LG HT904TA czy Panasonic SC-PT475EK ??

piotrek88

New member
Witam.
Mój pierwszy post na tym forum.

Zaczynam od pytania, jak w tytule.

Które kino kupić:
LG HT904TA czy Panasonic SC-PT475EK ??

Będę chciał podłączyć 3 źródła dźwięku, AUX-IN (komputer, ew. dyktafon, mp3), RCA (nagrywarka DVD, przyszłościowo Blu-Ray) i optyczne. (telewizor).

Do LG udało mi sie znaleźć instrukcję, do Panasonica sa instrukcje ale do archiwalnych modeli.

LG ma 12 ustawień eqalizera, możliwość przeniesienia dźwięku stereo na wszystkie głośńiki, nagrywanie do USB.
Panasonic tylko 3 rodzaje modyfikacji dźwięku eqalizerem.

I mam dylemat które kino wybrać, które będzie lepsze, będzie miało lepszy dźwięk ??
Już miałem brać LG ale potem zdecydowałem że Panasonic, a teraz ponownie wracam do LG.

Z góry dziękuję za pomoc, i jeszcze te 3 wejścią audio żeby miało. LG chyba ma z przodu portable in, (hmm... myślałem że to słuchawkowe wyjście jest) to w kinach nie ma wyjść na słuchawki ??

Jeszcze jedno mam DiviXa w formacie H.264/MPEG-4.
I za bardzo moje odtwarzacze tego nie chcą czytać, a po przerobieniu na DVD obraz się zacina.
Aby odtwarzać ten format trzeba mieć odtwarzacz Blu-Ray ??

Ale najważniejsze, LG czy Panasonic ??
Awaryjność, funkcje, jakość dźwięku, moc dźwięku.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 

piotrek88

New member
Chyba lepszy będzie Panasonic?

Już z 5 razy zmieniałem decyzję, aktualnie bardziej za Panasonickiem jestem.
Mam Logitecha X210 używałby go czasami jako kina, ale ani pilota, bass za mocny nie ma jak go zmniejszyć
Jeszcze w filmach jest ok,ale w muzyce za mocny bass jest.
No i trzeba non stop przekładać kabel, i komputer musi chodzi aby muzyki słuchać, a to nie ekonomicznie.
 

czarga

New member
Tu jest instrukcja do sc-pt475: Support - Downloads - UK & Ireland

Mam poprzedni model kina sc-pt465 i w sumie jestem zadowolony. Współpracuje z tv P42X10 po hdmi z wykorzystaniem funkcji vieralink.

Zestaw nie ma wejścia dźwięku typu jack, więc podłączenie komputera można zrealizować przez przejściówkę jack>2RCA. Nagrywarkę podłączysz przez scart, a tv przez optyczne. Poza tym kino ma jeszcze tylko wejście usb (muzyka, zdjęcia, filmy) oraz stację dokującą do ipoda.
 

piotrek88

New member
Hmmm, kolejne rozwiązanie mi się nasówa:
Taka wieżyczka:

euro.com.pl/zestawy-muzyczne/sony-cmt-gs10.bhtml
(Sony CMT-GS10)

Głośniki są drewniane, ten SONIAK ma jedną wadę - nie ma USB.
Do słuchania muzyki, 2x50W RMS (ciekawe ile ma faktycznie)
Będzie dobra ??
Ciekawe jaką ma jakość dźwięku ??
Co do kina to póki co się rozmyśliłem, słyszałem w sklepie kolumny cena zestawu 3300zł i bardzo fajnie to brzmiało, chyba coś takiego kupię, albo jakiś inny zestaw za 2500-3000zł, moze wyjda jakieś nowe modele, poczekam aż blu-ray stanieją, teraz kupię kino będę miał 2 DVD i mogę nie być zadowolony z dźwięku, bo jak przeglądam wszystkei fora, nikt jakoś nie chwali tych zestawów 5.1; jak już wspomniałem będę miał 2 odtwarzacze dvd, brak blu-ray i potem co, kupię 3ci odtwarzacz, zapewne nie będzie go gdzie podłączyć. A te kina po 3000zł chyba już fajnie zagrają, póki co taką miniwieżę do 500zł kupię.
 
Do góry