LG LH-RH7506TA+Samsung LE32R71B

Tomek30

New member
Witam serdecznie

Poproszę o pomoc.Do kina domowego LG LH-RH7506TA dokupiłem ostatnio LCD Samsung LE32R71B.Zestaw podłaczyłem przez HDMI+w kinie właczona opcja skanownie progresywne.Chcąc ogladnąć na DVD plik w formacie 720p wyskakuje mi komunikat "nie można odtwarzać , rozmiar video jest większy niż 720x576."Czy na na tym LG nie mogę oglądać plików o rozmiarze 720p i 1080p (LCD ma rozdzielczosc 1380x768).?W instrukcji jest napisane , żę nagrywarka nie obsługuje rozdzielczosci 720p i 1080i dla HDMI , czy to oznacza , ze np. przy innnym podłaczeniu przez SCART lub Component będe mogł oglądać pliki w formacie HD?

Tomek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Odtwarzacz nie potrafi odtworzyć obrazu o wyższej rozdzielczości, stąd rodzaj połączenia nic Ci nie pomoże.

ArtS :)
 

Tomek30

New member
Rzeczywiście , przestudiowałem instrukcje i moje KD nie poradzi sobie z wysoką rozdzielczością:( .Zastanawiam sie na dokupieniem odtwarzacza DVD , abym mogł cieszyć sie rozdzielczoscia HDTV.Moj wybór padł na

Samsunga DVD-HD870
http://www.samsung.com/pl/products/dvdplayer/dvdplayer/dvd_hd870.asp?page=Specifications

czy dokupująć ten odtwarzacz , bede mogł na nim oglądać pliki divx w rozdzielczosci 720p oraz 1080i?
W jaki sposób bedzie najkorzystniej połaczyć taki zestaw , bo TV ma tylko jedno złacze HDMI.Z tego co widzę byłyby 4 rozwiązania:

KD(HDMI)<--->DVD(Component)<--->TV , czy
KD(Component)<--->DVD(HDMI)<--->TV , czy
DVD(Component)<--->KD(HDMI)<--->TV , czt też
DVD(HDMI)<--->KD(Component)<--->TV ?

z góry dziękuje z pomoc
 
Do góry