshiby 160 gb jest w nim wejscie na zasilacz 5v myslisz zeby sprobowac ?? aha system plikow 1 ntfs 50gb 2- 25 gbfat32 3 4 tak samo po 25fat 32
 
Do góry