LG LE500+N problem

radam5

New member
Posiadam tv LG 42LE5500, nie dawno zakupiłem N (turborekorder itp) po podłączeniu wszystko działa oprócz przełączania na dekoder. Tzn włączam tv następnie dekoder i nic, telewizor nie przełącza się automatycznie. Wyczytałem, że tak niby jest z HDMI i, że pomaga kabel iHDMI z CEC. Zakupiłem taki kabel i NIC to nie zmieniło.
Macie może pomysł co z tym zrobić? Czy 180zł za kabel poszło w błoto?
 

Orion_pl

New member
Ostatnia edycja:

eMdzeJ

New member
no chyba poszlo bo wyraznie jest napisane w opisie do kabelkow ihdmi z CEC, ze na turborecorderach (CLRA) nie jest wspierane CEC i dziala to jak zwykly kabel iHDMI.

Czy bedzie dzialac zalezy to od softu do sprzetu bo na chwile obecna ten dekoder ma aktywna ochrone HDCP rowniez w stanie stand-by wiec nie mozna rozpoznac momentu jego wlaczenia...

Co do przelaczenia zrodla po wlaczeniu dekodera to bez problemu radzi sobie z tym moj Pansłonik. Jest podlaczony zwyklym kablem HDMI.

Wiec rozwiazania problemu szukaj w TV a nie w dekoderze. Kabelek z CEC moze Ci sie przydac np do konsoli albo innych urzadzen, ktore takiej obslugi nie maja.

Poszukaj w menu TV ustawien dotyczacych HDMI i poszukaj opcji uaktywania / przelaczania zrodla. Drugi sposob, to jesli telewizor posiada taka funkcje, wlacz tryb hotelowy na ktorym na sztywno bedzie ustawione zrodlo sygnalu.

Trzeci sposob najbardziej uniwersalny - kup logitech harmony i nie przejmuj sie cala reszta. Wszystkie piloty wrzuc do szuflady i ciesz sie swoim sprzetem :)

Mam nadzieje, ze pomoglem. Jesli ktos sie zna dobrze na Twoim modelu TV to moze podpowie cos wiecej
 

radam5

New member
w opisie mojego kabla nie ma wzmianki, że nie odsługuje CLRA więc będę walczył o zwrot kasy.

Co do tv niestety nie mam opcji HDMI i nie mogę nic zmienić:x Tym bardziej nie widzę opcji hotel:x
 
Do góry