LG kupuje OLED

tusset

Newsmann początkujący.
W ostatnią środę roku koncern Eastman Kodak zakończył ostatecznie ogłoszoną wcześniej sprzedaż organicznych diod LED (OLED) koreańskiej firmie LG. Żadna ze stron nie ujawnia ile Eastman Kodak zarobił na transakcji, jednak niewątpliwie pomoże to sprostać ich kłopotom finansowym, a koreańskiej firmie LG zmiejszyć dystans do dominujących na rynku grup Samsung i Sony.

źródło: abcnews.go.com
 

Toshi

New member
No ja już nie mogę się doczekać telewizorów OLED :D Wreszcie będzie prawdziwy postęp w jakości obrazu (mam przynajmniej taką nadzieję) a nie jak w przypadku plazm i LCD dreptanie w miejscu. No dobra, przyznam że LCD-ki z lokalnym wygaszaniem też są bardzo spoko ale te są jeszcze bardzo drogie po za tym OLEDy mimo wszystko raczej lepsze :cool:
 
Ostatnia edycja:

Toshi

New member
Wielka szkoda też że technologia DLP nigdy nie będzie tania bo podobno jakość obrazu jest znakomita na takich projektorach czy telewizorach projekcyjnych. Szkoda, wielka szkoda :(
 

leoo

New member
No ja właśnie po tym jak LG wykupiło od Kodaka ich technologię, spodziewam się czegoś nowego z OLEDów na targach CES, dziś nic nie pokazali, może jutro ?
 

leoo

New member
Oni nie mogą szybko wprowadzać nowych technologii, bo nie sprzedaliby tego co naprodukowali ;-)

Nie no oczywiście, prawda... ale jako nowość mogli coś więcej pokazać niż swoje 15' OLEDY, Sony pokazało 24,5" a LG ma w niedalekich planach zaprezentować 32"... i to podobno jeszcze w tym roku (może na targach IFA ?), ja tam już czekam bo po wykupieniu technologii od Kodaka, LG ma przewagę w tej technologii nad innymi producentami...
 

z3

New member
Bez reklam
Człowieku nie pisz proszę takich bzdur bo głowa od nich może boleć. I co z tego że kupili patenty kodaka. Słyszałeś o Philipsie o Samsungu, Sony i innych markach, chętnie dowiem się od Ciebie czym różnią się technologie opracowane przez te firmy jak przedstawia się żywotność etc.

Czekam na Twoje zestawienie wszystkich firm pracujących nad OLED i ich zaawansowaniem bo widzę, że albo masz szklaną kulę, która wszystko potrafi przewidzieć, albo piszesz wierutne bzdury mieszając ludziom w głowach.
 

stoczniowiec

New member
Człowieku nie pisz proszę takich bzdur bo głowa od nich może boleć. I co z tego że kupili patenty kodaka. Słyszałeś o Philipsie o Samsungu, Sony i innych markach, chętnie dowiem się od Ciebie czym różnią się technologie opracowane przez te firmy jak przedstawia się żywotność etc.

Czekam na Twoje zestawienie wszystkich firm pracujących nad OLED i ich zaawansowaniem bo widzę, że albo masz szklaną kulę, która wszystko potrafi przewidzieć, albo piszesz wierutne bzdury mieszając ludziom w głowach.

Nie ma co się denerwować, koledze Leoo chodziło chyba o to, że może ten krok LG przyspieszy pojawienie się bardzie "namacalnych konkretów" w technologii OLED, a nie o to, kto jest lepszy czy kto będzie pierwszy:)
 

morski29

New member
Niestety, ale śledząc "prasowy" postęp prac nad tą technologią, to moim zdaniem chyba jeszcze trochę poczekamy na powszechnie dostępnego OLED"a...:|
 

morski29

New member
Właśnie przeczytałem notkę na naszym forum sprzed kilku dni: "(...) prezydent firmy Sony, ogłosił, że japoński koncern nie planuje w tym roku wprowadzenia na rynek żadnych telewizorów OLED. Jako główną przyczynę tego zjawisko podaje zbyt wysokie ceny takich produktów".
Chyba jednak nie jest łatwo...
 
Do góry