lg LA740 vs philips 7008 vs sony w805

14kwas

New member
Witam

Prośba o krotkie porownanie wad i zalet - TV 55 cali z trzech wymienionych.
Czy Philips obsluguje ntfs?
W ktorym najlepszy efekt 3d - prosze nie proponowac aktywa albo pasywa 4k :)
Najlepszy obraz, w trybach fabrycznych?
i inne cenne wskazowki.

Pozdrawiam
 

jenson

Banned
Philips obsługuje mi pendrive w formacie NTFS. Ja bym sobie odpuścił soniaka w tym roku. Recenzje w internecie nie napawają optymizmem.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam

Prośba o krotkie porownanie wad i zalet - TV 55 cali z trzech wymienionych.
Czy Philips obsluguje ntfs?
W ktorym najlepszy efekt 3d - prosze nie proponowac aktywa albo pasywa 4k :)
Najlepszy obraz, w trybach fabrycznych?
i inne cenne wskazowki.

Pozdrawiam
Witam,

Krótka charakterystyka :
1. dźwięk (nie wszyscy zwracają na to uwagę ale przyjemnie słuchać wiadomości bez kina):
kolejność jest następująca:
Philips 7008 lub 740S (bezpośrednio ich nie porównywałem) z lekką przewaga na Philipsa.
W805 -ma lepszy dźwięk w stosunku do zeszłorocznej serii HX850 z plastikową podstawą ale przegrywa z Philipsem i LG (układ 2+1).

2. menu ekranowe:
LG 740 będzie tutaj najlepsze ale Sony próbuje nadrabiać ma fajnego dodatkowego pilota, który daje po zetknięciu ze stmartfonem obraz na TV (czyli NFC Miracast)
Czyli sony ma 2 piloty , LG tylko jeden i to ten multimedialny do którego mówisz, lub piszesz w powietrzu np 2 i TV gra TVP2 .
Philips pilota ma całkiem niezłego ale menu ekranowe jest przeciętne -ponoć ma być rewolucja ale jak teraz użytkownicy narzekają to co to będzie jak będzie rewolucja ? Hmm.
Oczywiście Miracast posiada choć nie wiem jak łatwością połączenia ze smartfonem.

Jasna sprawa na korzyść Philipsa to AMBILIGHT.

3.multimedialność
Sony ma świetnie rozbudowany player YT (odtwarzanie stworzonych list, możliwość dodawania do ulubionych, propozycje podobnych wideo i NAJWAŻNIEJSZE
odtwarzanie ciągłe zadanego -wyszukanego materiału -REWELACJA, a to nie banalne jest) , wadą moim zdaniem jest natomiast brak możliwości zalogowania się do serwisu IPLA, chociaż jako jedyny z tej trójki IPLĘ gra w HD po odegraniu reklam . Philips i LG dają możliwość zalogowania ale te 3zł. na miesiąc trzeba zapłacić za HD i oczywiście brak reklam i ja tak bym wolał ale Sony nie ugięte jest od prawie roku !

4. obraz
wszystkie są na IPS`ach czyli ja tak lubię paleta barw jest super i podejrzewam, że po własnym skalibrowaniu będą bardzo podobnie grały , ale gdybym miał typować :
to Philips lub Sony, LG taką dałbym kolejność

5. 3D
ta sama technologia więc będzie ok. Może Philipsowi pomagać dyskretnie Ambi.

Trafnego wyboru -pozdrawiam
 

Kaja1991

New member
ja od siebie dodam że mam LG 55LA740S i jestem bardzo zadowolony. 3d jest bardzo dobre, multimedia też, wszystko czyta, miracast też posiada ;) jeśli masz jakieś pytania w sprawie tego modelu to pisz w wątku LG LA740S
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
System 3 D na jednakowym poziomie.
Dźwięk najlepszy w Philipsie
Multimedia - Porównywalne ale Philips ma jeszcze TVN Player , w LG - brak.
Płynność zdecydowanie w Philipsie
Ambilight - Philips i to potrójny.
Wygląd - wszystkie fajne , biały Philips jest super
 

14kwas

New member
dziekuje za wskazowki i rady

a jak z plikmami m2ts, posiadam duzo koncertow wysokiej jakosci w tym formacie. Wiem ze sony radzi sobie bez problemu. w lg trzeba ponoc zmieniac rozszerzenie na kmv o philipsie nie wiem nic. choc coraz bardziej mnie ten tv intryguje.

pozdrawiam
 

SDman

Banned
dziekuje za wskazowki i rady

a jak z plikmami m2ts, posiadam duzo koncertow wysokiej jakosci w tym formacie. Wiem ze sony radzi sobie bez problemu. w lg trzeba ponoc zmieniac rozszerzenie na kmv o philipsie nie wiem nic. choc coraz bardziej mnie ten tv intryguje.

pozdrawiam

Faktycznie LG zaczyna czytać po popchnięciu materiału do przodu i po 10-15s przeskakuje do nowego pliku dziwne zachowanie, ze zmianą na kmv nie próbowałem.
Sony czuję się jak ryba w wodzie, Philips również.
Format m2ts mają kamerki Sony.

Gdybyś zszedł na model Philipsa 6008 2 stronny ambi i brak kamerki skype, masz najlepszy stosunek jakości do ceny moim skromnym zdaniem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry