LG le5500 i livebox

EqIII

New member
Witam!

Zakupiłem ostatnio nowy telewizor LG z serii LE5500. Na tylnej ścianie znajduje się wejście LAN. Po podłączeniu kabla Ethernetowego z Liveboxa, TV zaczyna się łączyć z siecią.

Są dwie opcje: automatyczne łączenie, i ręczne (jak w win).

Automatyczne połączenie kończy się niepowodzeniem. Dostaje informacje, że TV nie może otrzymać właściwego IP i mam sprawdzić DHCP i ewentualnie ustawić wszystko ręcznie.

W tym momencie wyłączyłem Liveboxowi DHCP i pięknie wszystko ustawiłem na komputerze. (bramę, ip, dsn'y). Nie było problemów z połączeniem się do internetu.

Natomiast po skonfigurowaniu ręcznym TV, nie było tak dobrze. TV stwiedził, że brama jest nieprawidłowa i nie może mnie połączyć.

Czy możecie mi pomóc?

Ustawienia:
IP: 192.168.1.(1-x)
brama: 192.168.1.1
255.255.255.0
dsn: 0.0.0.0 / 192.168.1.1 / znalazłem jeszcze kilka innych propozycji.
 

giorgio_k

New member
Mam podobny problem. Model LG 47LV570S. Próbuje różnych ustawień rutera. Przy próbie połączenia tv z netem zatrzymuje się na etapie połączenia z DNS lub z ruterem (zależnie od ustawień). Próbowałem pominąć ruter - bez rezultatu. Może ktoś zna sposób.
 

TomekPoz

New member
Mam podobny problem. Model LG 47LV570S. Próbuje różnych ustawień rutera. Przy próbie połączenia tv z netem zatrzymuje się na etapie połączenia z DNS lub z ruterem (zależnie od ustawień). Próbowałem pominąć ruter - bez rezultatu. Może ktoś zna sposób.
mam ten sam tv i przy połaczeniu kablem w ruterem TP Linka nie mam żadnych problemów z netem tzn wszystko sie robi samo z automatu
 

xeros

New member
Po prostu zignoruj komunikat, że "Sieć nie jest skonfigurowana" albo "Brak połączenia z siecią" odpowiadając "Nie" na pytanie "Czy chcesz ponownie skonfigurować sieć?".
Odczekaj z minutę, może nawet do 5-ciu (w zależności od szybkości podniesienia się routera i nawiązaniu połączenia z Internetem). Dopiero po tym czasie otwórz NetCast itd...
Teraz wszystko powinno działać.
 

giorgio_k

New member
Problem z połączeniem z siecią rozwiązany. Natomiast jest inny. Po włączeniu tv i połączeniu się z netem rozłączane zostają połączenia wifi laptopów lub ich dostęp do sieci. Posiadam router Linksys. Czytałem, że są z nim kłopoty. Ale dekoder "n-ki" po podłączeniu do tego samego routera nie powoduje żadnych konfliktów.
 

Dawid8602

New member
Problem z połączeniem z siecią rozwiązany. Natomiast jest inny. Po włączeniu tv i połączeniu się z netem rozłączane zostają połączenia wifi laptopów lub ich dostęp do sieci. Posiadam router Linksys. Czytałem, że są z nim kłopoty. Ale dekoder "n-ki" po podłączeniu do tego samego routera nie powoduje żadnych konfliktów.

Możesz krok po kroku napisać jak rozwiązałeś problem? ja już 3 miesiąc nie mogę podłączyć tego ... neta :)
 
Do góry